Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Defeater na koncercie w Polsce

Defeater na koncercie w Polsce

Jeden z najważniejszych przedstawicieli sceny modern hardcore ponownie wystąpi w Warszawie. Już 1 lipca Defeater zagra w Klubie Hydrozagadka. Przed nim wystąpią In Hearts Wake i Lie After Lie.

Defeater poprzednio wystąpił w Warszawie pod koniec stycznia 2014 roku w wypełnionej po brzegi Hydrozagadce. Zainteresowanie lipcowym koncertem także jest spore. Pierwsza pula biletów w cenie 44 zł wyprzedała się. Dostępne są wejściówki w cenie 49 zł (do kupienia w serwisach bilety24.pl, ebilet.pl, a także w każdej bileterii EMPIK na terenie całego kraju). W dniu koncertu bilety będą kosztować 59 zł.

Pochodzący z Bostonu Defeater powstał w 2004 roku, ale jego kariera nabrała tempa wraz z wydaniem debiutanckiego krążka "Travels" cztery lata później. Od początku swojego istnienia Defeater wykracza poza ramy i standardy sceny hardcore - ich koncept albumy to pasja, emocje, agresja i wściekłość opowiadające z różnych perspektyw historię rodziny z klasy robotniczej z New Jersey w okresie po II wojnie światowej w USA. Rok 2015 obfituje w same dobre dla zespołu wydarzenia - po udanej operacji wokalisty Dereka Archambaulta formacja zarejestrował już nowy krążek, a wyda go dla słynnej wytwórni Epitaph Records z którą niedawno podpisała kontrakt.

In Hearts Wake
to kolejna australijska perełka z Byron Bay. Zespół istnieje od 2006 roku, jednak dopiero w 2012 doczekał się pełnoprawnego debiutu w postaci albumu "Divination", dzięki któremu ich kariera eksplodowała. Supportując takie zespoły jak Parkway Drive, The Amity Affliction, Enter Shikari czy Northlane zyskali fanów nie tylko w Australii, ale także w Europie.

Po debiutanckim albumie, opartym na koncepcji kart tarota (do każdego utworu przyporządkowana jest jedna z kart talii), w zeszłym roku wydali pierwszy z dwóch koncept albumów zatytułowany "Earthwalker". Jego kontynuacją jest krążek "Skydancer". Oba wydawnictwa łączy tematyka natury, środowiska i człowieka - elementów, które się wzajemnie przenikają.

Lie After Lie to 5-osobowa grupa przyjaciół z Wrocławia. Zespół powstał w 2008 roku, jednak w obecnym składzie grają od 2013. Po zmianie frontmana ich brzmienie nabrało zupełnie nowego charakteru. Przemyślane melodie w połączeniu z emocjonalnym wokalem trafiają prosto w serca każdego fana nowoczesnego podejścia do hardcore'owego grania. W październiku ubiegłego roku wydali własnym sumptem debiutancki album "Unsaid", na którym znalazło się 9 kompozycji, w tym 3 w języku polskim. W produkcji krążka brał udział Jay Maas, gitarzysta Defeater.

1 lipca 2015
Klub Hydrozagadka (Warszawa, ul. 11 listopada 22)

Bilety:
49 PLN - przedsprzedaż (bilety24.pl, ebilet.pl, EMPIK)
59 PLN - w dniu koncertu

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.

Nightmare Becomes Reality Drown My Day

Krakowscy deathcore’owcy długo kazali czekać na nowe nagrania, więc lepiej od razu przejdę do rzeczy.

Gramy dalej

7 /10
Post Pop Depression: Live At The Royal Albert Hall Iggy Pop

W marcu ubiegłego roku Iggy Pop przypomniał o sobie świetnym albumem "Post Pop Depression", nagranym z pomocą Josha Homme'a.

Gramy dalej

9 /10
Acoustic
Gatunek: Pop rock
David Bowie. Starman. Człowiek, który spadł na ziemię
Gatunek: Rock
Furia ocena 9
Księżyc Milczy Luty
Gatunek: Black metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniStyczeńnastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31