Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / 58 nagrody Grammy rozdane

58 nagrody Grammy rozdane

Podczas wczorajszej gali w Los Angeles, po raz 58 wręczono nagrody Grammy. Wśród zwycięzców znalazła się między innymi formacja Ghost.

Ghost zwyciężył w kategorii 'Best Metal Performance' za utwór "Cirice" pochodzący z ostatniego albumu "Meliora". Wśród pozostałych nominowanych byli również August Burns Red ("Identity"), Lamb of God ("512"), Sevendust ("Thank You") oraz Slipknot ("Custer").

To nie był szczęśliwy wieczór dla Slipknot. Zespół musiał obejść się smakiem również w kategorii 'Best Rock Album'. Najlepszym rockowym albumem ubiegłego roku okazał się bowiem "Drones" Muse. W wyścigu po statuetkę, Muse pokonało również Jamesa Baya ("Chaos And The Calm"), Death Cab For Cutie ("Kintsugi") oraz Highly Suspect ("Mister Asylum").

W rockowych kategoriach galę zdominowała grupa Alabama Shakes, nominowana sześciokrotnie. W prestiżowej kategorii 'Album Of The Year' musiała wprawdzie ustąpić miejsca Taylor Swift ("1989"), ale za to zwyciężyła w czterech innych kategoriach: 'Best Rock Performance' i 'Best Rock Song' (za utwór "Don't Wanna Fight") oraz 'Best Alternative Music Album' i 'Best Engineered Album, Non-Classical' (płyta "Sound & Color").

Wieczór do udanych może zaliczyć również 79 letni Buddy Guy. Legendarny bluesman, nominowany w kategoriach 'Best American Roots Performance' i 'Best Blues Album', wygrał drugą z nich. Jego płyta "Born To Play Guitar" okazała się lepsza od ostatnich produkcji Cedric Burnside Project, Shemekii Copeland, Bettye LaVette i Johna Primera.

Warto również wspomnieć o zwycięstwie bardzo interesującej, mocno perkusyjnej ścieżki dźwiękowej do filmu "Birdman", autorstwa Antonio Sancheza (kategoria 'Best Score Soundtrack For Visual Media'). Wśród nominowanych byli m.in Justin Hurwitz ("Whiplash", a więc znowu perkusja), a także Hans Zimmer ("Interstellar").

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

David Bowie. Starman. Człowiek, który spadł na ziemię Paul Trynka

Artystyczne dziwadło. Kosmita. Wielka zagadka i nieodkryta tajemnica świata popkultury. A może po prostu cyniczny manipulant, który jak nikt inny...Gramy dalej

9 /10
Księżyc Milczy Luty Furia

Zimowa aura nie odpuszcza. Black metalowa Furia prowadzi nas nocą do lasu. I w głąb ziemi. Tam gdzie ożywają duchy z ludowych podań. Tam gdzie...Gramy dalej

9 /10
In Flames ocena 8
Battles
Gatunek: Metal
Lou Reed. Zapiski z podziemia
Gatunek: Rock
Fabryka ocena 6
Sierpień
Gatunek: Rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniStyczeńnastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31