Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Animal Collective w Jarocinie

Animal Collective w Jarocinie

Ogłoszono kolejnych wykonawców Festiwalu w Jarocinie (17-19.07). Wystąpią następujący wykonawcy: Animal Collective, The Automatic, Armia, Tilt ze specjalnym programem z okazji 30-lecia istnienia, Plagiat 199 oraz Persona Non Grata.

Animal Collective to jeden z najważniejszych i najbardziej oryginalnych współczesnych zespołów: wciąż poszukujący i wyznaczający nowe muzyczne trendy. Dokonania grupy wymykają się wszelkim klasyfikacjom będąc od samego początku istnienia grupy niesamowitą mieszanką folkowego nastroju, noise'owych sprzężeń, oraz rozmarzonych i psychodelicznych melodii. W Jarocinie pojawi się także walijska rockowa grupa The Automatic, autorzy takich przebojów jak "Monster" czy "Steve McQueen". Brytyjska prasa uznaje formację za młodą nadzieję brytyjskiej gitarowej sceny często stawiając Walijczyków w jednym rzędzie z gwiazdą ubiegłorocznego Festiwalu - grupą The Subways. W Jarocinie zagra także legenda polskiej muzyki: istniejąca od 1984 roku grupa Armia. Występ na Festiwalu będzie częścią promocji nowej, wyczekanej przez fanów płyty zespołu zatytułowanej "Proces", która ukazała się na początku 2009 roku. To pierwszy od czterech lat studyjny krążek grupy Tomasza Budzyńskiego. Na Festiwalu pojawi się także formacja Tilt ze specjalnie przygotowanym programem z okazji 30-lecia istnienia grupy. Zespół Tomka Lipińskiego zaprezentuje przekrojowy set złożony z piosenek pochodzących z różnych etapów istnienia grupy. Występ Tiltu powinien okazać się prawdziwą gratką dla wszystkich miłośników polskiego rocka. W Jarocinie zagrają także grupy Plagiat 199 oraz jarocińska Persona Non Grata.

Przypomnijmy, iż swój udział w tegorocznym Festiwalu w Jarocinie potwierdzili dotąd: Editors, Bad Brains, I AM X, The (International) Noise Conspiracy, New Model Army, Ignite, Kazik Na Żywo, Myslovitz, Acid Drinkers, Happysad, Czesław Śpiewa, The Black Tapes, Kumka Olik oraz Maria Peszek.

Ceny przedstawiają się następująco:

do 30 czerwca:
bilety jednodniowe w cenie 59 zł
karnety trzydniowe w cenie 89 zł

po 30 czerwca: 
bilety jednodniowe w cenie 69 zł
karnety trzydniowe w cenie 99 zł

GALERIA
Battles In Flames

Jak dotąd Szwedzi zaliczyli tylko dwie poważne wpadki w karierze, a ich największą wadą nie jest brak pomysłu na same kompozycje, co kwestia brzmienia....Gramy dalej

8 /10
Lou Reed. Zapiski z podziemia Howard Sounes

"Nie ma co wyjaśniać. Jestem tym, kim jestem. Wszystko jest tym, czym jest i pierdolcie się." Tak Lou Reed skomentował pomysł napisania autobiografii....Gramy dalej

8 /10
Fabryka ocena 6
Sierpień
Gatunek: Rock
Sixx:A.M. ocena 7
Prayers for the Blessed (vol. 2)
Gatunek: Hard rock
Vader ocena 7
The Empire
Gatunek: Death metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniStyczeńnastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31