Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Nowy album Moreland & Arbuckle w maju

Nowy album Moreland & Arbuckle w maju

Bluesowe trio Moreland & Arbuckle, które kilkakrotnie gościło w Polsce, na maj zapowiedziało swój nowy album "Promised Land Or Bust".

"Promised Land Or Bust", następca "7 Cities" z 2013 roku jest szóstym albumem pochodzącego z Kansas Moreland & Arbuckle, a jednocześnie debiutem tria w renomowanej wytwórni Alligator Records. Premierę płyty zapowiedziano na 6 maja. Krążek wyprodukowany przez Matta Baylesa (Mastodon, Botch, The Sword), ukaże się w formacie CD oraz LP.

"Album jest tradycyjny, ale wciąż cechuje się charakterystyczną dla nas energią i mocą, które szlifowaliśmy przez ostatnie 13 lat. Świadomie wróciliśmy do miejsca, w którym zaczynaliśmy, co zaprowadziło nas w całkiem nowe rejony" - powiedział gitarzysta Aaron Moreland. "Wciąż rozwijamy się wychodząc z ram, w których zaczynaliśmy. Jednak nasza opoka - blues - wciąż tam jest. To jak do tej pory nasz najlepszy album" - dodaje wokalista i harmonijkarz Dustin Arbuckle.

Zdaniem Morelanda kontrakt z Alligatorem to ważne wydarzenie w historii zespołu: "Jedna z naszych największych inspiracji, Hound Dog Taylor był pierwszym artystą Alligatora. Jedną z przyczyn, z powodu których gramy w niestandardowym ustawieniu, bez basisty, była właśnie muzyka tworzona przez Hound Doga." "Obserwowałem, jak ten zespół dorasta, zaczynając od surowego, tradycyjnego bluesa, a potem kierując się w stronę świeżego, oryginalnego korzennego grania. Przepełnia ich żywa energia" - chwali trio szef wytwórni Bruce Iglauer.  

Lista utworów:

1. Take Me With You (When You Go)
2. Mean And Evil
3. Hannah
4. When The Lights Are Burning Low
5. Woman Down In Arkansas
6. Mount Comfort
7. Long Did I Hide It
8. Waco Avenue
9. I'm A King Bee
10. Long Way Home
11. Why'd She Have To Go (And Let Me Down)?

To The Bone Steven Wilson

Oho, Steven Wilson tym razem chce być Peterem Gabrielem. Tak można sobie pomyśleć słuchając "To The Bone". Czasami włącza mu się Talk Talk,...Gramy dalej

7 /10
Rough Times Kadavar

"Nie chcemy być po prostu kolejnym rockowym zespołem, chcemy być najlepsi" - zapowiadali przed premierą nowego albumu berlińczycy z Kadavar....Gramy dalej

8 /10
Cold Like War
Gatunek: Metalcore
Kasabian ocena 8
For Crying Out Loud
Gatunek: Indie rock
Hurts ocena 7
Desire
Gatunek: Pop
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31