Kup Magazyn Gitarzysta
Strona główna / Muzyka / Newsy / Rosetta w Polsce już w niedzielę

Rosetta w Polsce już w niedzielę

Już w najbliższą niedzielę, 9 sierpnia, w warszawskiej Hydrozagadce wystąpi amerykańska formacja Rosetta promująca swój ostatni album "Quintessential Ephemera".

W roli supportu zobaczymy I Am Waiting For You Last Summer z Rosji.

W 2013 roku, kiedy muzycy Rosetty byli bliscy bankructwa i gotowi zakończyć działalność zespołu, zdecydowali się jednak zrezygnować ze współpracy z wytwórniami i własnym sumptem wydać krążek "The Anaesthete". Przywrócił on ich wiarę w możliwość samodzielnego funkcjonowania, a wsparcie fanów dodało entuzjazmu do dalszego tworzenia muzyki.

Rozpoczął się nowy etap, którego efektem jest album "Quintessential Ephemera". - "The Anaesthete" jest naszym najlepiej sprzedającym się wydawnictwem. Tysiące nowych osób poznały naszą muzykę. Te okoliczności sprawiły, że poczuliśmy wolność do eksperymentowania, do zabierania naszej muzyki w nowe kierunki, do realizowania naszej muzycznej wizji bez zastanawiania się, jak zostanie odebrana" - mówili muzycy w wywiadzie dla Without Remorse Webzine.

Kontynuacją zmian jest obecność w składzie Erica Jernigana z City Of Ships, który wsparł zespół na poprzednim krążku w jednym z utworów, a podczas pracy nad "Quintessential Ephemera" miał już duży udział w komponowaniu materiału. Stał się nowym członkiem zespołu i będzie koncertował z grupą podczas zbliżającej się krótkiej europejskiej trasy.

Przed trasą doszło do jednej, chwilowej roszady. Basistę Dave'a Grossmana, który nie mógł przyjechać do Europy, podczas występów będzie zastępował Joel Munguia z zespołu Junius.

09.08.2015
Klub Hydrozagadka / Warszawa, ul. 11 listopada 22


Bilety:
44 zł (przedsprzedaż)
49 zł bilet kolekcjonerski (tylko 50 sztuk!)
55 zł (w dniu koncertu)

Bilety w przedsprzedaży dostępne tylko na TEJ STRONIE.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.

Rosetta powstała w Filadelfii w 2003 roku w niecodziennych okolicznościach. Czterech muzyków z ogólniaka spontanicznie zagrało koncert, który składał się praktycznie z zaimprowizowanych utworów. Grupa szybko wypracowała unikalne brzmienie. W swoich kompozycjach łączy takie gatunki jak post-metal, sludge, post-hardcore, drone i ambient. Rosetta ma na koncie pięć albumów - "The Galilean Satellites" (2005), "Wake/Lift" (2007), "A Determinism of Morality" (2010), "The Anaesthete" (2013) i wydany 22 czerwca 2015 roku "Quintessential Ephemera".

I Am Waiting For You Last Summer to rosyjki zespół tworzący muzykę na zbiegu elektroniki, post-rocka i ambientu. Kapela istnieje od 2011 roku i już zdążyła sobie zapracować na pozycję numer 1 na scenie instrumentalnej w Rosji. Grupa ma na koncie albumy "Edge Party" z 2012 i "In Eternal Lines" z 2013. Szybko wypracowała swój charakterystyczny styl, ale nie rezygnują z eksperymentów z rytmem i nastrojem. Po pełnych sukcesów koncertach w Rosji i Azji, obecny rok rozpoczęła od nagrywania nowego albumu (premiera jesienią 2015) i koncertów w Europie, którą odwiedzą kilka razy na przestrzeni nadchodzących miesięcy - wśród zaplanowanych występów nie zabraknie Warszawy.

Zaklęty krąg Cugowscy

Krzysztof Cugowski jest na polskiej rockowej scenie od zawsze, zaś jego dwaj synowie Piotr i Wojciech od prawie zawsze, ale po raz pierwszy wspólnie...Gramy dalej

8 /10
Atoma Dark Tranquillity

Giganci szwedzkiej sceny melodyjnego death metalu od blisko piętnastu lat nie splamili się słabym wydawnictwem.

Gramy dalej

9 /10
CETI ocena 9
Snakes of Eden
Gatunek: Heavy metal
Green Day ocena 8
Revolution Radio
Gatunek: Pop punk
Hunter ocena 3
NieWolnOść
Gatunek: Metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniGrudzieńnastępny
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31