Kup Magazyn Gitarzysta
Strona główna / Muzyka / Newsy / Większe jury Finału Leszek Live!

Większe jury Finału Leszek Live!

Jury Finału Leszek Live!, który odbędzie się już jutro w Łodzi, powiększyło się o dwie osoby. Znamy również szczegółową rozpiskę imprezy.

Do grona jurorów finału ośmiomiesięcznej trasy koncertowej Leszek Live! dołączył Piotr Boimski, Artist Management Sony Music Poland oraz Piotr Duda, reprezentujący partnera akcji Rockmetalshop. W jury zasiądzie tym samym siedmioosobowa ekipa, która zadecyduje o przyznaniu nagród.

W piątek dowiemy się, który z pięciu wyłonionych dotąd finalistów pojedzie do Berlina, by stać się częścią realizowanego tam święta muzyki Fete de la Musique. O nagrody powalczą zespoły, które najbardziej wyróżniły się z grona blisko 300 kapel, biorących udział w akcji od kwietnia tego roku. To Rootzmans, Łosoś, Divines, Eleanor Gray i Frostbite. W roli gwiazdy wieczoru zobaczymy industrial metalową formację Oberschlesien.

Przypomnijmy, że ideą serii koncertów Leszek Live! jest promowanie muzyków z całego kraju, poprzez umożliwienie im pokazania się na scenach wybranych klubów, włączając w to organizację wydarzenia, jego promocję i zapewnienie zaplecza. Od samego początku w akcji udział wzięło blisko 170 zespołów, wytypowanych spośród zgłoszeń przez organizatora i wybranych ostatecznie przez kluby. Starannie wyselekcjonowane grupy z całej Polski wystąpiły na scenach 80 klubów. Pierwsza odsłona najbardziej odjechanej trasy koncertowej tego roku, to łącznie ponad 300 koncertów.

Poza finalistami, podczas finału spotkają się uczestnicy akcji włączając przedstawicieli klubów, ludzi z branży muzycznej i zespołów, tworzących pierwszą edycję cyklu, który powróci w roku 2016.

4.12.2015
Łódź / Scenografia


Line-up finalistów:
19.00 Rootzmans
19.30 Eleanor Gray
20.00 Divines
20.30 Łosoś
21.00 Frostbite
21.35 Oberschlesien - gwiazda wieczoru
After party

Jury:
Piotr Boimski (Artist Management Sony Music Poland)
Matthias Priller (Dyrektor Fete de la musique - Berlin)
Gosia Kaczmarek (Prezes Fabryka Zespołów)
Ewelina Czaja (Kompania Piwowarska Lech)
Andrzej Puczyński (Prezes ZPAV/Izabelin Studio)
Tomasz Kasprzyk (Dyrektor Antyradio)
Piotr Duda (RockMetalShop)

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym wydarzenia.

Album of the Year Faith No More

Fatalne przyjęcie przez krytyków, komercyjna klęska i wreszcie rozpad zespołu na kilkanaście lat - żadnej innej płycie Faith No More reedycja...Gramy dalej

8 /10
The Regal Tribe Usurpress

Transfer szwedzkiego Usurpress z czeskiej Doomentia Records do polskiej Agonii nie przyniósł większych zmian w stylistyce zespołu.

Gramy dalej

7 /10
Coma ocena 6
2005 YU55
Gatunek: Alternative rock
Saxon ocena 8
Let Me Feel Your Power
Gatunek: Heavy metal
Roman Kostrzewski. Głos z ciemności
Gatunek: Metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31