Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Crippled Black Phoenix na koncercie w Poznaniu

Crippled Black Phoenix na koncercie w Poznaniu

Crippled Black Phoenix, jeden z najciekawszych obecnie zespołów sceny progresywnej, już 29 listopada zawita do poznańskiego klubu Blue Note.

Po ciepłym przyjęciu ostatniego albumu "White Light Generator" (2014) Brytyjczycy postanowili ponownie odwiedzić Polskę. W tym roku zespół przygotował dla swoich fanów coś specjalnego. Muzycy nagrali EPkę "O-Ech-OES", na której znalazły się covery Pink Floydów - "Childhoods End" i 38-minutowa wersja klasyka "Echoes". Oryginalnie utwór po raz pierwszy pojawił się na albumie "Obscured By Clouds", niedocenianym i często zapomnianym klejnocie. Wersja Crippled Black Phoenix powstała we współpracy z Se Delan i będzie wykonywana na żywo na nadchodzącej trasie New Dark Age - Winter Tour, z Belindą Kordic na wokalu obok Daniela Anghede, tak jak to zarejestrowano w studiu nagraniowym.

29.11.2015
Blue Note / Poznań
Godzina: 19:00


Bilety:
54 zł (http://pwevents.pl/pl/bilety,1,282.html)
59 zł (przedsprzedaż)
64 zł (w dniu koncertu)

Bilety dostępne: www.pwevents.pl, Biletomat.pl, Ebilet, Eventim, Ticketpro, CIM, Rock Long Luck i Blue Note.

Crippled Black Phoenix powstał w 2004 roku i od początku był wynikiem kooperacji muzyków, znanych m.in z takich projektów jak: Mogwai, Electric Wizard, Iron Monkey czy Gonga. Swój wkład w historię kapeli miał również Geoff Barrow z Portishead.

Ciężko jest jednoznacznie określić twórczość muzyczną Brytyjczyków. Wynika to z faktu ciągłych poszukiwań stylistycznych zespołu, łączących w sobie eksperymentalne brzemienia z klasyką, progresywne granie z post-rockiem oraz mocny gitarowy pazur z przepełnionymi melancholią balladami. Co ważniejsze, ów muzyczny eklektyzm spina nietuzinkowa atmosfera, określana przez sam zespół mianem "ballad końca świata", przepełnionych melancholijną zadumą. Zespół ma na koncie sześć studyjnych albumów, z których ostatni "White Light Generator" ujrzał światło dzienne w marcu 2014 roku.

Więcej informacji dostępnych na www.pwevents.pl oraz www.facebook.com/agencjapwevents.

Godless Prophets & The Migrant Flora Darkest Hour

Darkest Hour lubi zmieniać wytwórnie. Trzeci raz wydają album w innej stajni niż poprzednio, aczkolwiek na całe szczęście, nie umniejsza to jakości...Gramy dalej

8 /10
Mons Mons

Chciałoby się powiedzieć, że oto wreszcie polski indie rock wystawił ciekawsko głowę ponad granice typowego dla naszej alternatywy brzmienia....Gramy dalej

7 /10
Pick Your Poison
Gatunek: Blues
Under Stars
Gatunek: Pop
Post-Traumatic Stress Disorder
Gatunek: Industrial rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniMajnastępny
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31