Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Minsk w sierpniu w Poznaniu

Minsk w sierpniu w Poznaniu

28 sierpnia w poznańskim klubie U Bazyla wystąpi Minsk. W roli supportu zobaczymy Kowloon Walled City.

Minsk to jedna z tych formacji, które na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat zdołały rozpętać istne post-metalowe szaleństwo i stać się jednym z najważniejszych reprezentantów tego nurtu. Wraz z każdą kolejną płytą, pochodzący ze stanu Illinois Minsk wzbudza ogromne emocje fanów nowych doznań w świecie ciężkiej muzyki i skutecznie tych doznań dostarcza, o czym przekonuje wydany na początku 2015, ostatni album "The Crash & the Draw".

W ciągu kilkunastu lat działalności Minsk nie tylko współtworzył dzisiejszy wzorzec post-metalu, lecz zdołał również wytyczyć swoją własną brzmieniową ścieżkę. Charakterystyczny sludge'owy trans umiejętnie połączony został z melancholijną melodyką, a gitarowy rdzeń wzbogaciły sample i partie keyboardu. Ten dualizm muzyki Amerykanów odzwierciedla również nazwa grupy, odwołująca się do stolicy Białorusi - symbolu upadku imperium sowieckiego i stopniowego odradzania się z jego ruin. Twórczość Minsk to długie i monumentalne zapisy introspektywnych podróży, którymi muzycy oczarowali publiczność już na etapie debiutanckiej płyty "Out of the Center Which is Neither Dead Nor Alive" (2005, At a Loss) i przełomowego krążka "The Ritual Fires of Abandonment" (2007, Relapse). Warto będzie do tej podróży dołączyć.

Po premierze powrotnej płyty "The Crash & the Draw", Minsk koncertowali po Stanach Zjednoczonych, m.in. wraz z Cult of Luna, oraz w Europie, gdzie prócz prestiżowych imprez formatu holenderskiego Roadburn Festival, zagrali koncerty klubowe. Jednym z nich był zeszłoroczny występ w warszawskiej Hydrozagadce. Niespełna półtora roku od tamtego wydarzenia, Amerykanie powrócą do Polski. Jedyny ich koncert w naszym kraju odbędzie się w poznańskim Klubie u Bazyla.

28.08.2016
U Bazyla / Poznań


Bilety:
50 zł (przedsprzedaż)
60 zł (w dniu koncertu)

Bilety dostępne TUTAJ​

Wydarzenie na FB

To The Bone Steven Wilson

Oho, Steven Wilson tym razem chce być Peterem Gabrielem. Tak można sobie pomyśleć słuchając "To The Bone". Czasami włącza mu się Talk Talk,...Gramy dalej

7 /10
Rough Times Kadavar

"Nie chcemy być po prostu kolejnym rockowym zespołem, chcemy być najlepsi" - zapowiadali przed premierą nowego albumu berlińczycy z Kadavar....Gramy dalej

8 /10
Cold Like War
Gatunek: Metalcore
Kasabian ocena 8
For Crying Out Loud
Gatunek: Indie rock
Hurts ocena 7
Desire
Gatunek: Pop
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31