Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Kinsky wystąpi we Wrocławiu

Kinsky wystąpi we Wrocławiu

29 marca, we wrocławskim klubie Firlej odbędzie koncert jednego z najważniejszych przedstawicieli polskiej alternatywnej sceny muzycznej - grupy Kinsky.

Przed zawieszeniem działalności w 1996 roku, Kinsky zdążył wydać jedną płytę - "Copula Mundi", co wystarczyło, aby okrzyknięto go "najbardziej progresywnym zespołem lat dziewięćdziesiątych w naszym kraju". Zespół wystąpił w ponad stu miejscach, także poza granicami Polski. Nie były to zwykłe koncerty, raczej multimedialne działania performatywne, łączące wiele dziedzin sztuki.

Zespół unikał typowych wywiadów, zamiast tego tworząc manifesty. Te ideologiczno-artystyczne teksty były odczytywane w mediach i na koncertach grupy. Fragment jednego z nich: "Kinsky prezentuje się pozostawiając dowolność interpretacji i uprawomocniając każdą z nich. Każdy odbiorca jest współtwórcą, gdyż to on napełnia treścią formę podaną przez zespół. Forma ta nie jest ograniczona żadnymi zobowiązaniami strukturalnymi, a więc wydaje się, że liczba interpretacji jest ogromna".

2015 rok okazał się nowym rozdziałem w historii Kinsky’ego. Po blisko dwudziestu latach nieobecności i dwóch latach przygotowań zespół powrócił na scenę i komponuje nowe utwory. Pierwszy koncert odbyły się 17 mają w warszawskiej Hydrozagadce w niemal niezmienionym składzie, z nowym basistą (za Artura Koczergo, który grał w zespole w latach 1992-1996):

Paulus von Kinsky - wokal;
Tony Kinsky - gitara, wokal;
Czubek - perkusja;
Tomecki - gitara basowa

Po entuzjastycznie przyjętym przez publiczność i dziennikarzy koncercie podczas OFF Festival 2015 zespół intensywnie pracował nad reedycją "Copula Mundi". Album ukazał się jesienią na winylu i CD. Premiera długo oczekiwanego drugiego krążka Kinsky’ego zatytułowanego "Praeterito Futurum" planowana jest na wiosnę 2016.

www.kinskyband.pl
https://www.facebook.com/kinskyband

29 marca 2016
Firlej / Wrocław


Bilety:
15 zł (przedsprzedaż)
20 zł (w dniu koncertu)

Post Pop Depression: Live At The Royal Albert Hall Iggy Pop

W marcu ubiegłego roku Iggy Pop przypomniał o sobie świetnym albumem "Post Pop Depression", nagranym z pomocą Josha Homme'a.

Gramy dalej

9 /10
Acoustic Simple Minds

Kim są Simple Minds wie chyba każdy, kto choć pobieżnie interesuje się popkulturą. Wprawdzie czasy świetności przypadające na przełom lat...Gramy dalej

8 /10
David Bowie. Starman. Człowiek, który spadł na ziemię
Gatunek: Rock
Furia ocena 9
Księżyc Milczy Luty
Gatunek: Black metal
In Flames ocena 8
Battles
Gatunek: Metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniStyczeńnastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31