Kup Magazyn Gitarzysta
Strona główna / Muzyka / Newsy / Konkurs: Randy Rhoads bohaterem majowego Gitarzysty - wygraj płytę

Konkurs: Randy Rhoads bohaterem majowego Gitarzysty - wygraj płytę

Głównym, okładkowym bohaterem majowego numeru Magazynu Gitarzysta jest Randy Rhoads. Jemu poświęcony jest również konkurs, w którym można wygrać album "Immortal Randy Rhoads - The Ultimate Tribute".

19 marca minęła 33 rocznica tragicznej śmierci Randy Rhoadsa, którego kariera rozkwitała u boku Ozzy Osbourne'a. Właśnie Randy'emu poświęcona jest duża część nowego numeru Magazynu Gitarzysta, w którym znajdziecie między innymi prezentację postaci Rhoadsa oraz wywiad z Brianem Tichy, organizatorem koncertu Randy Rhoads Remembered, który odbył się jako jedna z imprez towarzyszącym zimowym targom NAMM 2015. Przyglądamy się również sygnaturze Jackson Randy Rhoads.

W marcu ukazał się również tribute album "Immortal Randy Rhoads". To wyprodukowany i zebrany przez producenta Boba Kulicka zbiór 11 klasycznych kompozycji z repertuaru Osbourne'a oraz Quiet Riot, których współautorem był Rhoads. W nagraniu utworów wzięli udział przyjaciele i współpracownicy Rhoadsa - Rudy Sarzo (bas) i Frankie Banali (perkusja), jego brat Kelle Rhoads oraz między innymi: Serj Tankian (System of a Down), Tom Morello (Rage Against the Machine), Vinny Appice (Dio, Heaven & Hell, Black Sabbath), Tim "Ripper" Owens (Judas Priest, Iced Earth, Yngwie Malmsteen), Chuck Billy (Testament), Alexi Laiho (Children of Bodom), George Lynch (Dokken, Lynch Mob), Gus G. (Firewind, Ozzy Osbourne), Bruce Kulick (Kiss), Doug Aldrich (Whitesnake, Dio) i Dweezil Zappa.

Właśnie to wydawnictwo jest nagrodą w naszym konkursie.

Konkurs:

Mamy do wygrania 1 płytę CD oraz 1 album winylowy (podwójny gatefold) "Immortal Randy Rhoads". Odpowiedzi wysyłajcie na adres: szymon.kubicki@magazyngitarzysta.pl. Tytuł maila: Randy. Odpowiedzi można przesyłać do niedzieli (10.05) do północy. Wzięcie udziału w konkursie równoznaczne jest z zapoznaniem się i zaakceptowaniem regulaminu konkursu.

Pytanie:

W 1978 roku lutnik Grover Jackson kupił markę Charvel, a niedługo po tym Randy Rhoads zlecił mu zaprojektowanie nowej gitary w stylu V. Model, który wówczas powstał pełni niezwykle ważną rolę w historii marki Jackson. Dlaczego?

Rozstrzygnięcie konkursu:

Dziękujemy za odpowiedzi. Sygnatura Randy'ego Rhoadsa, o którą pytaliśmy, była pierwszą gitarą z logo Jacksona i właśnie taką odpowiedź uznawaliśmy za prawidłową. Nagrody otrzymują: Michał Kobojek (płyta CD) i Maciej Michnowski (płyta winylowa). Gratulujemy.

GALERIA
The Regal Tribe Usurpress

Transfer szwedzkiego Usurpress z czeskiej Doomentia Records do polskiej Agonii nie przyniósł większych zmian w stylistyce zespołu.

Gramy dalej

7 /10
2005 YU55 Coma

Coma skacze na główkę: nie dość, że nagrała kolejną płytę, która dostarczy pożywkę hejterom, to jeszcze wprawia w konsternację fanów...Gramy dalej

6 /10
Saxon ocena 8
Let Me Feel Your Power
Gatunek: Heavy metal
Roman Kostrzewski. Głos z ciemności
Gatunek: Metal
World Gone Mad
Gatunek: Crossover
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31