Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Caspian wraca do Warszawy

Caspian wraca do Warszawy

14 listopada na Noise Stage w warszawskim Klubie Progresja wystąpi Caspian - reprezentant światowej czołówki post-rocka. Przed nim zaprezentuje się brytyjska wiolonczelistka, Jo Quail.

To będzie jedyny koncert w Polsce podczas jesiennej europejskiej trasy amerykańskiej kapeli promującej nowy album "Dust & Disquiet", który ukaże się 25 września.

Istotnym wydarzeniem, który wpłynął na zespół w okresie od wydania ostatniej płyty była nagła śmierć basisty Chrisa Friedricha. Pomimo tragedii Caspian nie zawiesił koncertowania i ruszył w kolejne wyczerpujące trasy. "Bycie w trasie czasami sprawia, że zapomina się o jej głównym powodzie. Zdecydowaliśmy się na stworzenie nowego albumu, aby przypomnieć sobie, dlaczego to robimy. Muzyka to najlepsze antidotum na uczucia pustki i niepokoju" - mówi gitarzysta Phil Jamieson.

Nie ma wątpliwości, że śmierć Friedricha odcisnęła piętno na reszcie zespołu. "To teraz zawsze będzie stanowiło podstawę naszej twórczości" - podkreśla Jamieson.

14 listopada 2015
Warszawa / Klub Progresja, Noise Stage (ul. Fort Wola 22)


Informacje o cenach biletów i sposobach dystrybucji wkrótce.

Caspian został założony jesienią 2003 w Stanach Zjednoczonych. O grupie zrobiło się głośno dwa lata później, kiedy związała się z Dopamine Records, która wydała debiutancką EP-kę "You Are The Conductor". Pierwsza płyta "The Four Trees" została uznana post-rockowym albumem 2007 roku przez The Silent Ballet. Wydany dwa lata później drugi krążek "Tertia" oraz trasy z Red Sparowes i God Is An Astronaut pozwoliły grupie na stałe dołączyć do światowej czołówki gatunku.

Na kolejnej płycie "Waking Season" zespół skierował się w stronę lżejszych brzmień. Nowy album "Dust & Disquiet" będzie bardziej różnorodny. Caspian wciąż szuka nowych środków wyrazu. Przy nagraniach muzycy korzystali m.in. z waltorni, a także zaprosili do studia kwartet smyczkowy. Urozmaici to styl zespołu, w którym obecne są mocne gitarowe riffy, eteryczne melodie i elementy elektroniki.

Jo Quail to brytyjska wiolonczelistka. Przez wiele lat nagrywała pod pseudonimem SonVer, ale w ostatnich latach wydała dwa albumy pod własnym imieniem i nazwiskiem: "From The Sea" (2010) i "Caldera" (2014). 23 marca 2014 roku wystąpiła po raz pierwszy w Polsce razem z Cappellą Gedanensis.

Hard Truth Coco Montoya

Coco Montoya po raz kolejny udowadnia, że nie trzeba być wybitnym gitarzystą, by stać się topowym bluesmanem.

Gramy dalej

7 /10
Atonement Immolation

Są piłkarze, których lubię, a których kariery układały się różnie. Jedni błysnęli za młodu, ale nigdy nie potwierdzili drzemiącego w nich...Gramy dalej

8 /10
Obituary ocena 8
Obituary
Gatunek: Death metal
Lost In Paris Blues Band
Gatunek: Blues rock
Emmure ocena 8
Look at Yourself
Gatunek: Metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniMarzecnastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31