Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Memoriał DIO 2016: więcej koncertów i zagraniczni goście

Memoriał DIO 2016: więcej koncertów i zagraniczni goście

Zespół Scream Maker zapowiedział trzecią edycję memoriału poświęconego Dio. Tym razem impreza zawita do pięciu polskich miast.

"Heaven and Hell"? Każdy szanujący się fan rocka i metalu wie, że to utwór Black Sabbath. I każdy wie, kto go zaśpiewał. Ronnie James Dio, jeden z najwybitniejszych wokalistów w historii rocka i metalu, zmarł w wyniku choroby nowotworowej w 2010 r. Zespół Scream Maker zapowiedział właśnie trzecią edycję memoriału poświęconego wokaliście.

Koncertowi głównemu, który odbędzie się w warszawskiej Proximie 19 maja, towarzyszyć będzie krótka trasa koncertowa, obejmująca Kraków (20.05 Rotunda), Krosno (21.05 Iron), Gdańsk (3.06 Wydział Remontowy) i Szczecin (4.06 Free Blues Club). W trakcie memoriału zostanie zaprezentowany przekrojowy materiał z całej kariery Dio, w tym - w całości - płyta "Heaven and Hell". "Każdy fan dobrej muzyki, który ceni dziedzictwo rocka i metalu, musi wpisać memoriał w swój koncertowy grafik. Naszym zamiarem jest nie tylko uczcić pamięć Ronniego, lecz także zarażać dobrą muzyką, która, niestety, w zalewie tandety "nie obroni się sama" - mówi Sebastian, koordynator koncertów.

Do Scream Maker dołączy Piotr "Voltan" Sikora z progmetalowego Exlibris, który będzie czuwać nad klawiszowo-syntezatorową oprawą memoriału, a wśród gości koncertu głównego w Warszawie pojawią się m.in. Wojciech Cugowski, filar zespołu Bracia, Alessandro Del Vecchio, włoski muzyk i kompozytor znany ze współpracy z muzykami Deep Purple i Black Sabbath, Tomasz Struszczyk i Wojciech Hoffmann z zespołu Turbo, perkusista Atma Anur (nagrywał płyty m.in. z Richie Kotzenem, Jasonem Beckerem i Marty Friedmanem), Grzegorz Wilk, czy Aleksi Munter z fińskiej grupy Swallow The Sun. Pełną listę gości można znaleźć TUTAJ.

Pozostałe koncerty trasy odbędą się w mniejszym składzie. Na wszystkich edycjach lokalnych oprócz Piotra Sikory zespół wesprze także Jasiek Popławski (wokalista The Kroach) i Przemek Nalazek (SteelFire), a na poszczególnych koncertach artyści tacy, jak m.in. Witek Albiński, Alda Rei (Livim' Fire), Dominik Cynar i Paweł Soja (Steel Velvet), Łukasz Szostak (Hateseed), czy Mila Szymańska (Setin).

W trakcie koncertu w Warszawie zostanie przeprowadzona kwesta na rzecz wymagającego kosztownej rehabilitacji sześcioletniego Antosia Pańczyka, którego ojciec Sebastian (ex-Leash Eye) także zaśpiewa na memoriale. Antoś cierpi na rdzeniowy zanik mięśni typu 1b (choroba Werdniga Hoffmana). W obecnej chwili rehabilitacja jest jedynym środkiem pozwalającym na spowolnienie postępowania choroby. Na Antosia można przekazać 1 proc. podatku. (W formularzu PIT wpisać należy numer: KRS 0000037904, a w rubryce "Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%" podać 11777 Pańczyk Antoni)

Bilety na wszystkie koncerty do nabycia w przedsprzedaży w poszczególnych klubach (od lutego), a na koncerty w Warszawie/Krośnie/Gdańsku także na stronie screammaker.8merch.com w zakładce "Bilety".

Ceny biletów (przedsprzedaż/dzień koncertu):

Warszawa - 30 zł / 40 zł
Kraków - 25 zł / 35 zł
Krosno - 20 zł / 25 zł
Gdańsk - 20 zł / 25 zł
Szczecin - 25 zł / 35 zł

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym imprezy.

1994 Jamal

Mamy rok 1994. 5 kwietnia coś we mnie (i wielu z Was) umiera wraz z odejściem Kurta Cobaina.

Gramy dalej

5 /10
Out of the Voiceless Grave The Lurking Fear

Dokładnie taki death metal lubię. Szybki, surowy, bez technicznych wygibasów i zbędnych ceregieli.

Gramy dalej

7 /10
Korpus ocena 7
Respekt
Gatunek: Heavy metal
Wolves
Gatunek: Punk
Power of Peace
Gatunek: Funk
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniWrzesieńnastępny
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30