Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Powstanie oficjalny film o Hendriksie

Powstanie oficjalny film o Hendriksie

Firma Legendary Pictures podpisała umowę ze spółką zarządzającą dziedzictwem po Jimi Hendriksie w sprawie oficjalnego filmu biograficznego o życiu legendarnego gitarzysty.

Przypomnijmy, że "Jimi: All Is By My Side", czyli film, o którym już wcześniej kilka razy pisaliśmy, nie był oficjalną biografią gitarzysty. Z tego powodu twórcy obrazu, w którym główną rolę zagrał Andre Benjamin, nie mogli wykorzystać oryginalnej muzyki Hendriksa. W tej sytuacji ciężar odtworzenia gitarowych partii wziął na siebie Benjamin. Jednym z najważniejszych punktów sporu z firmą Experience Hendrix LLC, zarządzaną przez siostrę muzyka Janie Hendrix, opiekującą się muzyczną spuścizną po gitarzyście, były sceny przemocy Jimiego wobec jego ówczesnej dziewczyny Kathy Etchingham, a które miały się nigdy nie wydarzyć.

W oficjalnym filmie, który najwyraźniej otrzymał ostatecznie zielone światło, takich kontrowersji nie należy się spodziewać, zostanie też wykorzystana w nim oryginalna muzyka gitarzysty. Jak donosi prasa, scenariusz niezatytułowanego jeszcze obrazu ma napisać Scott Silver (8 Mila), a reżyserem będzie Paul Greengrass.

Do ostatecznego sukcesu droga jest jednak daleka, ponieważ temat filmu ciągnie się już od kilku lat. Cztery lata temu Greengrass oraz producent Thomas Tull otrzymali propozycję nakręcenia filmu na podstawie scenariusza Maxa Borensteina. Obraz miał powstać niezależnie od ewentualnej umowy z Experience Hendrix LLC. Janie Hendrix obawiała się wówczas, że może on wpłynąć na spadek sprzedaży back katalogu gitarzysty, w związku z czym twórcy wycofali się z projektu.

Najwyraźniej opłaciło się poczekać, ponieważ na mocy zawartej wreszcie umowy, Paul Greengrass (reżyser m.in. nominowanego do Oscara "Kapitana Phillipsa") ponownie otrzymał szansę nakręcenia filmu, tym razem z błogosławieństwem Experience Hendrix LLC. Nie znane są jeszcze bliższe szczegóły dotyczące obsady, choć wcześniej do głównej roli przymierzany był Anthony Mackie.

 

Godless Prophets & The Migrant Flora Darkest Hour

Darkest Hour lubi zmieniać wytwórnie. Trzeci raz wydają album w innej stajni niż poprzednio, aczkolwiek na całe szczęście, nie umniejsza to jakości...Gramy dalej

8 /10
Mons Mons

Chciałoby się powiedzieć, że oto wreszcie polski indie rock wystawił ciekawsko głowę ponad granice typowego dla naszej alternatywy brzmienia....Gramy dalej

7 /10
Pick Your Poison
Gatunek: Blues
Under Stars
Gatunek: Pop
Post-Traumatic Stress Disorder
Gatunek: Industrial rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniMajnastępny
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31