Kup Magazyn Gitarzysta
Strona główna / Muzyka / Newsy / Nowy album Spiritual Beggars w marcu

Nowy album Spiritual Beggars w marcu

18 marca ukaże się najnowszy album, dowodzonej przez Michaela Amotta, formacji Spiritual Beggars.

Dziewiąty krążek w dyskografii szwedzkich rockowców będzie nosić tytuł "Sunrise To Sundown" i ukaże się nakładem InsideOut Music. Oprócz gitarzysty Michaela Amotta, basisty Sharlee D'Angelo i wokalisty Apollo Papathanasio skład Spiritual Beggars uzupełniają Per Wiberg na klawiszach i perkusista Ludwig Witt.

Mówi Michael Amott: "Pisaliśmy materiał na ten album w różnych miejscach na przestrzeni kilku lat, kiedy nasze grafiki pozwalały nam się spotkać i spędzić razem parę dni jamując. Kilka utworów napisałem samodzielnie, a kilka skomponował nasz klawiszowiec Per Wiberg. Dwa kawałki, również bardzo dobre, dorzucił perkusista Ludwig Witt i jest to jego pierwszy tak duży wkład w naszą muzykę. Nad utworami pracowałem również wspólnie z Perem Wibergiem i była to naprawdę dobra zabawa."

Materiał został zarejestrowany na żywo w studio pod okiem producenta Staffana Karlssona. "Bardzo podoba mi się brzmienie tej płyty - mówi Amott "Staffan Karlsson wyprodukował i zmiksował album i jesteśmy bardzo dumni z rezultatu. Każdy z krążków, jakie dotąd nagraliśmy (a ten będzie dziewiąty) ma własną wibrację i atmosferę. Mogę szczerze powiedzieć, że ten zespół nigdy na żadnym albumie nie zabrzmiał tak samo."

"Dla mnie 'Sunrise To Sundown' jest następnym rozdziałem książki, którą zaczęliśmy pisać, kiedy zespół wystartował ponad 20 lat temu. Oczywiście, fundamentem naszego stylu jest heavy rock, jednak zawsze ewoluowaliśmy dodając do naszego brzmienia nowe wpływy i kolory."

The Regal Tribe Usurpress

Transfer szwedzkiego Usurpress z czeskiej Doomentia Records do polskiej Agonii nie przyniósł większych zmian w stylistyce zespołu.

Gramy dalej

7 /10
2005 YU55 Coma

Coma skacze na główkę: nie dość, że nagrała kolejną płytę, która dostarczy pożywkę hejterom, to jeszcze wprawia w konsternację fanów...Gramy dalej

6 /10
Saxon ocena 8
Let Me Feel Your Power
Gatunek: Heavy metal
Roman Kostrzewski. Głos z ciemności
Gatunek: Metal
World Gone Mad
Gatunek: Crossover
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31