Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Moonspell na czterech koncertach w Polsce

Moonspell na czterech koncertach w Polsce

W październiku na cztery koncerty do Polski przyjedzie portugalska grupa Moonspell supportowana przez Francuzów z Dagoba.

Oprócz gwiazdy wieczoru i francuskich mistrzów metalowego groove’u wystąpią również greccy debiutanci z powermetalowego Jaded Star. Koncerty odbędą się 28.10 w krakowskiej Fabryce, 29.10 poznańskim Eskulapie, 30.10 w warszawskiej Progresji i 31.10 w gdańskim B90.

Moonspell to pierwsza metalowa kapela w Portugalii, która otrzymała złotą płytę. To również pierwsza grupa z tego kraju, która zdobyła w Polsce tak liczne i wierne grono fanów. Kapela, którą od blisko ćwierć wieku dowodzi charyzmatyczny Fernando Ribeiro, chyba na żadnej trasie koncertowej nie ominęła Polski, zaś muzycy niejednokrotnie wyrażali się o polskiej publiczności z najwyższym szacunkiem. Moonspell muzycznie wyszedł od black metalu, w którym pobrzmiewało nieco folku, dziś najlepiej ich twórczość określają słowa dark, gothic, czy atmospheric metal. Formacja będzie promować jedenasty studyjny krążek "Extinct", który w Portugalii zdobył szczyt tamtejszego notowania albumów.

Czasami można odnieść wrażenie, że francuska scena metalowa traktowana jest przed media po macoszemu. A działają na niej naprawdę fantastyczne zespoły chyba w każdym podgatunku ostrego grania. Pochodząca z Marsylii Dagoba z pewnością jest jednym z nich. Ich twórczość to połączenie melodyjnego death metalu, industrialu, z odrobiną thrashu i metalcore'a. Dagoba przyjedzie do nas promować najnowsze i najdojrzalsze pod względem muzycznym dzieło, "Tales Of The Black Dawn".

Jaded Star to stosunkowo nowa nazwa na mapie hard and heavy. Grecka kapela istnieje od 2013 roku i ma w składzie piękną i świetnie śpiewającą wokalistkę Maxi Nil (również w On Thorns I Lay), a także znakomitego brazylijskiego perkusistę Raphaela Sainiego, który bębni w grindcore'owym Cripple Bastards. Wiosną 2015 roku ukazał się debiutancki materiał kapeli, "Memories From The Future".

28 października 2015
Kraków / Fabryka, ul. Zabłocie 23


Bilety:
80 zł - przedsprzedaż,
90 zł - w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

29 października 2015
Poznań / Eskulap, ul. Przybyszewskiego 39


Bilety:
80 zł - przedsprzedaż,
90 zł - w dniu koncertu
Organizatorzy: Knock Out Productions i Left Hand Sounds

30 października 2015
Warszawa / Progresja, ul. Fort Wola 22


Bilety:
80 zł - przedsprzedaż,
90 zł - w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

31 października 2015
Gdańsk / B-90, ul. Stocznia Gdańska hala 90B

Organizator: B90

Bilety na koncerty w Krakowie, Warszawie i Poznaniu dostępne na www.knockoutprod.net/sklep (druki kolekcjonerskie). Bilety na koncert w Gdańsku dostępne na www.soundrive.pl

Ave Venom Inc.

Venom w nazwie, ale nie zawsze w muzyce. Czy to coś złego? A jakże!

Gramy dalej

8 /10
To The Bone Steven Wilson

Oho, Steven Wilson tym razem chce być Peterem Gabrielem. Tak można sobie pomyśleć słuchając "To The Bone". Czasami włącza mu się Talk Talk,...Gramy dalej

7 /10
Kadavar ocena 8
Rough Times
Gatunek: Rock
Cold Like War
Gatunek: Metalcore
Kasabian ocena 8
For Crying Out Loud
Gatunek: Indie rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31