Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Roll The Bones - zobacz koncertowe video Rush

Roll The Bones - zobacz koncertowe video Rush

Można już zobaczyć koncertowe wykonanie "Roll The Bones", zapowiadające najnowsze koncertowe DVD formacji Rush "R40 Live".

"R40 Live" ukaże się nakładem Zoe / Rounder Records / Concord Music Group w formacie CD/DVD. Na potrzeby tego wydawnictwa zespół, w ramach trasy R40 Live, nakręcił dwa występy w Toronto, które odbył się 17 i 19 czerwca. Niemal 20 lat minęło od czasu rejestracji wcześniejszego koncertu w rodzinnym mieście muzyków - w 1997 roku, podczas trasy Test For Echo, uwieczniono występ w Molson Canadian Amphitheatre.

Trwający niemal trzy godziny set, który znajdzie się na DVD zawiera między innymi kompozycje nie grane wcześniej na żywo, albo utwory, które nie pojawiły się wcześniej na koncertowym wydawnictwie. Premierę DVD poprzedził singiel "Roll The Bones", który w wersji digital trafił do sklepów 25 września.

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

W jednym z wywiadów gitarzysta Rush Alex Lifeson, potwierdził, że trasa R40 Live była ostatnim tego typu tour zespołu. "Mam mieszane odczucia związane z tą decyzją". - powiedział. "Z jednej strony odczuwam ulgę. Myślę, że 40 lat spędzonych na scenie to bardzo długo, żeby wciąż koncertować w taki sposób jak my. Jednak wciąż uwielbiam grać. Niestety praca Neila jest naprawdę bardzo ciężka. Jego styl gry jest bardzo, bardzo wyczerpujący dla ciała. Ma chroniczne zapalenie ścięgien w rękach oraz problemy z barkami. Niezależnie więc od tego, jak bardzo kochamy koncertować, staje się to dla nas coraz trudniejsze i bardziej wymagające."

Wołanie Eklektik

Sporą część życia spędziłem w Toruniu, a to właśnie w tym zjawiskowym mieście działa debiutujący właśnie EPką Eklektik.

Gramy dalej

7 /10
Humanz Gorillaz

Goryle boją się Brexitu i elekcji Donalda Trumpa. Przeczuwają, że nadciąga apokalipsa. Postanawiają więc zorganizować imprezę na koniec świata....Gramy dalej

5 /10
Self Supremacy
Gatunek: Metalcore
My Faith / My Curse
Gatunek: Hardcore
One More Light
Gatunek: Pop rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniCzerwiecnastępny
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30