Kup Magazyn Gitarzysta
Strona główna / Muzyka / Newsy / Powstanie oficjalny film o Hendriksie

Powstanie oficjalny film o Hendriksie

Firma Legendary Pictures podpisała umowę ze spółką zarządzającą dziedzictwem po Jimi Hendriksie w sprawie oficjalnego filmu biograficznego o życiu legendarnego gitarzysty.

Przypomnijmy, że "Jimi: All Is By My Side", czyli film, o którym już wcześniej kilka razy pisaliśmy, nie był oficjalną biografią gitarzysty. Z tego powodu twórcy obrazu, w którym główną rolę zagrał Andre Benjamin, nie mogli wykorzystać oryginalnej muzyki Hendriksa. W tej sytuacji ciężar odtworzenia gitarowych partii wziął na siebie Benjamin. Jednym z najważniejszych punktów sporu z firmą Experience Hendrix LLC, zarządzaną przez siostrę muzyka Janie Hendrix, opiekującą się muzyczną spuścizną po gitarzyście, były sceny przemocy Jimiego wobec jego ówczesnej dziewczyny Kathy Etchingham, a które miały się nigdy nie wydarzyć.

W oficjalnym filmie, który najwyraźniej otrzymał ostatecznie zielone światło, takich kontrowersji nie należy się spodziewać, zostanie też wykorzystana w nim oryginalna muzyka gitarzysty. Jak donosi prasa, scenariusz niezatytułowanego jeszcze obrazu ma napisać Scott Silver (8 Mila), a reżyserem będzie Paul Greengrass.

Do ostatecznego sukcesu droga jest jednak daleka, ponieważ temat filmu ciągnie się już od kilku lat. Cztery lata temu Greengrass oraz producent Thomas Tull otrzymali propozycję nakręcenia filmu na podstawie scenariusza Maxa Borensteina. Obraz miał powstać niezależnie od ewentualnej umowy z Experience Hendrix LLC. Janie Hendrix obawiała się wówczas, że może on wpłynąć na spadek sprzedaży back katalogu gitarzysty, w związku z czym twórcy wycofali się z projektu.

Najwyraźniej opłaciło się poczekać, ponieważ na mocy zawartej wreszcie umowy, Paul Greengrass (reżyser m.in. nominowanego do Oscara "Kapitana Phillipsa") ponownie otrzymał szansę nakręcenia filmu, tym razem z błogosławieństwem Experience Hendrix LLC. Nie znane są jeszcze bliższe szczegóły dotyczące obsady, choć wcześniej do głównej roli przymierzany był Anthony Mackie.

 

Zaklęty krąg Cugowscy

Krzysztof Cugowski jest na polskiej rockowej scenie od zawsze, zaś jego dwaj synowie Piotr i Wojciech od prawie zawsze, ale po raz pierwszy wspólnie...Gramy dalej

8 /10
Atoma Dark Tranquillity

Giganci szwedzkiej sceny melodyjnego death metalu od blisko piętnastu lat nie splamili się słabym wydawnictwem.

Gramy dalej

9 /10
CETI ocena 9
Snakes of Eden
Gatunek: Heavy metal
Green Day ocena 8
Revolution Radio
Gatunek: Pop punk
Hunter ocena 3
NieWolnOść
Gatunek: Metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniGrudzieńnastępny
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31