Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Mniejsze zło - nowa płyta Percival Schuttenbach w sprzedaży

Mniejsze zło - nowa płyta Percival Schuttenbach w sprzedaży

Już dziś podwójna premiera w obozie Percival Schuttenbach. Światło dzienne ujrzy najnowszy album zespołu "Mniejsze zło" oraz składanka "Wild Hunt".

Percival Schuttenbach to zespół kojarzony przede wszystkim z udziału w soundtracku do gry "Wiedźmin 3" i platynowej "Równonocy", potentat na scenie folk-metalowej i medieval-folkowej w Polsce. Ich oryginalna muzyka łączy drapieżność metalu z energią dawnych słowiańskich pieśni, wirtuozerię muzyki ludowej z wiedzą na temat klasycznej harmonii.

W najbliższym czasie - już 19 maja - światło dzienne ujrzy gra "Wiedźmin 3", a wraz z nią ścieżka dźwiękowa do gry, który Percival miał zaszczyt współtworzyć. Kilka dni wcześniej, 15 maja, ukaże się natomiast składanka oryginalnych wersji utworów ze ścieżki dźwiękowej "Wiedźmina" w wykonaniu Percival, zatytułowana "Wild Hunt".

W tym samym dniu do sklepów trafi najnowsza płyta Percival Schuttenbach "Mniejsze zło". Album jest - chyba pierwszą w Polsce - próbą połączenia kwintesencji polskiej muzyki ludowej - zarówno tej wywodzącej się z folkloru, jak i tej przetworzonej przez wielkich polskich kompozytorów takich jak F.Chopin czy G.Bacewicz - z metalem. Teksty płyty oparte są na starych polskich legendach i przypowieściach, i są gęsto przeplatane ludowymi tekstami, skrzętnie zapisanymi przez Oskara Kolberga. Album jest próbą zdefiniowania polskiej odmiany folk metalu, gatunku u nas jeszcze dość świeżego, ale dynamicznie rozwijającego się.

Lista utworów:

1. Oberek
2. Oj tam na mori
3. Żmij i dziewczyna
4. Dzierzba
5. I nie wrócił...
6. Miodunka (Медуница)
7. Martwe zło
8. Zmora
9. Tridam
10. Nilfgaard
11. Cantara (Dead Can Dance cover)

Tuż po premierze "Wild Hunt", "Mniejszego Zła" i "Wiedźmina 3", Percival Schuttenbach ruszy w trasę promocyjną "Mniejsze zło tour". Koncerty będą podzielone na trzy akty. W jednym z nich zespół wykona na żywo wszystkie utwory z najnowszej swojej płyty, w kolejnym - największe hity z "Svantevit" i "Reakcja pogańska". Ostatnia część koncertu będzie niespodzianką przygotowaną specjalnie dla fanów.

3.06 Legnica / Spiżarnia
4.06 Katowice / Prokultura
5.06 Kraków / Rotunda
6.06 Lublin / Graffiti
7.06 Łódź / Scenografia
9.06 Wrocław / Firlej
10.06 Poznań / U Bazyla
11.06 Gdynia / Ucho
12.06. Szczecin / Słowianin
27.06 Białystok / Kawiarnia Muzyczna Fama
28.06 Warszawa / Klub Voodoo

Bilety dostępne w klubach, na koncertach, oraz na stronie zespołu: http://www.percival.pl/sklep/15-bilety

21 maja we wrocławskim Starym Klasztorze odbędzie się również wyjątkowy koncert wypełniony utworami z soundtracku do “Wiedźmina 3". Natomiast 22 i 23 maja Percival zagra akustyczną wersję płyty "Reakcja pogańska" podczas XII Najazdu barbarzyńców w Ogrodzieńcu. To początek obfitującego w koncerty sezonu letniego, kiedy to zespół będzie można zobaczyć między innymi na Castle Party w Bolkowie i na Seven Festival w Węgorzewie, a także - jak zwykle co roku - w Wolinie, na Festiwalu Słowian i Wikingów.

 

Post Pop Depression: Live At The Royal Albert Hall Iggy Pop

W marcu ubiegłego roku Iggy Pop przypomniał o sobie świetnym albumem "Post Pop Depression", nagranym z pomocą Josha Homme'a.

Gramy dalej

9 /10
Acoustic Simple Minds

Kim są Simple Minds wie chyba każdy, kto choć pobieżnie interesuje się popkulturą. Wprawdzie czasy świetności przypadające na przełom lat...Gramy dalej

8 /10
David Bowie. Starman. Człowiek, który spadł na ziemię
Gatunek: Rock
Furia ocena 9
Księżyc Milczy Luty
Gatunek: Black metal
In Flames ocena 8
Battles
Gatunek: Metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniStyczeńnastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31