Kup Magazyn Gitarzysta
Strona główna / Muzyka / Newsy / Memoriał Ronniego Jamesa Dio już wkrótce

Memoriał Ronniego Jamesa Dio już wkrótce

Przypominamy, że już 19 maja w warszawskiej Proximie odbędzie się koncert poświęcony pamięci Ronniego Jamesa Dio.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie krótka trasa koncertowa, obejmująca Kraków (20.05 Rotunda), Krosno (21.05 Iron), Olsztyn (2.06 Nowy Andergrant) Gdańsk (3.06 Wydział Remontowy) i Szczecin (4.05 Free Blues Club). W trakcie memoriału zostanie zaprezentowany przekrojowy materiał z całej kariery Dio, w tym - w całości - płyta "Heaven and Hell".

Organizatorzy memoriału Ronniego Jamesa Dio - zespół Scream Maker z pomocą Marcina Maliszewskiego i Wiktora Zakrzewskiego (obaj ThE BlacK HorsemeN) przygotowali filmową zapowiedź wydarzenia.

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Do Scream Maker dołączy Piotr "Voltan" Sikora z progmetalowego Exlibris i hardrockowego Leash Eye, który czuwał będzie nad klawiszowo-syntezatorową oprawą całego memoriału, a wśród gości koncertu głównego w Warszawie pojawią się m.in. Wojciech Cugowski, filar zespołu Bracia, Jakub Wocial, gwiazda wokalna Teatru Rampa, Tomasz Struszczyk i Wojciech Hoffmann z zespołu Turbo, Grzegorz Wilk, czy Aleksi Munter z fińskiej grupy Swallow The Sun. Pełną listę gości można znaleźć TUTAJ.

Pozostałe koncerty trasy odbędą się w mniejszym składzie. Na wszystkich edycjach lokalnych oprócz Piotra Sikory zespół wesprze także Jasiek Popławski (wokalista The Kroach) i Przemek Nalazek (SteelFire), a na poszczególnych koncertach artyści tacy, jak m.in. Alda Rei (Livim' Fire), Dominik Cynar i Paweł Soja (Steel Velvet), Łukasz Szostak (Hateseed), czy Mila Szymańska (Setin).

W trakcie koncertu w Warszawie zostanie przeprowadzona kwestia na rzecz wymagającego kosztownej rehabilitacji sześcioletniego Antosia Pańczyka, którego ojciec Sebastian (ex-Leash Eye) także zaśpiewa na memoriale. Antoś cierpi na rdzeniowy zanik mięśni typu 1b (choroba Werdniga Hoffmana). W obecnej chwili rehabilitacja jest jedynym środkiem pozwalającym na spowolnienie postępowania choroby.

Bilety na wszystkie koncerty do nabycia w przedsprzedaży w poszczególnych klubach, a na koncerty w Warszawie/Krośnie/Gdańsku także na stronie screammaker.8merch.com w zakładce "Bilety".

Ceny biletów (Przedsprzedaż/dzień koncertu)

Warszawa - 30 zł/40 zł
Kraków - 25 zł/35 zł
Krosno - 20 zł/25 zł
Olsztyn - 20 zł/30 zł
Gdańsk - 20 zł/25 zł
Szczecin - 25 zł/35 zł

Facebook

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.

2005 YU55 Coma

Coma skacze na główkę: nie dość, że nagrała kolejną płytę, która dostarczy pożywkę hejterom, to jeszcze wprawia w konsternację fanów...Gramy dalej

6 /10
Let Me Feel Your Power Saxon

Album "Let Me Feel Your Power" to dziesiąte koncertowe wydawnictwo angielskiej legendy heavy metalu, grupy Saxon.

Gramy dalej

8 /10
Roman Kostrzewski. Głos z ciemności
Gatunek: Metal
World Gone Mad
Gatunek: Crossover
Suicide Squad: The Album
Gatunek: Soundtrack
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31