Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Gotta Go Festival już za miesiąc

Gotta Go Festival już za miesiąc

Już 10 października w cieszyński klubie studenckim Panopticum odbędzie się kolejna, piąta edycja festiwalu Gotta Go.

Z początku mała inicjatywa, z biegiem czasu Gotta Go mocno się rozrosła, co pozwala organizatorom na zapraszanie absolutnej czołówki sceny hc/punk z rodzimego podwórka. W tym roku po raz kolejny postanowiono na gatunkową jednorodność z zachowaniem wysokiego poziomu artystycznego..

W roli gwiazd imprezy wystąpią bydgoska Schizma, zespół będący niekwestionowaną ikoną sceny hardcore w środkowej Europie. Formacja grała już w Cieszynie i mając w pamięci tamten koncert, można oczekiwać kolejnego, doskonałego show. Schizma to setki zagranych koncertów, również u boku zagranicznych gwiazd, zarówno w klubach jak i festiwalach, a to tylko mały wyznacznik jakości zespołu. Skład uzupełnia numer dwa polskiej sceny, przerywająca milczenie załoga 1125, która jesień 2015 roku wybrała na przypomnienie swoich klasyków.

Skład uzupełniają reprezentanci Śląska i Małopolski. W zestawieniu zespołów znajdziemy zatem jedną z najczęściej i najlepiej koncertujących ekip - częstochowski Regres, młodych załogantów spod Jasnej Góry z Vicious Reality, a do tego Burning Sky - śląski All Star Band złożony z m.in. członków Stone Heart i Minority. Stawkę zamykają krakowscy debiutanci Strike You Down.

Organizatorzy komentują nadchodzącą edycję w następujący sposób: "Zasadniczo nie chcemy zmieniać formuły naszego festiwalu. Gatunkowa jednorodność, choć bezpieczna, daje i tak szerokie pole do popisu co do składu koncertu. Wbrew pozorom nie jest to łatwe zadanie, ale mając w zanadrzu tak bogaty wybór spośród polskiej sceny, jesteśmy spokojni o jakość poszczególnych zespołów. Nasz festiwal po raz piąty odbędzie się na terenie uniwersyteckiego kampusu, gdzie w klubie Studenckim Panopticum czujemy się jak u siebie. W pewnym sensie, to wydarzenie, jest częścią planowej animacji społeczno-kulturalnej miasta. Festiwal stał się stałym punktem miejskiego kalendarza wydarzeń i mamy nadzieję, że dla wielu osób zwłaszcza spoza regionu, jednym z najciekawszych w ciągu całego roku. Nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić was do Cieszyna".

10 października 2015
Cieszyn, Klub Studencki Panopticum. ul. Bielska 66


Otwarcie bram: 18:00
Start 18:30

Bilety:
25 zł w przedsprzedaży
30 w dniu koncertu

Rezerwacje: gottagofestival@gmail.com

Facebook

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym festiwalu.

Wołanie Eklektik

Sporą część życia spędziłem w Toruniu, a to właśnie w tym zjawiskowym mieście działa debiutujący właśnie EPką Eklektik.

Gramy dalej

7 /10
Humanz Gorillaz

Goryle boją się Brexitu i elekcji Donalda Trumpa. Przeczuwają, że nadciąga apokalipsa. Postanawiają więc zorganizować imprezę na koniec świata....Gramy dalej

5 /10
Self Supremacy
Gatunek: Metalcore
My Faith / My Curse
Gatunek: Hardcore
One More Light
Gatunek: Pop rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniCzerwiecnastępny
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30