Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Nowe DVD Rage Against the Machine w październiku

Nowe DVD Rage Against the Machine w październiku

Na 16 października zapowiedziano premierę najnowszego koncertowego DVD formacji Rage Against the Machine, zatytułowanego "Live At Finsbury Park".

Koncert został nakręcony 6 czerwca 2010 roku w londyńskim Finsbury Park. Z wydarzeniem tym wiąże się interesująca historia. Kilka miesięcy wcześniej, pod koniec 2009 roku, małżeństwo Jon i Tracy Morterowie rozpoczęli akcję mającą na celu niedopuszczenie do sytuacji, w której kolejny raz z rzędu na szczycie brytyjskiej listy przebojów w okresie świątecznym znajdzie się piosenka zarejestrowana przez laureata programu X Factor.

Utworem, który miał pokonać wytwór cukierkowatego telewizyjnego show miał być "Killing In The Name", jeden z największych anty-systemowych hitów Rage Against the Machine, który pierwotnie ukazał się na singlu w listopadzie 1992 roku. Wokół kampanii Morterów przetoczyła się prawdziwa burza polemik, ale przy wsparciu samego zespołu oraz takich osobistości jak sir Paul McCartney, Dave Grohl, czy Liam Howlett z The Prodigy udało się osiągnąć cel. W ciągu tygodnia sprzedało się 500 tysięcy egzemplarzy elektronicznej wersji singla "Killing In The Name", co wywindowało utwór na szczyt świątecznej listy przebojów w Wielkiej Brytanii.

Ponieważ część dochodów ze sprzedaży X Factorowych singli była przekazywana na cele dobroczynne, również przy okazji akcji z "Killing In The Name" namawiano do wpłat na rzecz organizacji walczącej z bezdomnością. Częścią akcji dobroczynnej był obiecany przez zespół darmowy koncert w Londynie. W jego trakcie na scenie pojawiło się małżeństwo Morterów prezentując symboliczny czek opiewający na ponad 160 tysięcy funtów zebranych dzięki wpłatom oraz prawom autorskim na zwycięski utwór. To właśnie ten koncert, zagrany w Finsbury Park przed 40 tysięczną widownią, został uwieczniony na DVD, które ukaże się w październiku nakładem Eagle Rock Entertainment.

Lista utworów:

01. Testify
02. Bombtrack
03. People Of The Sun
04. Know Your Enemy
05. Bulls On Parade
06. Township Rebellion
07. Bullet In The Head
08. White Riot
09. Guerrilla Radio
10. Sleep Now In The Fire
11. Freedom
12. Killing In The Name

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Księżyc Milczy Luty Furia

Zimowa aura nie odpuszcza. Black metalowa Furia prowadzi nas nocą do lasu. I w głąb ziemi. Tam gdzie ożywają duchy z ludowych podań. Tam gdzie...Gramy dalej

9 /10
Battles In Flames

Jak dotąd Szwedzi zaliczyli tylko dwie poważne wpadki w karierze, a ich największą wadą nie jest brak pomysłu na same kompozycje, co kwestia brzmienia....Gramy dalej

8 /10
Lou Reed. Zapiski z podziemia
Gatunek: Rock
Fabryka ocena 6
Sierpień
Gatunek: Rock
Sixx:A.M. ocena 7
Prayers for the Blessed (vol. 2)
Gatunek: Hard rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniStyczeńnastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31