Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Jakob w Polsce już w tym tygodniu

Jakob w Polsce już w tym tygodniu

Jakob, jeden z pionierów post-rocka obok Mogwai, Explosions in the Sky czy Russian Circles wraca do Polski na jedyny koncert. Zespół zagra 6 maja w warszawskiej Hydrozagadce.

Muzycy są skromni, kiedy przychodzi do oceniania ich wkładu w rozwój gatunku. "Zawsze dziwnie się słucha takich słów. Jesteśmy po prostu trójką facetów z małego miasta w Nowej Zelandii. Kiedy zaczynaliśmy nie było wielu zespołów grających w podobnym stylu, dlatego mówią o nas jak o jednych z pionierów" - mówią muzycy.

Trio z Napier docenili także swego czasu członkowie słynnych zespołów - Toola i Neurosis, którzy wybierali ich na supporty. "Występ przed Toolem był spełnieniem marzeń. W liceum graliśmy ich covery i nie przypuszczaliśmy, że jednego dnia osobiście zostaniemy o to poproszeni. Propozycja ze strony Neurosis także była dla nas wielkim zaszczytem" - wspominają.

Na koncie mają także wspólne występy z m.in. Russian Circles i Mono. W obecnym roku grupa była jednym z czołowych zespołów festiwalu Roadburn w Holandii.

Jakob drugi rok z rzędu jest na europejskiej trasie, jak gdyby chciał wynagrodzić fanom lata milczenia. Ostatni album, "Sines" z 2014 ukazał się po ośmiu latach przerwy. "Po zakończeniu trasy z ISIS w 2008 roku rozpoczęliśmy pracę nad nowym materiałem, ale kilka miesięcy później musiałem przejść operację nadgarstka. Potem wróciliśmy do koncertowania, co spowodowało kolejne urazy. Te przerwy wstrzymywały proces tworzenia i nagrywania nowego materiału" - wyjaśnia perkusista Jason Johnston.

Długo oczekiwana płyta zebrała świetne recenzje. "Ten album jest na pewno naszym najbardziej eklektycznym i dopracowanym krążkiem. Czy jednak najbardziej kompletnym? Nagrania, które znalazły się na "Solace" powstały bardzo naturalnie, ten album jest bardzo spójny. Ja postawiłbym je na równi" - ocenił.

Jakob po raz pierwszy wystąpił w Polsce 9 maja 2015 roku w wypełnionej Hydrozagadce. Ponownej wizyty w naszym kraju fani post-rocka nie mogą przegapić!

W roli supportu wystąpi Tsima.

6.05.2016
Klub Hydrozagadka / Warszawa, ul. 11 listopada 22


Bilety:
40 zł (przedsprzedaż)
50 zł (w dniu koncertu)

Bilety w przedsprzedaży dostępne wyłącznie na Bilety24.pl.

Wydarzenie na FB

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

To The Bone Steven Wilson

Oho, Steven Wilson tym razem chce być Peterem Gabrielem. Tak można sobie pomyśleć słuchając "To The Bone". Czasami włącza mu się Talk Talk,...Gramy dalej

7 /10
Rough Times Kadavar

"Nie chcemy być po prostu kolejnym rockowym zespołem, chcemy być najlepsi" - zapowiadali przed premierą nowego albumu berlińczycy z Kadavar....Gramy dalej

8 /10
Cold Like War
Gatunek: Metalcore
Kasabian ocena 8
For Crying Out Loud
Gatunek: Indie rock
Hurts ocena 7
Desire
Gatunek: Pop
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31