Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Znamy finalistów eliminacji do Przystanku Woodstock

Znamy finalistów eliminacji do Przystanku Woodstock

18 występów na bardzo wysokim muzycznym poziomie, 5 zespołów, które zakwalifikowało się do koncertu finałowego, oraz jeden który otrzymał nagrodę specjalną i od razu został zaproszony do występu na dużej woodstockowej scenie - tak w skrócie wyglądał półfinał eliminacji do Przystanku Woodstock, który odbył się 22-23 maja w Warszawskiej Stodole.
Do finału, który odbędzie się 27 czerwca w warszawskiej Stodole zakwalifikowało się 5 zespołów. Są to:

Kochankowie Gwiezdnych Przestrzeni
Big Fat Mama
Infernalia
Chico
Pampeluna

Niespodzianką półfinałów okazał się występ poznańskiej formacji Ares & The Tribe, po której występie Jurek Owsiak, postanowił od razu zaprosić ich na dużą scenę tegorocznego Przystanku Woodstock. Impreza odbywała się w naprawdę niesamowitej atmosferze, a przy ogłaszaniu wyników były ogromne emocje, radość a nawet łzy szczęścia.

- Osiemnaście zespołów, które mieliśmy okazję zobaczyć, których muzyki mogliśmy wysłuchać podczas organizowanych przez Fabrykę Zespołów i Fundację WOŚP Eliminacji półfinałowych mogłoby ze spokojem zagrać razem świetny festiwal - mówił Jurek Owsiak - reprezentują niezwykle wysoki poziom. Miejcie świadomość - dodawał - że samo to, iż dostaliście się do półfinałowej dwudziestki spośród ponad 500 zespołów jest dla nas bardzo ważnym sygnałem. Będziemy pamiętać o Was wszystkich, jesteście dla nas Sprawdzonymi Zespołami, godnymi polecenia i podjęcia współpracy przy innych naszych działaniach.

- To był naprawdę trudny wybór, wszystkie zespoły reprezentowały bardzo wysoki poziom, były naprawdę fantastyczne - mówiła Gosia Kaczmarek - Prezes Fabryki Zespołów. To były dwa dni muzycznej uczty. Serdecznie chcę pogratulować wszystkim, którzy tutaj zagrali i podziękować za udział w Eliminacjach. Jesteście naprawdę niesamowici. Polecamy te zespoły mediom i wszystkim organizatorom, bo warto się im przyjrzeć bliżej.

Przypomnijmy, że Eliminacje do Przystanku Woodstock, odbywają się po raz pierwszy w historii festiwalu. Są efektem bardzo dobrej współpracy pomiędzy Fundacją WOŚP, a portalem Fabryka Zespołów. W Eliminacjach wzięło udział ponad 500 zespołów, z których wyłoniono najpierw 50 kapel, a następnie wybrano półfinałową 20, która zagrała koncert w warszawskiej Stodole. Niestety z przyczyn losowych nie wystąpiły dwa zespoły: Samotkhin Band oraz Orange The Juice.

Koncert finałowy, w którym 5 finalistów zaprezentuje się z 40-minutowymi występami odbędzie się 27 czerwca, również w Stodole. Jego zwycięzca otworzy swoim koncertem drugi dzień Przystanku Woodstock, oraz zagra koncert w trakcie targów Music Media w Krakowie. Pozostali Finaliści otrzymują: nagranie demo w Izabelin Studio, bony pieniężne na pokrowce od firmy Canto.pl (każdy z czterech zespołów otrzyma nagrodę o łącznej wartości ponad 5.000 zł).

Zapraszamy na finał!
Live at Carnegie Hall - An Acoustic Evening Joe Bonamassa

Przodownik pracy Joe Bonamassa niezmiennie wyrabia 300% normy i nie ma roku, by na rynku nie pojawiło się dzieło podpisane jego nazwiskiem.

Gramy dalej

8 /10
How Did We Get So Dark? Royal Blood

Po znakomitym debiucie sprzed trzech lat duet z Brighton dotknął niestety syndrom drugiej płyty. Formuła przebojowego, garażowego grania tylko...Gramy dalej

6 /10
Existential Gravity
Gatunek: Progressive metal
Erase Images
Gatunek: Hardcore
L.A.S.T ocena 7
Punk (against) Rock
Gatunek: Punk
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniSierpieńnastępny
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31