Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Gerardo Núñez gwiazdą VIII Akademii Gitary

Gerardo Núñez gwiazdą VIII Akademii Gitary

22 sierpnia w Poznaniu, w ramach VIII edycji festiwalu Akademia Gitary wystąpi gwiazda muzyki flamenco - Gerardo Núñez.

Ten koncert to prawdziwe święto dla miłośników muzyki flamenco na najwyższym poziomie. Stanowi wyjątkową okazję do posłuchania wirtuozowskiej gry, która nieustannie wprawia w zachwyt rzesze słuchaczy na całym świecie.

Gerado Núñez zaliczany jest do grona najwybitniejszych współczesnych gitarzystów nie bez powodu. Grę tegorocznej gwiazdy festiwalu wyróżnia wyjątkowa wirtuozeria i niezwykła umiejętność łączenia stylów muzycznych. Jego twórczość jest głęboko zakorzeniona w tradycji flamenco, jednak muzyk nie boi się czerpać także z innych gatunków, w tym szczególnie z jazzu.

Núñez już jako nastolatek akompaniował takim sławom flamenco jak śpiewaczka La Paquera de Jerez czy tancerz Mario Maya. Dziś koncertuje na całym świecie, bierze udział w prestiżowych festiwalach oraz współpracuje z największymi wykonawcami muzyki flamenco, klasycznej i jazzowej, takimi jak Michael Brecker, John Pattitucci, Dave Holland, Paquito D’Rivera czy Plácido Domingo.

Podczas nadchodzącego koncertu Gerardo Núñez zaprezentuje zarówno utwory zarejestrowane na jego ostatnim albumie "Travesia" z 2012 roku, jaki i kompozycje z wcześniejszych płyt, m.in. "Andando El Tiempo" (2004), "Calima" (1998) oraz "Jucal" (1994). W programie nie zabraknie tradycyjnych form flamenco takich jak farruca, rondeña, sevillanas oraz, przede wszystkim, bulería.

Na koncercie wystąpią:
Gerardo Núñez - gitara
Ángel Sánchez "Cepillo" - instrumenty perkusyjne
Pablo Martín - kontrabas

22 sierpnia 2015
Poznań / Aula UAM

godz. 19.00

Bilety są dostępne w serwisach eBilet.pl, Bilety24.pl oraz w poznańskim CIM.

W gronie tegorocznych artystów festiwalu Akademii Gitary znaleźli się m.in.: Marek Napiórkowski, Atom String Quartet, Woch & Guzik Duo, Petrit Çeku, Adriano Del Sal, Krzysztof Meisinger, Tomasz Zawierucha, Duo Arpeggione oraz Daniel Spaleniak.

VIII edycja Akademii Gitary rozpocznie się wyjątkowym muzycznym dialogiem pod szyldem "Klasyka spotyka jazz". Czołowy polski gitarzysta klasyczny, Łukasz Kuropaczewski, zagra w duecie z jednym z najsłynniejszych akordeonistów europejskich - Richardem Galliano, orkiestrą zaś zadyryguje Krzesimir Dębski.


Więcej informacji o festiwalu oraz szczegółowy program festiwalu na www.akademiagitary.pl oraz www.facebook.com/akademiagitary.festiwal

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym imprezy

Groovin' In Greaseland Rick Estrin & The Nightcats

Niecałą godzinę przesiąkniętych optymizmem i humorem, zatopionych w beztroskiej zabawie bluesów zaserwował Rick Estrin.

Gramy dalej

7 /10
Colossus Triggerfinger

Powiadają, że lepsze jest wrogiem dobrego. Są momenty, gdy właśnie tak myślę o najnowszym albumie Triggerfinger.

Gramy dalej

7 /10
Wall of Sound
Gatunek: Metal
Live at Carnegie Hall - An Acoustic Evening
Gatunek: Blues rock
How Did We Get So Dark?
Gatunek: Rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniSierpieńnastępny
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31