Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Gitarowy Rekord Guinnessa 2016 coraz bliżej!

Gitarowy Rekord Guinnessa 2016 coraz bliżej!

Przypominamy, że już 1 maja, jak co roku, spotkamy się we Wrocławiu, by kolejny raz podjąć próbę pobicia Gitarowego Rekordu Guinnessa.

W tym roku Wrocław pełni zaszczytną funkcję Europejskiej Stolicy Kultury 2016 i organizatorzy spodziewają się napływu gitarzystów z całego świata. Gitarowy Rekord Guinnessa bijemy już po raz czternasty, ale najwyższe światowe wyniki i tak od lat należą do Wrocławia. Rok temu wspólnie zagrały 5003 gitary! Nasz oficjalny rekord z roku 2014 to 7344 gitary!

Aby zagrać na na Gitarowym Rekordzie Guinnessa trzeba mieć gitarę i znać pięciu podstawowych akordów C/G/D/A/E, potrzebnych do zagrania utworu "Hey Joe" Jimiego Hendixa. Gitarowa impreza rozpoczyna się na wrocławskim Rynku o godz. 10:00 - podczas niej posłuchasz koncertów zaproszonych gwiazd gitary i wspólnie z innymi zagrasz przygotowane utwory.

Rejestracja uczestników kończy się o godz. 15:45, potem odbywa się generalna próba wspólnego wykonania "Hey Joe". Punktualnie o godz. 16:00 przystępujemy do oficjalnej próby ustanowienia nowego Gitarowego Rekordu Guinnessa A.D. 2016!

Udział w biciu Gitarowego Rekordu Guinnessa jest bezpłatny!

Do pobicia rekordu liczą się wszystkie rodzaje gitar, zapraszamy również inne instrumenty strunowe - ukulele, mandoliny, banjo, bałałajki. Dla gitarzystów elektrycznych przygotowany będzie specjalny sektor z możliwością podłączenia wzmacniaczy do prądu, wskazane jest zabranie ze sobą przedłużacza z rozgałęźnikiem. Aby z nami zagrać nie trzeba być pełnoletnim.

O godz. 17.30 rozpocznie się Koncert Gwiazd towarzyszący tegorocznemu Rekordowi, w którym wystąpią Status Quo, Within Temptation, Guano Apes, Dżem, DragonForce oraz Scott Henderson. Koncert odbędzie się w kompleksie Hali Stulecia oraz Pergoli przy ul. Wystawowej 1.

Dla gitarzystów biorących udział w biciu rekordu bilet na Koncert Gwiazd kosztował będzie 30 zł i będzie do nabycia podczas rejestracji.

Bilety na koncert:
80 zł - do 10.04
95 zł - do 30.04
110 zł - w dniu koncertu

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.biletyna.pl
rezerwacje: bilety@o2.pl

Pomiędzy wrocławskim Rynkiem, gdzie odbędzie się próba ustanowienia nowego Gitarowego Rekordu Guinnessa, a Pergolą kursować będzie specjalna komunikacja miejska.

Do zobaczenia we Wrocławiu - Europejskiej Stolicy Kultury 2016!

Więcej na: http://heyjoe.pl/

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym imprezy.

Day Of The Gusano: Live in Mexico Slipknot

Slipknot powrócił do przeszłości.

Gramy dalej

8 /10
Made in Poland Kult

Kult to przede wszystkim zespół koncertowy. Na scenie prawdziwy tytan. Kto wie czy nie najlepsza koncertowa ekipa w Polsce. Na pewno najbardziej zapracowana....Gramy dalej

7 /10
Jake Bugg ocena 5
Hearts That Strain
Gatunek: Folk
Wintersun ocena 8
The Forest Seasons
Gatunek: Metal
Believe ocena 9
VII Widows
Gatunek: Art Rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniListopadnastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30