Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Crippled Black Phoenix na koncercie w Poznaniu

Crippled Black Phoenix na koncercie w Poznaniu

Crippled Black Phoenix, jeden z najciekawszych obecnie zespołów sceny progresywnej, już 29 listopada zawita do poznańskiego klubu Blue Note.

Po ciepłym przyjęciu ostatniego albumu "White Light Generator" (2014) Brytyjczycy postanowili ponownie odwiedzić Polskę. W tym roku zespół przygotował dla swoich fanów coś specjalnego. Muzycy nagrali EPkę "O-Ech-OES", na której znalazły się covery Pink Floydów - "Childhoods End" i 38-minutowa wersja klasyka "Echoes". Oryginalnie utwór po raz pierwszy pojawił się na albumie "Obscured By Clouds", niedocenianym i często zapomnianym klejnocie. Wersja Crippled Black Phoenix powstała we współpracy z Se Delan i będzie wykonywana na żywo na nadchodzącej trasie New Dark Age - Winter Tour, z Belindą Kordic na wokalu obok Daniela Anghede, tak jak to zarejestrowano w studiu nagraniowym.

29.11.2015
Blue Note / Poznań
Godzina: 19:00


Bilety:
54 zł (http://pwevents.pl/pl/bilety,1,282.html)
59 zł (przedsprzedaż)
64 zł (w dniu koncertu)

Bilety dostępne: www.pwevents.pl, Biletomat.pl, Ebilet, Eventim, Ticketpro, CIM, Rock Long Luck i Blue Note.

Crippled Black Phoenix powstał w 2004 roku i od początku był wynikiem kooperacji muzyków, znanych m.in z takich projektów jak: Mogwai, Electric Wizard, Iron Monkey czy Gonga. Swój wkład w historię kapeli miał również Geoff Barrow z Portishead.

Ciężko jest jednoznacznie określić twórczość muzyczną Brytyjczyków. Wynika to z faktu ciągłych poszukiwań stylistycznych zespołu, łączących w sobie eksperymentalne brzemienia z klasyką, progresywne granie z post-rockiem oraz mocny gitarowy pazur z przepełnionymi melancholią balladami. Co ważniejsze, ów muzyczny eklektyzm spina nietuzinkowa atmosfera, określana przez sam zespół mianem "ballad końca świata", przepełnionych melancholijną zadumą. Zespół ma na koncie sześć studyjnych albumów, z których ostatni "White Light Generator" ujrzał światło dzienne w marcu 2014 roku.

Więcej informacji dostępnych na www.pwevents.pl oraz www.facebook.com/agencjapwevents.

Under Cover Motorhead

Okazuje się, że Lemmy potrafi zrobić dobrą imprezę nawet po śmierci.

Gramy dalej

9 /10
1994 Jamal

Mamy rok 1994. 5 kwietnia coś we mnie (i wielu z Was) umiera wraz z odejściem Kurta Cobaina.

Gramy dalej

5 /10
Out of the Voiceless Grave
Gatunek: Death metal
Korpus ocena 7
Respekt
Gatunek: Heavy metal
Wolves
Gatunek: Punk
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniWrzesieńnastępny
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30