Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Agent Fresco i Besides w Warszawie

Agent Fresco i Besides w Warszawie

29 listopada w warszawskiej Hydrozagadce wystąpi pochodząca z Islandii formacja Agent Fresco. W roli supportu zobaczymy Besides.

Islandzki kwartet Agent Fresco istnieje od 2008 roku. Dyskografię zespołu otwiera EP "Lightbulb Universe". Album szybko zdobył uznanie wśród słuchaczy i krytyki, co zaowocowało wieloma wyróżnieniami. Jednak dopiero pierwszy długogrający concept album "A Long Time Listening" wydany pod koniec 2010 r. pozwolił pokazać twórczy potencjał zespołu. Płyta od razu zdobyła nominację w kategorii islandzki Album Roku i trafiła na pierwsze miejsce rankingu najczęściej pobieranych płyt ze strony muzycznej gogoyoko.

W 2012 roku wokalista Arnór Dan rozpoczął współpracę z islandzkim kompozytorem Ólafurem Arnaldsem łączącym w swojej twórczości partie smyczkowe i klawiszowe z elementami elektroniki oraz ambientem. Wynikiem kolaboracji jest album "For Now I Am Winter" (2013), gdzie Arnór użyczył głosu na 4 utworach. Jest to pierwsze i jak dotąd jedyne dzieło Arnaldsa z partiami wokalnymi. Album został ciepło przyjęty przez słuchaczy i zdobył uznanie recenzentów muzycznych.

Muzyka Agent Fresco jest trudna do jednoznacznego zaszufladkowania, co dziwić nie powinno, gdyż jest to charakterystyczny element muzyki islandzkiej. Słuchacz dostaje miksturę składającą się z progresywnego rocka z matematycznymi naleciałościami oraz wpływami jazzu, popu i funku. Zespół eksperymentuje zarówno w warstwie muzycznej, wokalnej jak i lirycznej. Częste zmiany rytmu i tempa, eskalacja głosu oraz mnóstwo rozmachu, odcieni, chwytliwych melodii i kontrastów sprawiają, że rozwój utworów jest trudny do przewidzenia, a słuchacz jest ciągle zaskakiwany przez muzyków. Europejska trasa promuje drugi długogrający album zespołu "Destrier".

Besides to jedna z najbardziej rozpoznawalnych formacji na polskiej scenie post-rockowej. Po wypuszczeniu w 2013 roku debiutanckiego albumu "We Were So Wrong" zespół szybko zyskał popularność i przychylne opinie krytyki. Mają na koncie mnóstwo koncertów, podczas których dzielili scenę między innymi z Tides from Nebula i Obscure Sphinx. Muzyka Besides zadebiutowała na falach radiowej "Trojki", Antyradia, RMF FM i wielu innych rozgłośni radiowych. Zespół przyjedzie do stolicy w ramach swojej trasy Everything Is Tour, podczas której będzie promować drugi studyjny album "Everything Is", który ukazał się w październiku. Produkcją płyty zajął się Maciej Karbowski, muzyk zespołów Tides From Nebula i Moonglass.

29 listopada 2015
Warszawa / Klub Hydrozagadka (ul. 11 listopada 22)


Bilety:
35 PLN (przedsprzedaż)
45 PLN (w dniu koncertu)

Bilety w przedsprzedaży dostępne TYLKO na stronie Bilety24.pl.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.

Big Fun Trio Elvin Bishop

Czterdzieści minut znakomitej rozrywki spod znaku klasycznego bluesa zaserwował Elvin Bishop na najnowszym albumie "Big Fun Trio".

Gramy dalej

7 /10
Woe To The Vanquished Warbringer

Doskonale zaczął się ten rok dla thrash metalu. Młodzież z Wysp i USA wypuszcza fantastyczne debiuty, a stare wygi, choć Warbringer to wciąż...Gramy dalej

9 /10
Hard Truth
Gatunek: Blues rock
Immolation ocena 8
Atonement
Gatunek: Death metal
Obituary ocena 8
Obituary
Gatunek: Death metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniMarzecnastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31