Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Powracająca Fala, czyli Muchy w Blue Note

Powracająca Fala, czyli Muchy w Blue Note

Trzydzieści lat po premierze "FALi" Piotra Łazarkiewicza Muchy prezentują album z muzyką z tego kultowego filmu.

"Powracają FALA" ukaże się 6 listopada i jest zapisem koncertu Much z tegorocznego festiwalu w Jarocinie. Na płycie znajdą się nowe aranżacje utworów m.in. Tilt, Izrael, Aya RL czy Republiki. Podczas koncertów muzyce towarzyszyć będą efektowne wizualizacje nawiązujące do samego filmu i do trzech ostatnich dekad polskiej muzyki.

Poznański koncert będzie miał miejsce już 6 grudnia w klubie Blue Note. Dodatkową atrakcją koncertu będzie bez wątpienia powrót do składu Much Piotra Maciejewskiego.

6 grudnia 2015
Blue Note, Poznań

godzina 20:00

Bilety:
29 zł (http://www.pwevents.pl/pl/bilety,1,298.html)
34 zł (przedsprzedaż)
39 zł (w dniu koncertu)

Bilety dostępne w: Biletomat.pl, Bilety24.pl, Ebilet, Eventim, Ticketpro, CIM, Rock Long Luck

Latem 1985 Piotr Łazarkiewicz pojechał do Jarocina, aby nakręcić film o festiwalu. W przypadku tego reżysera nie mogło skończyć się na bezrefleksyjnej relacji. Efektem tej podróży jest "FALA" niezwykły muzyczny dokument o odwiecznej walce pokoleń "młodzi vs starzy" i "lud kontra władza" podszytej ówczesną sytuacją polityczną w Polsce. Ścieżkę dźwiękową tamtych wydarzeń napisały Republika, Tilt, Izrael czy Madame i Aya RL - dawne zespoły Roberta Gawlińskiego i Pawła Kukiza - ówczesnych debiutantów.

Trzydzieści lat później Muchy zagrały na żywo w Jarocinie muzykę z filmu Łazarkiewicza. Piosenki nie straciły przez lata nic ze swojej mocy. Zyskały za to aktualną siłę przekazu dzięki świetnym, uwspółcześnionym aranżacjom. Ten album to zapis letniej nocy podczas festiwalu w Jarocinie w lipcu 2015. Audiowizualne widowisko koncertowe Much wzbudziło zachwyt festiwalowej publiczności, a także obecnych w Jarocinie muzyków Republiki i Magdaleny Łazarkiewicz - żony reżysera "FALI". To muzyczna podróż do czasów, kiedy buntować się było łatwiej, bo żyć było trudniej i niezwykła wycieczka przez trzy dekady polskiej muzyki.

Program koncertu:
1. Pogo II (Aya RL)
2. Ulica (Aya RL)
3. Gdyby nie szerszenie (Madame)
4. Nie poddawaj (Izrael)
5. Komisariat (1984)
6. O jaki dziwny, dziwny, dziwny (Tilt)
7. Coś pozytywnego (Tilt)
8. Moja krew (Republika)
9. Nasza ściana (Aya RL)
10. Rzeka miłości, morze radości, ocean szczęścia (Tilt)

W dniu koncertu będzie można nabyć album na CD i płycie winylowej w specjalnej cenie wraz z autografami muzyków.

To The Bone Steven Wilson

Oho, Steven Wilson tym razem chce być Peterem Gabrielem. Tak można sobie pomyśleć słuchając "To The Bone". Czasami włącza mu się Talk Talk,...Gramy dalej

7 /10
Rough Times Kadavar

"Nie chcemy być po prostu kolejnym rockowym zespołem, chcemy być najlepsi" - zapowiadali przed premierą nowego albumu berlińczycy z Kadavar....Gramy dalej

8 /10
Cold Like War
Gatunek: Metalcore
Kasabian ocena 8
For Crying Out Loud
Gatunek: Indie rock
Hurts ocena 7
Desire
Gatunek: Pop
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31