Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / B.B. King Tribute - w hołdzie Królowi Bluesa

B.B. King Tribute - w hołdzie Królowi Bluesa

16 września ukaże się wyjątkowa płyta B.B. King Tribute - w hołdzie Królowi Bluesa, oddająca cześć zmarłemu 14 maja B.B. Kingowi.

Pomysł stworzenia zespołu, który wykonywałby utwory z repertuaru B.B. Kinga kiełkował w głowie Krzysztofa "Dr Blues" Rybarczyka już od dawna. Lider zespołów Wielka Łódź oraz Dr Blues & Soul Re Vision powołał więc latem 2014 roku projekt Dr Blues - B.B. King Tribute. B.B. King zmarł rok później, 14 maja 2015 roku i w tym momencie projekt Dr Bluesa zyskał także nowy, edukacyjny wymiar, przybliżając i utrwalając dzieło mistrza, którego już nigdy nie usłyszymy na żadnej scenie świata.

W czerwcu i lipcu 2015 roku z inicjatywy Dr Bluesa została zrealizowana wyjątkowa płyta: B.B. King Tribute - w hołdzie Królowi Bluesa z udziałem zaproszonych, najbardziej aktywnych, uznanych i wyjątkowych gitarzystów z szeroko pojętego kręgu bluesa, działających od lat w naszym kraju i mających znaczący wkład w jego popularyzację. Płyta, wydana przez Flower Records pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Bluesowego, kwartalnika Twój Blues, a także Magazynu Gitarzysta, ukaże się 16 września - z okazji 90 rocznicy urodzin B.B. Kinga, a równocześnie X jubileuszowych obchodów Polskiego Dnia Bluesa. To właśnie w tym dniu, z inicjatywy Sławka Wierzcholskiego - ówczesnego Prezesa Polskiego Stowarzyszenia Bluesowego, ustanowiono w 2005 roku święto wszystkich polskich miłośników bluesa.

Trwająca ponad 70 minut płyta zawiera łącznie trzynaście utworów z repertuaru B.B. Kinga, w tym kilka znanych kompozycji. Są to jednak przede wszystkim utwory mniej popularne. Zaproszonym gościom - gitarzystom towarzyszy grupa Dr Blues - B.B. King Tribute. Krzysztof "Dr Blues" Rybarczyk jest producentem tego wydawnictwa i śpiewa we wszystkich utworach, z wyjątkiem pierwszego, w którym partie wokalną wykonuje Niki Buzz.

Dr Blues - B.B. King Tribute:
Krzysztof "Dr Blues" Rybarczyk - śpiew, gitara
Tomasz Orłowski - trąbka
Karol Wieczorek - saksofon tenorowy
Jacek Prokopowicz - organy Hammonda
Jacek Winkiel - instrumenty klawiszowe
Łukasz Chojnacki - gitara basowa
Mariusz "Bobek" Bobkowski - perkusja

Goście specjalni:
Ania Polowczyk - śpiew
Marcin Kajper - saksofon tenorowy i barytonowy
Piotr Kałużny - instrumenty klawiszowe
Joanna Dudkowska - bas
Gospel Joy - chór gospel

Na płycie zagrali gitarzyści: Dariusz Kozakiewicz, Wojciech Hoffmann, Jerzy Styczyński, Jarosław Tioskow, Bogdan Topolski, Leszek Winder, Janusz Siemienas, Bartek Miarka, Grzegorz Kapołka, Leszek Cichoński oraz Jacek Jaguś.

Płyta ma charakter symboliczny, kolekcjonerski i nie jest przeznaczona do powszechnej, publicznej komercyjnej dystrybucji. Album zostanie wytłoczony w limitowanej ilości 1.000 szt. Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym wydawnictwa.

GALERIA
For Crying Out Loud Kasabian

Mając słabość do niegrzecznych chłopców urodzonych na Wyspach Brytyjskich, chyba nie sposób ocenić kolejnego albumu Kasabian inaczej jak pozytywnie....Gramy dalej

8 /10
Desire Hurts

Mój ulubiony duet wydał kolejną, wielką płytę. Inną niż do tej pory, utrzymaną w konwencji, która przynajmniej na razie kompletnie mi do Hurts...Gramy dalej

7 /10
Lebowski ocena 7
Plays Lebowski
Gatunek: Art Rock
Fractured
Gatunek: Progressive rock
BCCIV
Gatunek: Hard rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31