Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Inquisition i Rotting Christ w Polsce

Inquisition i Rotting Christ w Polsce

W październiku na dwóch koncertach w Polsce zobaczymy formacje Inquisition oraz Rotting Christ. W roli suportów wystąpi kultowy brazylijski Mystifier oraz szwajcarski awangardowy Schammasch.

Koncerty odbędą się 22 października w warszawskiej Progresji i dzień później w katowickim MegaClubie.

Zrodzony pod koniec lat '80 XX wieku w Kolumbii, a obecnie rezydujący w Seattle Inquisition przeżywa drugą młodość, serwując w regularnych odstępach czasu albumy wypełnione muzyką będącą wypadkową black metalu i thrashu. Kiedy zespół był u nas po raz ostatni, promował wydaną w 2013 roku płytę "Obscure Verses For The Multiverse". W 2016 roku doczekamy się następcy tego krążka, który nagrany zostanie w słynnym London Bridge Studio w Seattle (m.in. Alice in Chains, Queensrÿche, Wolves In The Throne Room).

Rotting Christ, dowodzony przez Sakisa Tolisa, szerzej przedstawiać nie trzeba. Od 1987 roku, kiedy zespół się narodził, doczekaliśmy się do dziś 13 płyt studyjnych i wielu innych wydawnictw. Rotting Christ wyszedłszy od wściekłego black metalu, otarł się o metal gotycki, coś, co niektórzy nazywają dark metalem, a w ostatnich latach tworzy muzykę, w której poza black metalem jest miejsce na fragmenty ilustracyjne i piękne elementy tradycyjnej muzyki rodem z Grecji, choć nie tylko. Ostatnie dzieło zespołu Sakisa to "Rituals" z 2016 roku, nagrane z gościnnym udziałem między innymi Nicka Holmesa z Paradise Lost i Vorpha z Samael.

Brazylijski Mystifier gra z niewielkimi przerwami od 1989 roku, niezmiennie dowodzony przez Beelzeebubtha. Wznowione nie tak dawno albumy "Wicca" i "Göetia", odpowiednio pierwszy i drugi w dorobku formacji, to absolutna blackmetalowa klasyka. Kilkanaście miesięcy temu Brazylijczycy po raz pierwszy wystąpili w Polsce, robiąc na rodzimych blackmetalowych maniakach kolosalne wrażenie.

22 października 2016
Warszawa / Progresja, ul. Fort Wola 22


Bilety:
85 zł - przedsprzedaż;
100 zł - w dniu koncertu

23 października 2016
Katowice / MegaClub, ul. Żelazna 15


Bilety:
85 zł - przedsprzedaż;
100 zł - w dniu koncertu

Organizator: Knock Out Productions

Rip It Up Thunder

Trzeba klasowego matematyka, by zliczyć jak wiele razy Londyńczycy ogłaszali koniec działalności, by po roku albo dwóch wrócić w blasku i chwale,...Gramy dalej

7 /10
Bloodlust Body Count

Jeśli ktoś nadal pozostaje odporny na thrashmetalowe wyziewy największych gwiazd gatunku, jak i całej gwardii młodocianych adeptów tej fantastycznej...Gramy dalej

8 /10
Muzozoic ocena 5
Telepatologika
Gatunek: Fusion
Beyond
Gatunek: Alternatywa
HellHaven ocena 9
Anywhere out of the World
Gatunek: Progressive metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniKwiecieńnastępny
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30