Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Perturbator na koncercie w Polsce

Perturbator na koncercie w Polsce

Knock Out Prodcutions zaprasza na koncert specjalisty od odtwarzania mrocznego i syntetycznego klimatu soundtracków z lat 80. - artysty kryjącego się pod pseudonimem Perturbator.

Po świetnie przyjętym, także przez publikę z Polski, występie na Brutal Assault, muzyk rusza w trasę, w ramach której zagra 19 marca w warszawskiej Hydrozagadce.

Nie możesz przestać słuchać soundtracku z "Blade Runnera"? W drodze do pracy nucisz motyw z "Obcego"? Lubisz gasić światło i słuchać ścieżki dźwiękowej do Miami Vice? Byłeś na Brutalu i mroczna elektronika porwała Cię bardziej niż bluźnierczy metal? Jeśli tak, to znaczy, że musisz tam być. Oprócz Perturbatora wystąpią Dan Terminus i Gost.

Rezyduje w Paryżu, naprawdę nazywa się James Kent, ale jako artysta znany jest pod ksywką Perturbator. Fascynują go między innymi Vangelis, John Carpenter, ale także Tears For Fears, czy New Order. James tworzy niesamowitą, mroczną muzykę, która idealnie sprawdziłaby się jako ilustracja produkcji filmowej w stylu "Blade Runnera" albo "Ucieczki z Nowego Jorku". Tak, prawdą jest, że Perturbator nie stroni od tanecznego beatu, lecz pierwszeństwo zawsze ma u niego klimat. A ten tworzy kapitalny. W Hydrozagadce artysta pojawi się, promując swój czwarty album, zatytułowany "The Uncanny Valley". Tytuł Kent zaczerpnął z robotyki, którą się fascynuje.

Dan Terminus pochodzi z tego samego miasta, co legenda muzyki elektronicznej, Jean Michel Jarre, czyli Lyonu. I także muzykę elektroniczną tworzy, aczkolwiek o zdecydowanie innym charakterze niż słynny rodak. Co prawda podszyta jest ona mrokiem i tajemnicą, ale równie dobrze można twórczość Dana wykorzystać na tanecznym parkiecie. Dan Terminus przyjedzie do Polski promować wydany w 2015 roku album "The Wrath Of Code".

Podają, że mieszkają w piekle i że znajduje się ono w stanie Michigan. Zamiast biografii korzystają z cytatu ze Starego Testamentu. Ale spokojnie, GosT nie będzie porywał do piekła ani nawracał na wiarę pierwszych katolików. Przyłoży natomiast mocną, intensywną, mroczną i tajemniczą elektroniką. Podobnie jak w przypadku twórczości Perturbatora, nadającą się do zilustrowania mrocznej produkcji filmowej. GosT zjawi się w Hydrozagadce, aby promować album o tytule "Behemoth".

19 marca 2016
Warszawa / Hydrozagadka, ul. 11 listopada 22


Bilety:
50 zł - przedsprzedaż,
60 zł - w dniu koncertu

Organizator: Knock Out Productions

Bilety: www.knockoutprod.net/sklep (druki kolekcjonerskie)

The Source Ayreon

Przychodzi na myśl porównanie, że tak jak w świecie kina każdy aktor chciał grać pod reżyserskim okiem Stanleya Kubricka, a obecnie u choćby...Gramy dalej

8 /10
The Eternal Reign Born of Osiris

Dobrze, że muzycy Born of Osiris są świadomi własnych niedoskonałości, tym bardziej, że dwie pierwsze płyty nagrywali za czasów liceum....Gramy dalej

8 /10
Jon Lord ocena 5
Windows
Gatunek: Progressive rock
Maigra ocena 7
Encrypted
Gatunek: Metal
Wybacz
Gatunek: Rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniKwiecieńnastępny
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30