Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Konkurs na jazzowo - wygraj płyty!

Konkurs na jazzowo - wygraj płyty!

W tym tygodniu minęła 89 rocznica urodzin Milesa Davisa. Z tej okazji zapraszamy do wzięcia udziału w bardzo jazzowym konkursie.

Urodzony 26 maja 1926 roku, Miles Davis był wybitnym jazzmanem, ale również jedną z najważniejszych postaci XX wieku. Wywarł ogromny wpływ na rozwój muzyki jazzowej i nie tylko dzięki albumowi "Kind of Blue" stał się symbolem jej komercyjnego potencjału. "Zmieniłem muzykę pięć czy sześć razy" - powiedział kiedyś zapytany o to, co ważnego zrobił w życiu.

"Music from Siesta" - jeden z albumów Davisa nagrany z Marcusem Millerem jest jedną z nagród w naszym konkursie. Płyta ukazała się po raz pierwszy w 1987 roku i jest ścieżką dźwiękową do kręconego w Hiszpanii filmu "Siesta" reżyserki Mary Lambert. Nagrania na soundtrack rejestrowano w Nowym Jorku i Hollywood. Milesowi w studiu towarzyszyli między innymi wybitni jazzmani, John Scofield i odpowiedzialny za aranżacje całości Marcus Miller.

Pozostałe nagrody w konkursie to albumy: Grover Washington Jr. - "Come Morning", Charles Mingus - "Something Like a Bird", Claus Ogerman & Michael Brecker - "Cityscape", Joe Farrell - "Night Dancing", Ray Barretto - "Can you Feel It". Wszystkie albumy pochodzą z wydanej przez Warner Music japońskiej serii reedycji 'Jazz Best Collection 1000'.

Konkurs:

Mamy do wygrania 4 zestawy płyt - 2 zestawy Miles, Washington i Mingus oraz 2 zestawy Ogerman&Brecker, Farrell, Barretto.

Odpowiedzi wysyłajcie na adres: szymon.kubicki@magazyngitarzysta.pl. Tytuł maila: Jazz. Odpowiedzi można przesyłać do niedzieli (7.06) do północy. Wzięcie udziału w konkursie równoznaczne jest z zapoznaniem się i zaakceptowaniem regulaminu konkursu.

Pytanie:

Jeden z gitarzystów współpracujących z Milesem Davisem powiedział w wywiadzie dla Magazynu Gitarzysta: "Miles bywał nieprzewidywalny i niekonsekwentny; mówiąc wprost - był wariatem! Poza tym, że pod pewnymi względami jego geniusz dorównywał boskiemu, był szalony, dlatego trudno powiedzieć, czego tak naprawdę chciał." O kogo chodzi? Podpowiedzi szukaj na naszej stronie.

Rozstrzygnięcie konkursu:

Dziękujemy za odpowiedzi. Autorem tych słów jest Mike Stern. Zestawy płyt otrzymują: Jakub Jędro i Piotr Marcowski (Miles, Washington, Mingus) oraz Patrycja Marciniszyn i Tomasz Cedzyński (Ogerman&Brecker, Farrell, Barretto). Gratulujemy!

To The Bone Steven Wilson

Oho, Steven Wilson tym razem chce być Peterem Gabrielem. Tak można sobie pomyśleć słuchając "To The Bone". Czasami włącza mu się Talk Talk,...Gramy dalej

7 /10
Rough Times Kadavar

"Nie chcemy być po prostu kolejnym rockowym zespołem, chcemy być najlepsi" - zapowiadali przed premierą nowego albumu berlińczycy z Kadavar....Gramy dalej

8 /10
Cold Like War
Gatunek: Metalcore
Kasabian ocena 8
For Crying Out Loud
Gatunek: Indie rock
Hurts ocena 7
Desire
Gatunek: Pop
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31