Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Primal Fear w lutym w Polsce

Primal Fear w lutym w Polsce

24 lutego 2016 r. w krakowskim klubie Kwadrat wystąpi niemiecka, powermetalowa formacja Primal Fear. Na scenie pojawią się również niemieccy powermetalowcy z Brainstrom oraz kanadyjska, heavymetalowa grupa Striker.

Świetny wokal, kapitalne melodie gitar i klawiszy, porażająca ciężarem sekcja rytmiczna. To skrócony opis zawartości, jaka kryje się pod nazwą Primal Fear. Kapela z Badenii-Wirtembergii powstała w 1997 roku, a za jej założenie odpowiedzialne są dwie niekwestionowane legendy heavy i power metalu. Pierwsza to fantastyczny wokalista Ralf Scheepers, który wcześniej nagrał wokale na debiucie Gamma Ray, a potem bezskutecznie próbował zdobyć robotę w Judas Priest. Drugą jest basista Matt Sinner. Od ponad 18 lat Ralf i Matt świetnie sterują karierą Primal Fear, zespołu stylistycznie balansującego pomiędzy klasycznym heavy a power metalem. Karierą, która na razie obejmuje 10 studyjnych płyt oraz mnóstwo koncertów na całym świecie. W styczniu 2016 roku dyskografia formacji wzbogaci się o kolejny album, "Rulebreaker".

Nowy album w 2016 roku dostaną w prezencie również fani innej niemieckiej heavy/power metalowej legendy, grupy Brainstorm. Jego tytuł to "Scary Creatures". Brainstorm założona w 1989 roku przez gitarzystów Torstena Ihlenfelda i Milana Loncarica oraz bębniarza Dietera Bernerta na pewno uraczy nas tym, co robi najlepiej, czyli kompozycjami opartymi na mięsistym brzmieniu gitar, chwytliwych melodiach i porażającej sekcji.

Zanim w Krakowie wystąpią niemieckie legendy metalu, na scenie zagości istniejący od 2007 roku kwintet z kanadyjskiego Edmonton. Najbardziej znanym muzykiem w składzie Striker jest gitarzysta Timothy Brown, który kiedyś grał w Kobra And The Lotus. Swoją muzykę określają jako "new wave of heavy metal", a na koncie mają trzy płyty studyjne.

24 luty 2016
Kraków / Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1


Bilety:
75 zł w przedsprzedaży
85 zł w dniu koncertu

Bilety dostępne na www.knockoutprod.net/sklep (druki kolekcjonerskie)

Encrypted Maigra

Osiem lat milczenia to wystarczająco dużo czasu, aby zapomnieć nawet o najlepszych.

Gramy dalej

7 /10
Wybacz No More Jokes

Wreszcie pojawił się zespół, który przy odrobinie promocji i kilku głośniejszych koncertach, mógłby ukrócić hegemonię pewnego łódzkiego...Gramy dalej

7 /10
Thunder ocena 7
Rip It Up
Gatunek: Hard rock
Body Count ocena 8
Bloodlust
Gatunek: Thrash metal
Muzozoic ocena 5
Telepatologika
Gatunek: Fusion
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniKwiecieńnastępny
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30