Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Znamy finalistów eliminacji do Przystanku Woodstock

Znamy finalistów eliminacji do Przystanku Woodstock

18 występów na bardzo wysokim muzycznym poziomie, 5 zespołów, które zakwalifikowało się do koncertu finałowego, oraz jeden który otrzymał nagrodę specjalną i od razu został zaproszony do występu na dużej woodstockowej scenie - tak w skrócie wyglądał półfinał eliminacji do Przystanku Woodstock, który odbył się 22-23 maja w Warszawskiej Stodole.
Do finału, który odbędzie się 27 czerwca w warszawskiej Stodole zakwalifikowało się 5 zespołów. Są to:

Kochankowie Gwiezdnych Przestrzeni
Big Fat Mama
Infernalia
Chico
Pampeluna

Niespodzianką półfinałów okazał się występ poznańskiej formacji Ares & The Tribe, po której występie Jurek Owsiak, postanowił od razu zaprosić ich na dużą scenę tegorocznego Przystanku Woodstock. Impreza odbywała się w naprawdę niesamowitej atmosferze, a przy ogłaszaniu wyników były ogromne emocje, radość a nawet łzy szczęścia.

- Osiemnaście zespołów, które mieliśmy okazję zobaczyć, których muzyki mogliśmy wysłuchać podczas organizowanych przez Fabrykę Zespołów i Fundację WOŚP Eliminacji półfinałowych mogłoby ze spokojem zagrać razem świetny festiwal - mówił Jurek Owsiak - reprezentują niezwykle wysoki poziom. Miejcie świadomość - dodawał - że samo to, iż dostaliście się do półfinałowej dwudziestki spośród ponad 500 zespołów jest dla nas bardzo ważnym sygnałem. Będziemy pamiętać o Was wszystkich, jesteście dla nas Sprawdzonymi Zespołami, godnymi polecenia i podjęcia współpracy przy innych naszych działaniach.

- To był naprawdę trudny wybór, wszystkie zespoły reprezentowały bardzo wysoki poziom, były naprawdę fantastyczne - mówiła Gosia Kaczmarek - Prezes Fabryki Zespołów. To były dwa dni muzycznej uczty. Serdecznie chcę pogratulować wszystkim, którzy tutaj zagrali i podziękować za udział w Eliminacjach. Jesteście naprawdę niesamowici. Polecamy te zespoły mediom i wszystkim organizatorom, bo warto się im przyjrzeć bliżej.

Przypomnijmy, że Eliminacje do Przystanku Woodstock, odbywają się po raz pierwszy w historii festiwalu. Są efektem bardzo dobrej współpracy pomiędzy Fundacją WOŚP, a portalem Fabryka Zespołów. W Eliminacjach wzięło udział ponad 500 zespołów, z których wyłoniono najpierw 50 kapel, a następnie wybrano półfinałową 20, która zagrała koncert w warszawskiej Stodole. Niestety z przyczyn losowych nie wystąpiły dwa zespoły: Samotkhin Band oraz Orange The Juice.

Koncert finałowy, w którym 5 finalistów zaprezentuje się z 40-minutowymi występami odbędzie się 27 czerwca, również w Stodole. Jego zwycięzca otworzy swoim koncertem drugi dzień Przystanku Woodstock, oraz zagra koncert w trakcie targów Music Media w Krakowie. Pozostali Finaliści otrzymują: nagranie demo w Izabelin Studio, bony pieniężne na pokrowce od firmy Canto.pl (każdy z czterech zespołów otrzyma nagrodę o łącznej wartości ponad 5.000 zł).

Zapraszamy na finał!
Hard Truth Coco Montoya

Coco Montoya po raz kolejny udowadnia, że nie trzeba być wybitnym gitarzystą, by stać się topowym bluesmanem.

Gramy dalej

7 /10
Atonement Immolation

Są piłkarze, których lubię, a których kariery układały się różnie. Jedni błysnęli za młodu, ale nigdy nie potwierdzili drzemiącego w nich...Gramy dalej

8 /10
Obituary ocena 8
Obituary
Gatunek: Death metal
Lost In Paris Blues Band
Gatunek: Blues rock
Emmure ocena 8
Look at Yourself
Gatunek: Metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniMarzecnastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31