Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Kreator, Sepultura i Soilwork w Polsce

Kreator, Sepultura i Soilwork w Polsce

15 lutego w warszawskiej Progresji na jedynym koncercie w Polsce wystąpią Kreator, Sepultura, Soilwork oraz Aborted.

"Pleasure To Kill", "Terrible Certainty", "Coma Of Souls", "Violent Restitution", "Enemy Of God" - to zaledwie kilka klasyków w dorobku jednej z największych legend światowego thrash metalu - pochodzącej z niemieckiego Essen grupy Kreator, istniejącej od 32 lat. Całą jej historię z obecnego składu może opowiedzieć tylko lider, charyzmatyczny wokalista i gitarzysta Miland "Mille" Petrozza, choć początki pamięta także perkusista Jürgen "Ventor" Reil, który w latach '90 zrobił sobie kilkuletnią przerwę od grania. Obok Sodom i Destruction kapela Millego jest pionierem niemieckiej szkoły thrash metalu, która wciąż inspiruje kolejne pokolenia młodych muzyków chcących grać ostrą muzykę. Ostatnim albumem zespołu jest "Phantom Antichrist" z 2012 roku. Rok 2016 to premiera podwójnej kompilacji grupy "Love Us Or Hate Us - The Very Best Of The Noise Years 1985-1992".

W Polsce brazylijska Sepultura może się czuć niemal jak w domu. Muzycy bywają u nas regularnie i zawsze spotykają się z doskonałym przyjęciem publiczności. Kapela obecnie pochłonięta jest pracą nad czternastym albumem studyjnym, który ma ukazać się jeszcze w 2016 roku.

Melodyjny death metal to specjalność Szwedów, odpowiedzialnych za jego stworzenie. Zaś Soilwork to jeden z najaktywniejszych i najbardziej znanych obecnie przedstawicieli tego gatunku. Niedawno stuknęło im 20 lat i 10 studyjnych płyt na koncie. W zespole jego początki pamięta tylko świetny wokalista Björn "Speed" Strid. On też nadaje ton muzyce Soilwork, wprowadzając do niej elementy groove metalu, a nawet metalcore'a. Ponowna wizyta szwedzkiej formacji w Polsce będzie poświęcona promocji wydanego w jubileuszowym 2015 roku albumu "The Ride Majestic".

Jeśli ktoś był na koncercie Aborted w styczniu 2016 roku, nie zobaczył belgijskiej kapeli w pełnej krasie. Wtedy zagrali bowiem bez wokalisty Svena de Caluwé. Tym razem piątka uwielbiających klimaty gore'owe rzeźników z Waregem zawita do Polski już ze Svenem. Zespół przebędzie do Polski promować nowy, wydany w kwietniu 2016 roku album o wdzięcznym tytule "Retrogore".

15 lutego 2017
Warszawa / Progresja, ul. Fort Wola 22

Bilety:
125 zł - przedsprzedaż,
140 zł - w dniu koncertu

Organizator: Knock Out Productions

Bilety: www.knockoutprod.net/sklep (druki kolekcjonerskie)

David Bowie. Starman. Człowiek, który spadł na ziemię Paul Trynka

Artystyczne dziwadło. Kosmita. Wielka zagadka i nieodkryta tajemnica świata popkultury. A może po prostu cyniczny manipulant, który jak nikt inny...Gramy dalej

9 /10
Księżyc Milczy Luty Furia

Zimowa aura nie odpuszcza. Black metalowa Furia prowadzi nas nocą do lasu. I w głąb ziemi. Tam gdzie ożywają duchy z ludowych podań. Tam gdzie...Gramy dalej

9 /10
In Flames ocena 8
Battles
Gatunek: Metal
Lou Reed. Zapiski z podziemia
Gatunek: Rock
Fabryka ocena 6
Sierpień
Gatunek: Rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniStyczeńnastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31