Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / XIV Festiwal Mocnych Brzmień

XIV Festiwal Mocnych Brzmień

Organizatorzy czternastej edycji Festiwalu Mocnych Brzmień ogłosili nazwy wykonawców, którzy 2 lipca zaprezentują się na zamku krzyżackim w Świeciu podczas drugiego dnia festiwalu.

Będą to grupy Illusion, Hate, Materia, Vedonist, Calm Hatchery, Cinis oraz laureat przeglądu. Wydarzenie odbędzie się 2 lipca 2016 roku.

Illusion nadal promuje swoje ostatnie dokonanie - album "Opowieści". Wydawnictwo ujrzało światło dzienne 15 marca 2014 roku. Pomijając dwa premierowe utwory z kompilacji "The Best Of Illusion", jest to pierwszy pełnometrażowy album studyjny zespołu z nowym materiałem od czasu "Illusion 6" z 1998 roku.

Dyskografię Hate zamyka "Crvsade:Zero", dziewiąty longplay studyjny zespołu. Premiera płyty odbyła się 25 stycznia 2015 roku za sprawą Napalm Records. Na "Crvsade:Zero" znalazło się dwanaście premierowych utworów zarejestrowanych w białostockim Hertz Studio pod okiem braci Wiesławskich.

Pochodząca ze Szczecinka Materia ma na swoim koncie dwa albumy: "Case of Noise" i "We Are Materia", który trafił do sprzedaży 29 sierpnia 2015 roku.

Deathmetalowy Vedonist nadal ogrywa "A Clockwork Chaos", trzeci longplay studyjny. Materiał został nagrany w podwarszawskim Sophiria Studio, Huge Studio w Goczałkowicach oraz warszawskim Top Secret Studio. Miksem i masteringiem zajęli się bracia Wiesławscy z "Hertz Studio". Okładkę wykonał obecny wokalista Vedonist - Pachu - znany ze swojej działalności w metalcore'owej grupie HugeCCM. Jest to również pierwsze dokonanie Vedonist z Pachem na wokalu i Dominem na gitarze prowadzącej. Premiera płyty odbyła się 29 maja 2013 roku za sprawą Witching Hour Productions.

Death metalowcy z Calm Hatchery nadal promują swój trzeci longplay studyjny "Fading Reliefs", którego premiera odbyła się 15 września 2014 roku. Materiał na następcę "Sacrilege of Humanity" zarejestrowany został w białostockim Hertz Studio pod okiem braci Wiesławskich. Na płycie znalazło się osiem autorskich utworów.

Białostocki Cinis wydał dwa krążki: "The Last Days of Ouroborus" i "Subterranean Antiquity". Ostatni z nich, nagrany w Hertz Studio, miał swoją premierę w 2013 roku.

1 lipca 2016 roku, dzień przed właściwą częścią Festiwalu Mocnych Brzmień, odbędzie się przegląd młodych kapel na scenie OKSiR. Zwycięski zespół otworzy festiwal 2 lipca. Nabór młodych kapel trwa - zgłoszenia przyjmowane będą do 31 maja br. Więcej informacji można znaleźć w regulaminie - TUTAJ.

1 lipca 2016 - przegląd młodych kapel - scena OKSiR
Bilety w cenie 10 zł do nabycia w Punkcie Informacji OKSiR w Świeciu,

2 lipca 2016 - główna część festiwalu - Zamek Krzyżacki w Świeciu - dziedziniec, ul. Zamkowa 1
Bilety w cenie 30 zł (przedsprzedaż) / 40 zł (w dniu koncertu) do nabycia w Punkcie Informacji OKSiR w Świeciu oraz na www.kupbilecik.pl

https://www.facebook.com/festiwalmocnychbrzmien/

Atonement Immolation

Są piłkarze, których lubię, a których kariery układały się różnie. Jedni błysnęli za młodu, ale nigdy nie potwierdzili drzemiącego w nich...Gramy dalej

8 /10
Obituary Obituary

Obituary prezentuje dziesiąty w swojej dyskografii krążek.

Gramy dalej

8 /10
Lost In Paris Blues Band
Gatunek: Blues rock
Emmure ocena 8
Look at Yourself
Gatunek: Metal
Feel Your Feelings Fool!
Gatunek: Rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniMarzecnastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31