Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Slayer zapowiada nowy teledysk

Slayer zapowiada nowy teledysk

Slayer kręci klip do tytułowego kawałka z najnowszego, jedenastego krążka "Repentless", który ukaże się 11 września.

W powstającym właśnie teledysku zobaczymy kilku kultowych, charakterystycznych dla kina akcji "twardzieli", między innymi słynnego "Maczetę" we własnej osobie, czyli Danny’ego Trejo.

Jak donoszą media, 28 sierpnia w nieznośnym, około 40 stopniowym upale, na placu ćwiczeń kobiecego więzienia Sybil Brand Institute w L.A., doszło do poważnych zamieszek. Działo się to podczas kręcenia nowego teledysku legendy thrash metalu, Slayer. Spokojnie - rzecz była bowiem inscenizowana specjalnie na potrzeby videoklipu do agresywnego, typowego slayerowego "pocisku", "Repentless". Podczas gdy zespół uwijał się z instrumentami w niemiłosiernym słońcu, grupa aktorów odgrywająca role więźniów rozkręcała fikcyjną zadymę. Całe szczęście nikomu nic się nie stało i po 12-tu klapsach reżyser obrazu, BJ McDonnell ogłosił zakończenie pracy.

Wszystko poszło zgodnie z planem, ponieważ McDonnell miał wizję, aby teledysk w większym stopniu przypominał film akcji niż klasyczny klip zespołu rockowego. Video do utworu "Repentless" to pierwsze tego typu doświadczenie w karierze BJ McDonnella. Dotychczas znany był on bowiem z reżyserowania filmów (między innymi horror "Topór III" (2013), brał udział również w kręceniu tak kasowych produkcji jak "Avengers: Czas Ultrona", "Ant-Man" czy "Abraham Lincoln: Łowca Wampirów". Wraz z producentem teledysku, Felissą Rose, McDonnell ściągnął na plan całą plejadę charakterystycznych i dobrze znanych fanom kina akcji i horrorów aktorów, między innymi wspomnianego już wcześniej Trejo a także Dereka Mearsa ("Predators", "Piątek Trzynastego"), Tylera  Mane’a ("Halloween"), Jasona Trosta ("Topór III"), Tony’ego Morana ("Halloween"), Seana Whalena ("Faceci w czerni") czy Vernona Wellsa ("Mad Max 2","Commando"). Całą ekipę zasilił doświadczony koordynator kaskaderów, Nils Allen Stewart (pracował między innymi przy "Planecie Małp", "DareDevil").

Premiera teledysku wkrótce. Album "Repentless" ukaże się już 11.09 nakładem Nuclear Blast / Mystic.

GALERIA
Battles In Flames

Jak dotąd Szwedzi zaliczyli tylko dwie poważne wpadki w karierze, a ich największą wadą nie jest brak pomysłu na same kompozycje, co kwestia brzmienia....Gramy dalej

8 /10
Lou Reed. Zapiski z podziemia Howard Sounes

"Nie ma co wyjaśniać. Jestem tym, kim jestem. Wszystko jest tym, czym jest i pierdolcie się." Tak Lou Reed skomentował pomysł napisania autobiografii....Gramy dalej

8 /10
Fabryka ocena 6
Sierpień
Gatunek: Rock
Sixx:A.M. ocena 7
Prayers for the Blessed (vol. 2)
Gatunek: Hard rock
Vader ocena 7
The Empire
Gatunek: Death metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniStyczeńnastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31