Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Kinsky wystąpi we Wrocławiu

Kinsky wystąpi we Wrocławiu

29 marca, we wrocławskim klubie Firlej odbędzie koncert jednego z najważniejszych przedstawicieli polskiej alternatywnej sceny muzycznej - grupy Kinsky.

Przed zawieszeniem działalności w 1996 roku, Kinsky zdążył wydać jedną płytę - "Copula Mundi", co wystarczyło, aby okrzyknięto go "najbardziej progresywnym zespołem lat dziewięćdziesiątych w naszym kraju". Zespół wystąpił w ponad stu miejscach, także poza granicami Polski. Nie były to zwykłe koncerty, raczej multimedialne działania performatywne, łączące wiele dziedzin sztuki.

Zespół unikał typowych wywiadów, zamiast tego tworząc manifesty. Te ideologiczno-artystyczne teksty były odczytywane w mediach i na koncertach grupy. Fragment jednego z nich: "Kinsky prezentuje się pozostawiając dowolność interpretacji i uprawomocniając każdą z nich. Każdy odbiorca jest współtwórcą, gdyż to on napełnia treścią formę podaną przez zespół. Forma ta nie jest ograniczona żadnymi zobowiązaniami strukturalnymi, a więc wydaje się, że liczba interpretacji jest ogromna".

2015 rok okazał się nowym rozdziałem w historii Kinsky’ego. Po blisko dwudziestu latach nieobecności i dwóch latach przygotowań zespół powrócił na scenę i komponuje nowe utwory. Pierwszy koncert odbyły się 17 mają w warszawskiej Hydrozagadce w niemal niezmienionym składzie, z nowym basistą (za Artura Koczergo, który grał w zespole w latach 1992-1996):

Paulus von Kinsky - wokal;
Tony Kinsky - gitara, wokal;
Czubek - perkusja;
Tomecki - gitara basowa

Po entuzjastycznie przyjętym przez publiczność i dziennikarzy koncercie podczas OFF Festival 2015 zespół intensywnie pracował nad reedycją "Copula Mundi". Album ukazał się jesienią na winylu i CD. Premiera długo oczekiwanego drugiego krążka Kinsky’ego zatytułowanego "Praeterito Futurum" planowana jest na wiosnę 2016.

www.kinskyband.pl
https://www.facebook.com/kinskyband

29 marca 2016
Firlej / Wrocław


Bilety:
15 zł (przedsprzedaż)
20 zł (w dniu koncertu)

Hard Truth Coco Montoya

Coco Montoya po raz kolejny udowadnia, że nie trzeba być wybitnym gitarzystą, by stać się topowym bluesmanem.

Gramy dalej

7 /10
Atonement Immolation

Są piłkarze, których lubię, a których kariery układały się różnie. Jedni błysnęli za młodu, ale nigdy nie potwierdzili drzemiącego w nich...Gramy dalej

8 /10
Obituary ocena 8
Obituary
Gatunek: Death metal
Lost In Paris Blues Band
Gatunek: Blues rock
Emmure ocena 8
Look at Yourself
Gatunek: Metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniMarzecnastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31