Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Borknagar na dwóch koncertach w Polsce

Borknagar na dwóch koncertach w Polsce

W kwietniu na dwa koncerty do Polski przyjedzie Borknagar. Norweska formacja wystąpi w towarzystwie Kampfar i Diabolical.

Zespoły zagrają 16 kwietnia w warszawskiej Progresji i dzień później w krakowskim Kwadracie.

Borknagar, legenda norweskiej sceny, to jeden z tych zespołów, które w swojej metalowej twórczości odwoływały się również do tradycyjnej muzyki i mitologii skandynawskiej. W 2015 roku formacja świętowała 20-lecie istnienia. Świętowania w sensie tradycyjnym nie było, zamiast imprez i okolicznościowych koncertów, Øystein G. Brun, twórca, lider i jedyny muzyk, jaki pozostał do dziś z pierwszego składu grupy, wytrwale pracował nad piosenkami na dziesiąty studyjny album. "Winter Thrice" ukazał się w styczniu 2016 roku, a gościnnie pojawili się na nim Garm z Ulver i Athera z Chrome Division.

O rok starszy od Borknagar norweski Kampfar z podziwu godną wytrwałością szerzy pogański, wściekły black metal, choć niepozbawiony melodyjnych wtrętów. W tej dziedzinie bliżej im jednak do potęgi późniejszych płyt Bathory niż swojskiej ludyczności Korpiklaani. Kampfar ma na koncie 7 albumów, z których ostatni, zatytułowany "Profan" ukazał się w ubiegłym roku.

Jako pierwsi na scenie pojawią się deathmetalowi reprezentanci Szwecji z Diabolical. Istniejący od 18 lat zespół nagrał dotychczas cztery albumy. Dorobek grupy zamyka "Neogenesis" z 2013 roku, ale muzycy pracują już w Wing Studios nad jego następcą.

16 kwietnia 2016
Warszawa / Progresja, ul. Fort Wola 22


Bilety:
80 zł - przedsprzedaż,
90 zł - w dniu koncertu

17 kwietnia 2016
Kraków / Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1


Bilety:
80 zł - przedsprzedaż,
90 zł - w dniu koncertu

Bilety dostępne na: www.knockoutprod.net/sklep (druki kolekcjonerskie)

Organizator: Knock Out Productions

GALERIA
Post Pop Depression: Live At The Royal Albert Hall Iggy Pop

W marcu ubiegłego roku Iggy Pop przypomniał o sobie świetnym albumem "Post Pop Depression", nagranym z pomocą Josha Homme'a.

Gramy dalej

9 /10
Acoustic Simple Minds

Kim są Simple Minds wie chyba każdy, kto choć pobieżnie interesuje się popkulturą. Wprawdzie czasy świetności przypadające na przełom lat...Gramy dalej

8 /10
David Bowie. Starman. Człowiek, który spadł na ziemię
Gatunek: Rock
Furia ocena 9
Księżyc Milczy Luty
Gatunek: Black metal
In Flames ocena 8
Battles
Gatunek: Metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniStyczeńnastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31