Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / 58 nagrody Grammy rozdane

58 nagrody Grammy rozdane

Podczas wczorajszej gali w Los Angeles, po raz 58 wręczono nagrody Grammy. Wśród zwycięzców znalazła się między innymi formacja Ghost.

Ghost zwyciężył w kategorii 'Best Metal Performance' za utwór "Cirice" pochodzący z ostatniego albumu "Meliora". Wśród pozostałych nominowanych byli również August Burns Red ("Identity"), Lamb of God ("512"), Sevendust ("Thank You") oraz Slipknot ("Custer").

To nie był szczęśliwy wieczór dla Slipknot. Zespół musiał obejść się smakiem również w kategorii 'Best Rock Album'. Najlepszym rockowym albumem ubiegłego roku okazał się bowiem "Drones" Muse. W wyścigu po statuetkę, Muse pokonało również Jamesa Baya ("Chaos And The Calm"), Death Cab For Cutie ("Kintsugi") oraz Highly Suspect ("Mister Asylum").

W rockowych kategoriach galę zdominowała grupa Alabama Shakes, nominowana sześciokrotnie. W prestiżowej kategorii 'Album Of The Year' musiała wprawdzie ustąpić miejsca Taylor Swift ("1989"), ale za to zwyciężyła w czterech innych kategoriach: 'Best Rock Performance' i 'Best Rock Song' (za utwór "Don't Wanna Fight") oraz 'Best Alternative Music Album' i 'Best Engineered Album, Non-Classical' (płyta "Sound & Color").

Wieczór do udanych może zaliczyć również 79 letni Buddy Guy. Legendarny bluesman, nominowany w kategoriach 'Best American Roots Performance' i 'Best Blues Album', wygrał drugą z nich. Jego płyta "Born To Play Guitar" okazała się lepsza od ostatnich produkcji Cedric Burnside Project, Shemekii Copeland, Bettye LaVette i Johna Primera.

Warto również wspomnieć o zwycięstwie bardzo interesującej, mocno perkusyjnej ścieżki dźwiękowej do filmu "Birdman", autorstwa Antonio Sancheza (kategoria 'Best Score Soundtrack For Visual Media'). Wśród nominowanych byli m.in Justin Hurwitz ("Whiplash", a więc znowu perkusja), a także Hans Zimmer ("Interstellar").

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Gemini Suite Jon Lord

Ktoś musiał być pierwszy. Więc to nie tak, że pstryknięto palcami i powstał "S&M" Metalliki albo "Moment of Glory" Scorpionsów, nie wspominając...Gramy dalej

5 /10
Nightmare Logic Power Trip

Southern Lord to label cieszący się ogromnym uznaniem i niemal każda nowa pozycja w katalogu amerykańskiej oficyny staje się kultowa.

Gramy dalej

7 /10
Return to Ommadawn
Gatunek: Progressive rock
Soen ocena 7
Lykaia
Gatunek: Progressive metal
Rapid Foray
Gatunek: Heavy metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniLutynastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28