Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Agent Fresco i Besides w Warszawie

Agent Fresco i Besides w Warszawie

29 listopada w warszawskiej Hydrozagadce wystąpi pochodząca z Islandii formacja Agent Fresco. W roli supportu zobaczymy Besides.

Islandzki kwartet Agent Fresco istnieje od 2008 roku. Dyskografię zespołu otwiera EP "Lightbulb Universe". Album szybko zdobył uznanie wśród słuchaczy i krytyki, co zaowocowało wieloma wyróżnieniami. Jednak dopiero pierwszy długogrający concept album "A Long Time Listening" wydany pod koniec 2010 r. pozwolił pokazać twórczy potencjał zespołu. Płyta od razu zdobyła nominację w kategorii islandzki Album Roku i trafiła na pierwsze miejsce rankingu najczęściej pobieranych płyt ze strony muzycznej gogoyoko.

W 2012 roku wokalista Arnór Dan rozpoczął współpracę z islandzkim kompozytorem Ólafurem Arnaldsem łączącym w swojej twórczości partie smyczkowe i klawiszowe z elementami elektroniki oraz ambientem. Wynikiem kolaboracji jest album "For Now I Am Winter" (2013), gdzie Arnór użyczył głosu na 4 utworach. Jest to pierwsze i jak dotąd jedyne dzieło Arnaldsa z partiami wokalnymi. Album został ciepło przyjęty przez słuchaczy i zdobył uznanie recenzentów muzycznych.

Muzyka Agent Fresco jest trudna do jednoznacznego zaszufladkowania, co dziwić nie powinno, gdyż jest to charakterystyczny element muzyki islandzkiej. Słuchacz dostaje miksturę składającą się z progresywnego rocka z matematycznymi naleciałościami oraz wpływami jazzu, popu i funku. Zespół eksperymentuje zarówno w warstwie muzycznej, wokalnej jak i lirycznej. Częste zmiany rytmu i tempa, eskalacja głosu oraz mnóstwo rozmachu, odcieni, chwytliwych melodii i kontrastów sprawiają, że rozwój utworów jest trudny do przewidzenia, a słuchacz jest ciągle zaskakiwany przez muzyków. Europejska trasa promuje drugi długogrający album zespołu "Destrier".

Besides to jedna z najbardziej rozpoznawalnych formacji na polskiej scenie post-rockowej. Po wypuszczeniu w 2013 roku debiutanckiego albumu "We Were So Wrong" zespół szybko zyskał popularność i przychylne opinie krytyki. Mają na koncie mnóstwo koncertów, podczas których dzielili scenę między innymi z Tides from Nebula i Obscure Sphinx. Muzyka Besides zadebiutowała na falach radiowej "Trojki", Antyradia, RMF FM i wielu innych rozgłośni radiowych. Zespół przyjedzie do stolicy w ramach swojej trasy Everything Is Tour, podczas której będzie promować drugi studyjny album "Everything Is", który ukazał się w październiku. Produkcją płyty zajął się Maciej Karbowski, muzyk zespołów Tides From Nebula i Moonglass.

29 listopada 2015
Warszawa / Klub Hydrozagadka (ul. 11 listopada 22)


Bilety:
35 PLN (przedsprzedaż)
45 PLN (w dniu koncertu)

Bilety w przedsprzedaży dostępne TYLKO na stronie Bilety24.pl.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.

Suicide Silence Suicide Silence

Na początek od razu zaznaczę, że nie podoba mi się, ani obecność Eddiego Hermidy w Suicide Silence, ani renesans nu-metalu, ani tym bardziej nagranie...Gramy dalej

5 /10
Gemini Suite Jon Lord

Ktoś musiał być pierwszy. Więc to nie tak, że pstryknięto palcami i powstał "S&M" Metalliki albo "Moment of Glory" Scorpionsów, nie wspominając...Gramy dalej

5 /10
Power Trip ocena 7
Nightmare Logic
Gatunek: Thrash metal
Return to Ommadawn
Gatunek: Progressive rock
Soen ocena 7
Lykaia
Gatunek: Progressive metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniLutynastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28