Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Lebowski wraca na scenę i wystąpi w Szczecinie

Lebowski wraca na scenę i wystąpi w Szczecinie

21 miesięcy, tyle czasu minęło od ostatniego koncertu Lebowskiego. Dokładnie 1 czerwca 2014 roku zespół wystąpił w Bytomiu, razem z Collage oraz legendą polskiego rocka, SBB.

27 lutego 2016 roku Lebowski ponownie zabrzmi na żywo w klubie Free Blues Club w Szczecinie. Zespół, oprócz materiału z płyty "Cinematic", zapowiedział znane z poprzednich koncertów nowości oraz kilka absolutnych premier.

27 luty 2016
Szczecin / Free Blues Club, al. Powstańców Wielkopolskich 20


Bilety w cenie 20 zł (25 zł w dniu koncertu) są już dostępne w wybranych punktach: Salon muzyczny FAN, Sklep muzyczny ROCKMAN, Zamek Książąt Pomorskich, Agencja Turystyczna “Migacz Travel", Free Blues Club

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.

Lebowski to zespół, którego styl odbiorcy określają mianem “muzyki do nieistniejącego filmu". Wydany w 2010 r. debiutancki album “Cinematic", jest swoistym ukłonem w stronę wybitnych postaci polskiego kina, ilustrowanym muzyką przeplataną oryginalnymi kwestiami wyjętymi z pereł klasyki polskiego filmu oraz kinematografii światowej.

Pomimo braku wsparcia wielkich wytwórni płytowych i mass-mediów, zespołowi udało się przebyć długą i imponującą drogę. Debiut spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem słuchaczy ambitnej muzyki rockowej w Polsce i zagranicą, co przełożyło się na znakomity wynik sprzedaży płyty - ponad 6000 egzemplarzy w wersji CD oraz wyprzedany nakład limitowanej dwupłytowej wersji winylowej.

Do pracy nad nową, drugą płytą, której premiera planowana jest na rok 2016 szczeciński kwartet zaprosił legendę światowego jazzu, wybitnego niemieckiego trębacza - Markusa Stockhausena. Nagrany wspólnie singiel “Goodbye My Joy" przez 17 tygodni utrzymywał się na Liście Przebojów Programu III Polskiego Radia.

Koncerty grupy realizowane są w efektownej oprawie wizualnej, co czyni spotkania z zespołem niezapomnianymi zarówno w kameralnych warunkach klubowych i kinowych, jak również na dużych scenach, przed wielką publicznością, co doskonale sprawdziło się na “International Rock Conspiracy" w Berlinie czy “Ino-Rock Festival" w Inowrocławiu, gdzie Lebowski wystąpił u boku m.in. Brendana Perry (Dead Can Dance) oraz szwedzkiego Pain Of Salvation.

Lebowski to:
Marcin Grzegorczyk - gitary
Marcin Łuczaj - syntezatory
Marek Żak - bas
Krzysztof Pakuła - perkusja

www.lebowski.pl
Zdjęcie: Leszek Ogrodnik

 

Ambitions One Ok Rock

Kiedy wydaje się, że świat zdążył już nasycić się boysbandami, chłopcy z One OK Rock nieugięcie trwają na stanowisku. Czy słusznie?...Gramy dalej

5 /10
Big Fun Trio Elvin Bishop

Czterdzieści minut znakomitej rozrywki spod znaku klasycznego bluesa zaserwował Elvin Bishop na najnowszym albumie "Big Fun Trio".

Gramy dalej

7 /10
Warbringer ocena 9
Woe To The Vanquished
Gatunek: Thrash metal
Hard Truth
Gatunek: Blues rock
Immolation ocena 8
Atonement
Gatunek: Death metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniMarzecnastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31