Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Koncert Lynyrd Skynyrd już w niedzielę - wygraj bilet!

Koncert Lynyrd Skynyrd już w niedzielę - wygraj bilet!

Już 3 maja w Warszawie, na pierwszym koncercie w Polsce wystąpi formacja Lynyrd Skynyrd. W naszym konkursie do wygrania bilety na koncert.

Gdy w nocy 20 października 1977 roku, ze szczątków rozbitego Convaira wydobywano rannych i martwych muzyków Lynyrd Skynyrd, nikt nie dawał im szans na powrót. Zginęli Dean Kilpatrick, Cassie Gaines, jej brat Steve i twórca formacji, wokalista Ronnie Van Zant. Światowa prasa pisała jednoznacznie, że zespół przepadł w tej katastrofie bezpowrotnie. Byli i tacy, którzy twierdzili, że tego wieczora umarł również prawdziwy southern rock.

Ci, którzy przeżyli, spotkali się ponownie w 1987 roku, by uczcić tragiczną rocznicę serią koncertów. Wszystkie wyprzedano na pniu. Kiedy młodszy brat zmarłego wokalisty, Johnny Van Zant, jechał na spotkanie z pozostałymi, doskonale wiedział o co go poproszą. Rzucił w kąt podpisany właśnie kontrakt z firma Atlantic i dołączył do wpatrzonych w niego przyjaciół starszego brata. Po triumfalnej trasie Tribute To Lynyrd Skynyrd muzycy doszli do wniosku, że nie mają prawa zaniechać czegoś, co tak mozolnie z pozostałymi członkami zespołu budował Ronnie.  

Legenda powróciła żywa w wielkim stylu nagrywając nowe studyjne albumy "Lynyrd Skynyrd 1991" (1991) i "The Last Rebel" (1993), a w kolejnych latach, na przekór przeciwnościom i śmierci kolejnych muzyków, wciąż rozszerzała dyskografię. W 2009 roku Lynyrd Skynyrd nagrywa jeden z najlepszych albumów "God and Guns", który otwiera autobiograficzny "Still Unbroken". Ich ostatnia płyta "Last Of a Dyin’ Breed" to nawiązanie do historii sprzed lat, do "The Last Rebel".

W roli gościa specjalnego wystąpi Dżem.

UWAGA:

Mamy do wygrania dwie podwójne wejściówki na koncert. Odpowiedź na pytanie, wraz z imieniem i nazwiskiem prześlij na adres: kubicki@magazyngitarzysta.pl. Tytuł maila: Lynyrd. Czekamy do piątku (01.05) do północy. Wzięcie udziału w konkursie równoznaczne jest z zapoznaniem się i zaakceptowaniem regulaminu konkursu.

Pytanie:

Jaki tytuł nosi pierwsza płyta Lynyrd Skynyrd nagrana z Johnnym Van Zantem w składzie?

Rozwiązanie konkursu:

Podwójne zaproszenia otrzymują Paulina Smoła i Kamil Madej. Gratulujemy.

To The Bone Steven Wilson

Oho, Steven Wilson tym razem chce być Peterem Gabrielem. Tak można sobie pomyśleć słuchając "To The Bone". Czasami włącza mu się Talk Talk,...Gramy dalej

7 /10
Rough Times Kadavar

"Nie chcemy być po prostu kolejnym rockowym zespołem, chcemy być najlepsi" - zapowiadali przed premierą nowego albumu berlińczycy z Kadavar....Gramy dalej

8 /10
Cold Like War
Gatunek: Metalcore
Kasabian ocena 8
For Crying Out Loud
Gatunek: Indie rock
Hurts ocena 7
Desire
Gatunek: Pop
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31