Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / LCD Soundsystem, The Last Shadow Puppets i At The Drive-In na Open’erze

LCD Soundsystem, The Last Shadow Puppets i At The Drive-In na Open’erze

Reaktywowane LCD Soundsystem i At The Drive-In oraz powracająca z nową płytą formacja The Last Shadow Puppets, czyli projekt Milesa Kane’a i Alexa Turnera z Arctic Monkeys, zasilą grono artystów, których zobaczymy na Open’er Festival.

LCD Soundsystem to tak naprawdę projekt Jamesa Murphy’ego, który wystartował w 2002 roku singlem "Losing My Edge". Zespół co kilka miesięcy wypuszczał kolejne nagrania, w tym ultra-popularne "Daft Punk Is Playing at My House", zwiastujące premierę debiutu. Album "LCD Soundsystem" ukazał się na początku 2005 roku, u szczytu popularności dance-punku, gatunku, który po trzech dekadach powracał na parkiety i do stacji radiowych. Symbolem rytmicznych, taneczno-gitarowych utworów stała się właśnie grupa Murphy’ego, przewodząca całej fali nowojorskich zespołów. W 2007 roku ukazał się album "Sound Of Silver", a "This is Happening" - do dziś najaktualniejsza płyta LCD Soundsystem - ujrzała światło dzienne trzy lata później. Murphy już wtedy zapowiedział, że chce odejść od tradycyjnego wydawania nowej muzyki w cyklu albumowym. Niestety, kilka miesięcy później okazało się, ze chce odejść od wydawania muzyki LCD Soundsystem w ogóle. 2 kwietnia 2011 roku formacja zagrała pożegnalny koncert w Madison Square Garden, transmitowany przez internet oraz rejestrowany na potrzeby specjalnego DVD. Tak zakończył się pierwszy etap działalności LCD Soundsystem. Dziś historię zaczynamy na nowo, a jej etapem będzie koncert na Open’erze, gdzie LCD Soundsystem wracają po dziewięciu latach od znakomitego koncertu na głównej scenie.

Jakie są plusy przerwy w działalności Arctic Monkeys? Powrót The Last Shadow Puppets. Projekt Alexa Turnera, Milesa Kane’a i Jamesa Forda wraca dokładnie po ośmiu latach, jakie minęły od premiery ich debiutanckiego albumu "The Age Of The Understatement". Nowa płyta - "Everything You’ve Come To Expect" - zapowiedziana jest na 1 kwietnia i została nagrana dokładnie w tym samym składzie, co jej poprzedniczka. Co więcej, muzycy zdradzili, że jest to druga część z zaplanowanej albumowej trylogii. Pierwszy singiel już znamy - to nagranie "Bad Habits", z pewnością usłyszymy go na pierwszym polskim koncercie The Last Shadow Puppets - 29 czerwca w Gdyni.

At The Drive-In, amerykański zespół działający od 1993 do 2001 stał się jedną z ikonicznych grup alternatywnego rocka lat 90-tych. Niespełna dekada działalności i trzy albumy studyjne na koncie wystarczyły, by ATD-I znacząco wpłynęli na rozwój i jakość sceny post-hardcore’owej na całym świecie. Debiut "Acrobatic Tenement" ukazał się w 1996 roku. Jednak ich najważniejszy, najbardziej dopracowany brzmieniowo materiał to wydany w 2000 roku "Relationship Of Command". Kilka tygodni po premierze płyty zespół zdecydował się rozwiązać. Powodem było psychiczne i fizyczne wyczerpanie. Czyli coś, na co ciężko pracowali przez kilka kolejnych lat. Pierwsza, ale tylko koncertowa, reaktywacja At The Drive-In miała miejsce w 2012 roku. Ogłoszony klika dni temu powrót ma nam tym razem dać nie tylko znakomite koncerty, ale także nowy materiał studyjny.

Wcześniej potwierdzono udział następujących wykonawców: Red Hot Chili Peppers, Bastille, Florence + The Machine, PJ Harvey, Sigur Ros, Tame Impala, Beirut, Caribou, Foals, Chvrches, The 1975, Vince Staples, Dawid Podsiadło i Wiz Khalifa.

Open'er Festiwal
29.06 - 2.07.2016
Lotnisko Gdynia - Kosakowo


Ceny biletów do 5.06.2016:

karnet 4-dniowy - 549 PLN
karnet 4 dniowy + pole namiotowe - 629 PLN
karnet weekendowy - 369 PLN
karnet weekendowy + pole namiotowe - 429 PLN
bilety jednodniowe - 239 PLN

Bilety dla dzieci:
Od 3 do 12 roku życia - 50% ceny: karnet 4-dniowy  274 PLN, karnet 4-dniowy + pole namiotowe - 314 PLN, karnet weekendowy - 184  PLN, karnet weekendowy + pole 214 PLN, bilety jednodniowe - 119 PLN.
Dzieci do 3 roku życia: udział bezpłatny.

Ceny biletów od 6.06.2016
karnet 4-dniowy - 589 PLN
karnet 4 dniowy + pole namiotowe - 659 PLN
karnet weekendowy - 399 PLN
karnet weekendowy + pole namiotowe - 459 PLN
bilety jednodniowe - 239 PLN

Bilety dla dzieci:
Od 3 do 12 roku życia - 50% ceny: karnet 4-dniowy - 294 PLN, karnet 4-dniowy + pole namiotowe - 329 PLN, karnet weekendowy - 199 PLN, karnet weekendowy + pole - 229 PLN, bilety jednodniowe - 119 PLN
Dzieci do 3 roku życia: udział bezpłatny.

Bilety dostępne w altersklepie oraz w wybranych punktach sprzedaży eBilet.

Bilety VIP (Very Interesting Place) można kupić, kontaktując się z adresem VIP@alterart.pl

Zdjęcie: Asia Kubicka

To The Bone Steven Wilson

Oho, Steven Wilson tym razem chce być Peterem Gabrielem. Tak można sobie pomyśleć słuchając "To The Bone". Czasami włącza mu się Talk Talk,...Gramy dalej

7 /10
Rough Times Kadavar

"Nie chcemy być po prostu kolejnym rockowym zespołem, chcemy być najlepsi" - zapowiadali przed premierą nowego albumu berlińczycy z Kadavar....Gramy dalej

8 /10
Cold Like War
Gatunek: Metalcore
Kasabian ocena 8
For Crying Out Loud
Gatunek: Indie rock
Hurts ocena 7
Desire
Gatunek: Pop
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31