Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Kinsky wystąpi we Wrocławiu

Kinsky wystąpi we Wrocławiu

29 marca, we wrocławskim klubie Firlej odbędzie koncert jednego z najważniejszych przedstawicieli polskiej alternatywnej sceny muzycznej - grupy Kinsky.

Przed zawieszeniem działalności w 1996 roku, Kinsky zdążył wydać jedną płytę - "Copula Mundi", co wystarczyło, aby okrzyknięto go "najbardziej progresywnym zespołem lat dziewięćdziesiątych w naszym kraju". Zespół wystąpił w ponad stu miejscach, także poza granicami Polski. Nie były to zwykłe koncerty, raczej multimedialne działania performatywne, łączące wiele dziedzin sztuki.

Zespół unikał typowych wywiadów, zamiast tego tworząc manifesty. Te ideologiczno-artystyczne teksty były odczytywane w mediach i na koncertach grupy. Fragment jednego z nich: "Kinsky prezentuje się pozostawiając dowolność interpretacji i uprawomocniając każdą z nich. Każdy odbiorca jest współtwórcą, gdyż to on napełnia treścią formę podaną przez zespół. Forma ta nie jest ograniczona żadnymi zobowiązaniami strukturalnymi, a więc wydaje się, że liczba interpretacji jest ogromna".

2015 rok okazał się nowym rozdziałem w historii Kinsky’ego. Po blisko dwudziestu latach nieobecności i dwóch latach przygotowań zespół powrócił na scenę i komponuje nowe utwory. Pierwszy koncert odbyły się 17 mają w warszawskiej Hydrozagadce w niemal niezmienionym składzie, z nowym basistą (za Artura Koczergo, który grał w zespole w latach 1992-1996):

Paulus von Kinsky - wokal;
Tony Kinsky - gitara, wokal;
Czubek - perkusja;
Tomecki - gitara basowa

Po entuzjastycznie przyjętym przez publiczność i dziennikarzy koncercie podczas OFF Festival 2015 zespół intensywnie pracował nad reedycją "Copula Mundi". Album ukazał się jesienią na winylu i CD. Premiera długo oczekiwanego drugiego krążka Kinsky’ego zatytułowanego "Praeterito Futurum" planowana jest na wiosnę 2016.

www.kinskyband.pl
https://www.facebook.com/kinskyband

29 marca 2016
Firlej / Wrocław


Bilety:
15 zł (przedsprzedaż)
20 zł (w dniu koncertu)

Wołanie Eklektik

Sporą część życia spędziłem w Toruniu, a to właśnie w tym zjawiskowym mieście działa debiutujący właśnie EPką Eklektik.

Gramy dalej

7 /10
Humanz Gorillaz

Goryle boją się Brexitu i elekcji Donalda Trumpa. Przeczuwają, że nadciąga apokalipsa. Postanawiają więc zorganizować imprezę na koniec świata....Gramy dalej

5 /10
Self Supremacy
Gatunek: Metalcore
My Faith / My Curse
Gatunek: Hardcore
One More Light
Gatunek: Pop rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniCzerwiecnastępny
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30