Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Symphonic Tribute to Haken - kampania crowdfundingowa

Symphonic Tribute to Haken - kampania crowdfundingowa

Ruszyła kampania crowdfundingowa projektu Symphonic Theater of Dreams, mająca na celu zebranie funduszy na album "A Symphonic Tribute to Haken".

Projekt Symphonic Theater of Dreams (symfoniczne hołdy zespołom rocka/metalu progresywnego) oraz orkiestra Sinfonietta Consonus znane z debiutanckiej płyty "A Symphonic Theater of Dreams", potrzebuje wsparcia w procesie tworzenia następnego krążka CD "A Symphonic Tribute to Haken".

Kampania serwisu PledgeMusic TUTAJ.

Michał Mierzejewski, kompozytor, aranżer i założyciel projektu:

"Zdecydowaliśmy się na kampanię crowdfundingową pierwszy raz ze względu na wysokie koszta produkcji oraz fakt, że nie posiadamy żadnej stałej dotacji pieniężnej. Decyzję przypieczętował fakt, że płyta "Explorations for Keyboard and Orchestra" Jordana Rudessa była fundowana z kampanii Pledge Music i okazała się sukcesem. To nasza orkiestra z dumą realizowała ten niesamowity krążek.

Jesteśmy orkiestrą od "zadań specjalnych". Bardzo często wykonujemy bardzo trudne projekty. Przecież rock/metal progresywny w transkrypcji na orkiestrę symfoniczną nie ma prawa być łatwy. Często wykonujemy partie, gdzie w zespole wykonuje ją tylko gitarzysta a w naszym wykonaniu to unison ponad 40 osób. To tylko przykład tego, z czym się mierzymy.

Zrozumiałe jest, że żadna wytwórnia płytowa, pomimo chęci i zaangażowania, nie jest w stanie zasponsorować tak wymagającej sesji nagraniowej oraz opłacić wszelkich kosztów związanych z produkcją tak dużego przedsięwzięcia. Dlatego zwracamy się z prośbą do fanów rocka/metalu progresywnego, fanów Haken, fanów muzyki symfonicznej/klasycznej/filmowej, fanów naszego projektu SToD (dziękujemy że jesteście z nami tak długo) oraz fanów fuzji gatunków. Wielu recenzentów naszej pierwszej płyty nazwało nas pionierami/twórcami nowego gatunku muzycznego "symfonicznego/orkiestrowego/instrumentalnego rocka, metalu progresywnego". Nie wiemy czy byliśmy rzeczywiście pierwsi, ale pewne jest że chcielibyśmy kontynuować ten nurt. Aby tak się stało, prosimy Was o pomoc. Warunek jest jeden - musimy uzyskać 100% kampanii pledge.

Na co przeznaczymy fundusze?

Nagranie płyty symfonicznej to bardzo skomplikowany proces. Prace nad tributem dla zespołu Haken rozpoczęliśmy już wiele miesięcy temu. Wydaliśmy singiel, którego można już posłuchać. Aby rozpocząć tę kampanię musieliśmy przeanalizować koszta wynajmu sali do prób oraz profesjonalnego studia, realizatora dźwięku i ekipy technicznej na ponad miesiąc czasu, zatrudnienie ponad 60 najlepszych muzyków (w tym potężną sekcję instrumentów dętych blaszanych), dyrygenta, ekipy filmowej, fotografa, przeanalizować koszta produkcji merchandise, płyt i gadżetów oraz wielu innych powiązanych kosztów. Wszystko po to, aby wydać bardzo skomplikowaną, techniczną ale jakże melodyjną symfoniczną płytę w pięknym wydawnictwie. Tribute dla zespołu Haken.

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Co otrzymają osoby wspierające ?

W zamian za pomoc oferujemy Wam kilka wersji wydawnictwa płyt. Od wersji digital do wersji fizycznej, bardzo ekskluzywnej oraz wersji winylowej. Kubki, koszulki, plakaty, zdjęcia, partytura z podpisami, płyty podpisane przez zespół Haken oraz wiele innych. Możecie również zostać współproducentem płyty a nawet głównym producentem. Wszystkie opcje możecie ujrzeć na stronie kampanii.

UWAGA: Na początku startujemy z "podstawowymi", wstępnymi pakietami wsparcia. Po pierwszym miesiącu trwania kampanii zamierzamy dodawać kolejne, bardzo ekskluzywne pakiety. Zapewniamy, że bardzo często będziemy zamieszczać bardzo ekskluzywne aktualizacje na stronie pledge. Symulacje audio aranżacji, filmy z prac nad albumem, premiera okładki płyty oraz wiele innych ekskluzywnych materiałów. W momencie rozpoczęcia kampanii jesteśmy przekonani, że z Waszą pomocą i potencjałem projektu uzyskamy 100% celu. Nie czekając na zakończenie kampanii pledge, cały czas ciężko pracujemy i w dniu startu kampanii są stawiane pierwsze nuty w partyturach projektu.

Tracklista płyty:

Premonition (Visions album)
Celestial Elixir (Aquarius album)
Earthlings (Restoration EP)
Aquarium (Aquarius album)
The Mountain Suite (The Mountain album, medley)
Visions (Vision album)

To The Bone Steven Wilson

Oho, Steven Wilson tym razem chce być Peterem Gabrielem. Tak można sobie pomyśleć słuchając "To The Bone". Czasami włącza mu się Talk Talk,...Gramy dalej

7 /10
Rough Times Kadavar

"Nie chcemy być po prostu kolejnym rockowym zespołem, chcemy być najlepsi" - zapowiadali przed premierą nowego albumu berlińczycy z Kadavar....Gramy dalej

8 /10
Cold Like War
Gatunek: Metalcore
Kasabian ocena 8
For Crying Out Loud
Gatunek: Indie rock
Hurts ocena 7
Desire
Gatunek: Pop
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31