Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Gotta Go Festival już za miesiąc

Gotta Go Festival już za miesiąc

Już 10 października w cieszyński klubie studenckim Panopticum odbędzie się kolejna, piąta edycja festiwalu Gotta Go.

Z początku mała inicjatywa, z biegiem czasu Gotta Go mocno się rozrosła, co pozwala organizatorom na zapraszanie absolutnej czołówki sceny hc/punk z rodzimego podwórka. W tym roku po raz kolejny postanowiono na gatunkową jednorodność z zachowaniem wysokiego poziomu artystycznego..

W roli gwiazd imprezy wystąpią bydgoska Schizma, zespół będący niekwestionowaną ikoną sceny hardcore w środkowej Europie. Formacja grała już w Cieszynie i mając w pamięci tamten koncert, można oczekiwać kolejnego, doskonałego show. Schizma to setki zagranych koncertów, również u boku zagranicznych gwiazd, zarówno w klubach jak i festiwalach, a to tylko mały wyznacznik jakości zespołu. Skład uzupełnia numer dwa polskiej sceny, przerywająca milczenie załoga 1125, która jesień 2015 roku wybrała na przypomnienie swoich klasyków.

Skład uzupełniają reprezentanci Śląska i Małopolski. W zestawieniu zespołów znajdziemy zatem jedną z najczęściej i najlepiej koncertujących ekip - częstochowski Regres, młodych załogantów spod Jasnej Góry z Vicious Reality, a do tego Burning Sky - śląski All Star Band złożony z m.in. członków Stone Heart i Minority. Stawkę zamykają krakowscy debiutanci Strike You Down.

Organizatorzy komentują nadchodzącą edycję w następujący sposób: "Zasadniczo nie chcemy zmieniać formuły naszego festiwalu. Gatunkowa jednorodność, choć bezpieczna, daje i tak szerokie pole do popisu co do składu koncertu. Wbrew pozorom nie jest to łatwe zadanie, ale mając w zanadrzu tak bogaty wybór spośród polskiej sceny, jesteśmy spokojni o jakość poszczególnych zespołów. Nasz festiwal po raz piąty odbędzie się na terenie uniwersyteckiego kampusu, gdzie w klubie Studenckim Panopticum czujemy się jak u siebie. W pewnym sensie, to wydarzenie, jest częścią planowej animacji społeczno-kulturalnej miasta. Festiwal stał się stałym punktem miejskiego kalendarza wydarzeń i mamy nadzieję, że dla wielu osób zwłaszcza spoza regionu, jednym z najciekawszych w ciągu całego roku. Nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić was do Cieszyna".

10 października 2015
Cieszyn, Klub Studencki Panopticum. ul. Bielska 66


Otwarcie bram: 18:00
Start 18:30

Bilety:
25 zł w przedsprzedaży
30 w dniu koncertu

Rezerwacje: gottagofestival@gmail.com

Facebook

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym festiwalu.

For Crying Out Loud Kasabian

Mając słabość do niegrzecznych chłopców urodzonych na Wyspach Brytyjskich, chyba nie sposób ocenić kolejnego albumu Kasabian inaczej jak pozytywnie....Gramy dalej

8 /10
Desire Hurts

Mój ulubiony duet wydał kolejną, wielką płytę. Inną niż do tej pory, utrzymaną w konwencji, która przynajmniej na razie kompletnie mi do Hurts...Gramy dalej

7 /10
Lebowski ocena 7
Plays Lebowski
Gatunek: Art Rock
Fractured
Gatunek: Progressive rock
BCCIV
Gatunek: Hard rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31