Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Slayer zapowiada nowy teledysk

Slayer zapowiada nowy teledysk

Slayer kręci klip do tytułowego kawałka z najnowszego, jedenastego krążka "Repentless", który ukaże się 11 września.

W powstającym właśnie teledysku zobaczymy kilku kultowych, charakterystycznych dla kina akcji "twardzieli", między innymi słynnego "Maczetę" we własnej osobie, czyli Danny’ego Trejo.

Jak donoszą media, 28 sierpnia w nieznośnym, około 40 stopniowym upale, na placu ćwiczeń kobiecego więzienia Sybil Brand Institute w L.A., doszło do poważnych zamieszek. Działo się to podczas kręcenia nowego teledysku legendy thrash metalu, Slayer. Spokojnie - rzecz była bowiem inscenizowana specjalnie na potrzeby videoklipu do agresywnego, typowego slayerowego "pocisku", "Repentless". Podczas gdy zespół uwijał się z instrumentami w niemiłosiernym słońcu, grupa aktorów odgrywająca role więźniów rozkręcała fikcyjną zadymę. Całe szczęście nikomu nic się nie stało i po 12-tu klapsach reżyser obrazu, BJ McDonnell ogłosił zakończenie pracy.

Wszystko poszło zgodnie z planem, ponieważ McDonnell miał wizję, aby teledysk w większym stopniu przypominał film akcji niż klasyczny klip zespołu rockowego. Video do utworu "Repentless" to pierwsze tego typu doświadczenie w karierze BJ McDonnella. Dotychczas znany był on bowiem z reżyserowania filmów (między innymi horror "Topór III" (2013), brał udział również w kręceniu tak kasowych produkcji jak "Avengers: Czas Ultrona", "Ant-Man" czy "Abraham Lincoln: Łowca Wampirów". Wraz z producentem teledysku, Felissą Rose, McDonnell ściągnął na plan całą plejadę charakterystycznych i dobrze znanych fanom kina akcji i horrorów aktorów, między innymi wspomnianego już wcześniej Trejo a także Dereka Mearsa ("Predators", "Piątek Trzynastego"), Tylera  Mane’a ("Halloween"), Jasona Trosta ("Topór III"), Tony’ego Morana ("Halloween"), Seana Whalena ("Faceci w czerni") czy Vernona Wellsa ("Mad Max 2","Commando"). Całą ekipę zasilił doświadczony koordynator kaskaderów, Nils Allen Stewart (pracował między innymi przy "Planecie Małp", "DareDevil").

Premiera teledysku wkrótce. Album "Repentless" ukaże się już 11.09 nakładem Nuclear Blast / Mystic.

GALERIA
Cold Like War We Came As Romans

Nie będę nikogo czarował, wyrosłem z takiego grania, i choć mam swoje małe guilty pleasures, przede wszystkim, w katalogu Rise Records, to co...Gramy dalej

6 /10
For Crying Out Loud Kasabian

Mając słabość do niegrzecznych chłopców urodzonych na Wyspach Brytyjskich, chyba nie sposób ocenić kolejnego albumu Kasabian inaczej jak pozytywnie....Gramy dalej

8 /10
Hurts ocena 7
Desire
Gatunek: Pop
Lebowski ocena 7
Plays Lebowski
Gatunek: Art Rock
Fractured
Gatunek: Progressive rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31