Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Mark Lanegan w Poznaniu - znamy supporty

Mark Lanegan w Poznaniu - znamy supporty

Znamy supporty, które już 17 sierpnia w poznańskim Centrum Kultury Zamek, w Sali Wielkiej rozgrzeją publiczność przed występem Marka Lanegana.

Głównym supportem poznańskiego koncertu będzie Duke Garwood, z którym sam Lanegan już niegdyś współpracował - panowie wydali wspólnie album "Black Pudding" w 2013 roku. Anglik promować będzie swoją najnowszą płytę, zatytułowaną "Heavy Love". Trudno o lepszy support dla Lanegana, który przyjaźni się z Garwoodem, a w jednym z wywiadów określił go nawet "mistycznym, muzycznym geniuszem".

Drugim supportem, który otworzy sierpniowy koncert Mark Lanegan Band, będzie belgijski projekt - The Faye Dunaways. Mroczny psychodeliczny blues w wykonaniu Freda Lyenna Jacquesa oraz Aldo Struyfa będzie idealnym uzupełnieniem tego wieczoru.

17 sierpnia 2015
Poznań / Sala Wielka CK Zamek, ul. Św. Marcin 80/82

wejście: 19:00,
początek: 20:00

Cena biletów:
70 zł (przedsprzedaż)
80 zł (w dniu koncertu)

Miejsca zakupu: www.go-ahead.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.ticketpro.pl, www.biletomat.pl oraz sklepy sieci Empik, Media Markt i Saturn.

Mark Lanegan to jeden z najbardziej charyzmatycznych wokalistów na współczesnej rockowej scenie. Ma na swoim koncie współpracę z niezliczoną ilością ważnych artystów, śpiewał między innymi w grunge'owej legendzie, formacji Screaming Trees, działał w Mad Season, współpracował z Joshem Homme w Queens Of The Stone Age, wspólnie z Gregiem Dulli odpowiada za wiele piosenek The Twilight Singers oraz The Gutter Twins, ma na swoim koncie także wspólny projekt z Isobel Campbell.

Pod koniec ubiegłego roku ukazał się najnowszy album Mark Lanegan Band "Phantom Radio". Jeszcze przed premierą płyty muzyk zapowiadał, że materiał będzie mocno osadzony w brzmieniach lat '80 I faktycznie, te inspiracje słychać wyraźnie, a elektronika i syntezatory są tu bardziej niż obecne. To połączenie laneganowego, bluesowo-grunge’owego klimatu z syntetycznymi brzmieniami świetnie się sprawdza.

Organizator: Agencja Go Ahead (www.go-ahead.pl).

To The Bone Steven Wilson

Oho, Steven Wilson tym razem chce być Peterem Gabrielem. Tak można sobie pomyśleć słuchając "To The Bone". Czasami włącza mu się Talk Talk,...Gramy dalej

7 /10
Rough Times Kadavar

"Nie chcemy być po prostu kolejnym rockowym zespołem, chcemy być najlepsi" - zapowiadali przed premierą nowego albumu berlińczycy z Kadavar....Gramy dalej

8 /10
Cold Like War
Gatunek: Metalcore
Kasabian ocena 8
For Crying Out Loud
Gatunek: Indie rock
Hurts ocena 7
Desire
Gatunek: Pop
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31