Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Asymmetry rusza w trasę

Asymmetry rusza w trasę

Wrocławski festiwal po raz pierwszy zaprezentuje swój program poza granicami Polski. W dniach 21-24 października Entropia, Furia i Thaw ruszą w trasę Asymmetry on the Road po Mołdawii i Ukrainie.

Każdy z występujących zespołów reprezentuje ekstremalną odmianę metalu podaną w nowoczesnej formie. Każdy z nich wyrobił sobie markę na polskiej scenie występując razem z największymi projektami muzycznej alternatywy (Jarboe, Altar of Plagues, Vader, Behemoth, Nile). Każdy przyciąga na koncerty liczne grono fanów.

Kalendarium trasy:
21.10.2015 - Tarnopol (Ukraina): klub Koza, Bulvar Shevchenka 23
22.10.2015 - Iwano-Frankowsk (Ukraina): Bar Duck, Sichovykh Striltsiv 24A
23.10.2015 - Kiszyniów (Mołdawia): Albion Club, Puskin Avenue 22
24.10.2015 - Odessa (Ukraina): Underpub, Zhukovskogo 23

Asymmetry on the Road
to trasa koncertowa promująca polską muzykę niezależną, łączącą w sobie najlepsze tradycje rocka i metalu z charakterystycznymi dla Festiwalu Asymmetry nowoczesnymi brzmieniami. Biorący w niej udział wykonawcy odwiedzą dwa kraje Partnerstwa Wschodniego: Ukrainę oraz Mołdawię. Najnowsza propozycja wrocławskiego klubu Firlej ma na celu promowanie polskich artystów, przede wszystkim młodych zespołów grających muzykę alternatywną, oraz kooperację artystyczną z instytucjami działającymi za wschodnią granicą.

Nie jest to pierwsza tego typu inicjatywa wrocławskiego ośrodka: od kilku lat Firlej gromadzi w czasie festiwalu Asymmetry artystów, menagerów kultury, dyrektorów festiwali i dziennikarzy z całego świata, w tym gości i partnerów z Europy Wschodniej. Od 2011 do 2013 roku Firlej organizował konkurs dla młodych ukraińskich zespołów w ramach UA/PL Alternative Music Meetings oraz Art Meetings. Nowy projekt pod nazwą Asymmetry on the Road, jest wynikiem dotychczasowej międzynarodowej współpracy.

Thaw powstał w 2010 roku i z miejsca stał się jednym z najciekawszych projektów blackmetalowych w Polsce. W ich muzyce surowość black metalu łączy się z ciężarem sludge’u oraz wściekłymi, kakofonicznymi brzmieniami eksperymentów z pogranicza noise’u i elektroniki. Zespół reprezentował Polskę na tak prestiżowych imprezach jak Off Festival czy Primavera Sound Festival.

Furia - chrzestni nekrofolku, najbardziej popularny i płodny twór kolektywu Let The World Burn. Zespół pchnął polski black metal w nowe rejony epatując ciężkim pięknem czarnej, śląskiej ziemi. Muzycy Furii tworzą również Morowe, MasseMord, FDS czy Duszę Wypuścił. Dyskografię zespołu zamyka "Nocel" (Pagan Records) - płyta, która zdominowała ubiegłoroczne podsumowania, nie tylko w kategorii muzyki metalowej.

Entropia to powstały jesienią 2007 roku zespół grający mieszankę black i postmetalu. Początkowo zafascynowana brzmieniem takich legend jak Neurosis i Isis, grupa na przestrzeni lat wykształcił swój własny styl, będący połączeniem masywności doomu, postrockowej melancholii oraz surowej, prymitywnej energii charakterystycznej dla black metalu.

Zdjęcie: Rafał Kotylak

Colossus Triggerfinger

Powiadają, że lepsze jest wrogiem dobrego. Są momenty, gdy właśnie tak myślę o najnowszym albumie Triggerfinger.

Gramy dalej

7 /10
Wall of Sound Marty Friedman

Marty Friedman będzie już zawsze kojarzony z Megadeth, ale życie po tej kapeli też istnieje, czego dowodzi choćby tegoroczny album amerykańskiego...Gramy dalej

9 /10
Live at Carnegie Hall - An Acoustic Evening
Gatunek: Blues rock
How Did We Get So Dark?
Gatunek: Rock
Existential Gravity
Gatunek: Progressive metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniSierpieńnastępny
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31