Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Płockie Konfrontacje Gitarowe 2009

Płockie Konfrontacje Gitarowe 2009

Młodzieżowy Dom Kultury w Płocku na jeden dzień stał się mekką młodych, polskich  gitarzystów. W środę, 13 maja br. W MDK odbyła się pierwsza edycja Płockich Konfrontacji Gitarowych. Jury wysłuchało 16 prezentacji - finalistów zakwalifikowanych spośród kilkudziesięciu nadesłanych zgłoszeń. Były dźwięki gitary klasycznej, akustycznej, elektrycznej, a także basowej.

W jury zasiedli: Roman Kusy - pomysłodawca konkursu, dyrektor MDK; Łukasz Borowicki - płocczanin, obecnie mieszkający w Warszawie, gitarzysta jazzowy, zdobywca I miejsca w mistrzowskim konkursie gitarzystów jazzowych Guitar City 2008 oraz przewodniczący jury - Krzysztof Misiak - znany i ceniony gitarzysta, który oprócz doskonałych projektów solowych, może pochwalić się również współpracą m.in. z Krzysztofem Ścierańskim, Agnieszką Chylińską i in.

Oceniający, bez cienia wątpliwości, przyznali Grand Prix Płockich Konfrontacji Gitarowych Łukaszowi Kurpiewskiemu z Kutna. Wśród wyróżnionych znaleźli się również płocczanie: Piotr Pięta i Krzysztof Kaźmierczak, a także młodzi gitarzyści z Pałacu Młodzieży w Koszalinie. Poniżej znajduje się szczegółowa lista nagrodzonych:

Grand Prix

 • Łukasz Kurpiewski  - Kutno

Wyróżnienie w kategorii solista:

 1. Piotr Pięta - Płock
 2. Wojciech Korczyński - Pałac Młodzieży, Koszalin
 3. Krzysztof Kaźmierczak - Płock
 4. Michał Hołub - Pałac Młodzieży, Koszalin

Wyróżnienie w kategorii zespół:

 1. Duet basowy  w składzie:  Jakub Seremak,  Rafał Kozłowski -  Pałac Młodzieży, Koszalin
 2. Duet gitarowy w składzie Michał Hołub, Wojciech  Korczyński - Pałac Młodzieży, Koszalin


Ponadto dyplom finalisty otrzymują:

 1. Sławomir Ciecierski - Bydgoszcz
 2. Kwartet gitarowy w składzie: Kaja Halama, Mikołaj Hewelt, Amadeusz Michajłowicz, Wojciech Korczyński  - Pałac Młodzieży, Koszalin
 3. Arkadiusz Ryciak - Płock
 4. Tomasz Figatowski -  Płock
 5. Dominik Paradowski -  Płock
 6. Zespół Amatorzy w składzie - Łukasz Grochulski, Marcin Machała  - Płock

Nagrodę główną - gitarę elektryczną - ufundował Sklep Muzyczny HARFA z Płocka. Organizatorom udało się również namówić do współpracy firmy takie jak: Canto Music Equipment, EXAR electronic, Interton, Music Info, Red’s Music, Salony Muzyczne RIFF, które ufundowały cenne nagrody.  Wydział Promocji, Turystyki i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta Płocka przekazał gadżety dla wszystkich wyróżnionych. Wkład w organizację konkursu miała również spółka ENERGA, Biuro Rachunkowe Karola Krawca i Stowarzyszenie Edukacji Kulturalno - Artystycznej i Nauki działające przy MDK. Patronat medialny nad imprezą objął portal internetowy www.laguitarra.pl; magazyn GITARZYSTA i lokalne wydanie Gazety Wyborczej.

Po wręczeniu nagród i koncercie laureatów przyszedł czas na koncert gwiazdy - występ Łukasza Borowickiego z zespołem w składzie: Paweł Puszczało - kontrabas, Jurek Markuszewski - bębny. Muzycy zaserwowali widowni m.in. dużą dawkę jazzowych standardów w znakomitym wykonaniu.

Mamy nadzieję, że Płockie Konfrontacje Gitarowe na stałe wpiszą się w kalendarz imprez miasta Płocka i z roku na rok zdobywać będą coraz większe uznanie i sympatię na arenie ogólnopolskiej.

GALERIA
In the Studio Jan Gałach Band

Właśnie tak rewelacyjne dźwięki powstają, gdy za nagrywanie płyty bierze się grupa muzycznych zapaleńców i wirtuozów pod dowództwem genialnego...Gramy dalej

9 /10
Ave Venom Inc.

Venom w nazwie, ale nie zawsze w muzyce. Czy to coś złego? A jakże!

Gramy dalej

8 /10
To The Bone
Gatunek: Art Rock
Kadavar ocena 8
Rough Times
Gatunek: Rock
Cold Like War
Gatunek: Metalcore
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31