Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Większe jury Finału Leszek Live!

Większe jury Finału Leszek Live!

Jury Finału Leszek Live!, który odbędzie się już jutro w Łodzi, powiększyło się o dwie osoby. Znamy również szczegółową rozpiskę imprezy.

Do grona jurorów finału ośmiomiesięcznej trasy koncertowej Leszek Live! dołączył Piotr Boimski, Artist Management Sony Music Poland oraz Piotr Duda, reprezentujący partnera akcji Rockmetalshop. W jury zasiądzie tym samym siedmioosobowa ekipa, która zadecyduje o przyznaniu nagród.

W piątek dowiemy się, który z pięciu wyłonionych dotąd finalistów pojedzie do Berlina, by stać się częścią realizowanego tam święta muzyki Fete de la Musique. O nagrody powalczą zespoły, które najbardziej wyróżniły się z grona blisko 300 kapel, biorących udział w akcji od kwietnia tego roku. To Rootzmans, Łosoś, Divines, Eleanor Gray i Frostbite. W roli gwiazdy wieczoru zobaczymy industrial metalową formację Oberschlesien.

Przypomnijmy, że ideą serii koncertów Leszek Live! jest promowanie muzyków z całego kraju, poprzez umożliwienie im pokazania się na scenach wybranych klubów, włączając w to organizację wydarzenia, jego promocję i zapewnienie zaplecza. Od samego początku w akcji udział wzięło blisko 170 zespołów, wytypowanych spośród zgłoszeń przez organizatora i wybranych ostatecznie przez kluby. Starannie wyselekcjonowane grupy z całej Polski wystąpiły na scenach 80 klubów. Pierwsza odsłona najbardziej odjechanej trasy koncertowej tego roku, to łącznie ponad 300 koncertów.

Poza finalistami, podczas finału spotkają się uczestnicy akcji włączając przedstawicieli klubów, ludzi z branży muzycznej i zespołów, tworzących pierwszą edycję cyklu, który powróci w roku 2016.

4.12.2015
Łódź / Scenografia


Line-up finalistów:
19.00 Rootzmans
19.30 Eleanor Gray
20.00 Divines
20.30 Łosoś
21.00 Frostbite
21.35 Oberschlesien - gwiazda wieczoru
After party

Jury:
Piotr Boimski (Artist Management Sony Music Poland)
Matthias Priller (Dyrektor Fete de la musique - Berlin)
Gosia Kaczmarek (Prezes Fabryka Zespołów)
Ewelina Czaja (Kompania Piwowarska Lech)
Andrzej Puczyński (Prezes ZPAV/Izabelin Studio)
Tomasz Kasprzyk (Dyrektor Antyradio)
Piotr Duda (RockMetalShop)

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym wydarzenia.

Księżyc Milczy Luty Furia

Zimowa aura nie odpuszcza. Black metalowa Furia prowadzi nas nocą do lasu. I w głąb ziemi. Tam gdzie ożywają duchy z ludowych podań. Tam gdzie...Gramy dalej

9 /10
Battles In Flames

Jak dotąd Szwedzi zaliczyli tylko dwie poważne wpadki w karierze, a ich największą wadą nie jest brak pomysłu na same kompozycje, co kwestia brzmienia....Gramy dalej

8 /10
Lou Reed. Zapiski z podziemia
Gatunek: Rock
Fabryka ocena 6
Sierpień
Gatunek: Rock
Sixx:A.M. ocena 7
Prayers for the Blessed (vol. 2)
Gatunek: Hard rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniStyczeńnastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31