Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Hugo Race na koncercie we Wrocławiu

Hugo Race na koncercie we Wrocławiu

Hugo Race - australijska gwiazda bluesa i współzałożyciel legendarnego zespołu Nicka Cave’a Bad Seeds wystąpi 20 listopada we wrocławskim klubie Firlej. Artysta będzie promować swoją najnowszą płytę o tytule "53rd State".

Hugo Race to pochodzący z Australii wokalista, muzyk, poeta i producent. Urodził się w Melbourne, jednak liczne podróże uczyniły z niego "obywatela świata“. Wraz ze swoim zespołem The True Spirit i wieloma projektami pobocznymi, Hugo porusza się w swojej własnej niszy, gdzieś pomiędzy rockiem, eksperymentem i psychodelią. Jego utwory zanurzone są we współczesnej popkulturze, jednak wyrastają z rock'n'rolla, soulu i delta-bluesa czy awangardowej elektroniki. Hugo Race był również jednym z członków-założycieli zespołu Nicka Cave'a Bad Seeds (pojawia się na pierwszej płycie "From Her To Eternity“ i wielu kolejnych albumach). W 1985 stworzył kultową australijską art-punkową formację The Wreckery. Teraz współtworzy także supergrupę Dirtmusic (razem z Chrisem Eckmanem i Chrisem Brokatem). W maju 2015 roku ukazał się pierwszy od 7 lat album Hugo Race'a i The True Spirit. Oznacza to powrót po dłuższej przerwie do korzeni w psychodelicznym rocku, który przez Melody Maker został trafnie określony jako "industrial trance blues".

Koncert poprzedzą Astral Tide i Lambert.

Astral Tide - Młody berliński kwartet, którego członkowie pochodzą z Danii, Włoch i Wielkiej Brytanii. Ich inspirowany krautrockiem debiut, "From Under the Cloud", udostępiony w grudniu 2014, najlepiej pokazuje, czym jest muzyka zespołu: przytłaczającą mieszanką surowej intensywności, energii i melodyjnego grania. Ich kolejny utwór, optymistyczny "Glimpses", któremu towarzyszył pierwszy teledysk grupy, miał swojego następcę w postaci mrocznego "Haunt You". Olbrzymia, składająca się z sześciu utworów EPka "How Far, Are You Out There?" została nagrana w sierpniu 2015. Udało się na niej oddać koncertowe brzmienie zespołu i pokazać ewolucję w stronę unikalnego brzmienia, w którym łączy się rozmarzony punk i brutalny, doomowy shoegaze. Co się kryje pod tą zbitką pojęć?

Lambert - niespełna dwa lata temu pianista ukryty za sardyńską maską antylopy nagle pojawił się na światowej scenie. W muzyce Lamberta słychać całą paletę brzmień: od miniatur w stylu Erika Satie, poprzez formy charakterystyczne dla jazzu, aż do rozbuchanego romantic popu. Podczas trasy promującej jego debiutancką płytę, można było usłyszeć go zarówno w małych klubach, jak i na wielkich festiwalach jazzowych, od Berlina do Paryża, w towarzystwie Ólafura Arnaldsa, Nilsa Frahma, José Gonzáleza i innych. 4 września 2015 r. Lambert wydał swój drugi album, "Stay in the Dark“, do którego, jak głosi legenda, wszystkie utwory nagrał w całkowitej ciemności.

20 listopada 2015
Wrocław / Klub Firlej. ul. Grabiszyńska 56


Start: 20:00

Bilety:
20 zł - przedsprzedaż,
25 zł - dzień koncertu

Bilety do nabycia w sieciach Ekobilet.pl, Ticketpro.pl, salonach Empik, w klubie Firlej oraz na stornie www.firlej.wroc.pl

Encrypted Maigra

Osiem lat milczenia to wystarczająco dużo czasu, aby zapomnieć nawet o najlepszych.

Gramy dalej

7 /10
Wybacz No More Jokes

Wreszcie pojawił się zespół, który przy odrobinie promocji i kilku głośniejszych koncertach, mógłby ukrócić hegemonię pewnego łódzkiego...Gramy dalej

7 /10
Thunder ocena 7
Rip It Up
Gatunek: Hard rock
Body Count ocena 8
Bloodlust
Gatunek: Thrash metal
Muzozoic ocena 5
Telepatologika
Gatunek: Fusion
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniKwiecieńnastępny
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30