Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Minsk w sierpniu w Poznaniu

Minsk w sierpniu w Poznaniu

28 sierpnia w poznańskim klubie U Bazyla wystąpi Minsk. W roli supportu zobaczymy Kowloon Walled City.

Minsk to jedna z tych formacji, które na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat zdołały rozpętać istne post-metalowe szaleństwo i stać się jednym z najważniejszych reprezentantów tego nurtu. Wraz z każdą kolejną płytą, pochodzący ze stanu Illinois Minsk wzbudza ogromne emocje fanów nowych doznań w świecie ciężkiej muzyki i skutecznie tych doznań dostarcza, o czym przekonuje wydany na początku 2015, ostatni album "The Crash & the Draw".

W ciągu kilkunastu lat działalności Minsk nie tylko współtworzył dzisiejszy wzorzec post-metalu, lecz zdołał również wytyczyć swoją własną brzmieniową ścieżkę. Charakterystyczny sludge'owy trans umiejętnie połączony został z melancholijną melodyką, a gitarowy rdzeń wzbogaciły sample i partie keyboardu. Ten dualizm muzyki Amerykanów odzwierciedla również nazwa grupy, odwołująca się do stolicy Białorusi - symbolu upadku imperium sowieckiego i stopniowego odradzania się z jego ruin. Twórczość Minsk to długie i monumentalne zapisy introspektywnych podróży, którymi muzycy oczarowali publiczność już na etapie debiutanckiej płyty "Out of the Center Which is Neither Dead Nor Alive" (2005, At a Loss) i przełomowego krążka "The Ritual Fires of Abandonment" (2007, Relapse). Warto będzie do tej podróży dołączyć.

Po premierze powrotnej płyty "The Crash & the Draw", Minsk koncertowali po Stanach Zjednoczonych, m.in. wraz z Cult of Luna, oraz w Europie, gdzie prócz prestiżowych imprez formatu holenderskiego Roadburn Festival, zagrali koncerty klubowe. Jednym z nich był zeszłoroczny występ w warszawskiej Hydrozagadce. Niespełna półtora roku od tamtego wydarzenia, Amerykanie powrócą do Polski. Jedyny ich koncert w naszym kraju odbędzie się w poznańskim Klubie u Bazyla.

28.08.2016
U Bazyla / Poznań


Bilety:
50 zł (przedsprzedaż)
60 zł (w dniu koncertu)

Bilety dostępne TUTAJ​

Wydarzenie na FB

Colossus Triggerfinger

Powiadają, że lepsze jest wrogiem dobrego. Są momenty, gdy właśnie tak myślę o najnowszym albumie Triggerfinger.

Gramy dalej

7 /10
Wall of Sound Marty Friedman

Marty Friedman będzie już zawsze kojarzony z Megadeth, ale życie po tej kapeli też istnieje, czego dowodzi choćby tegoroczny album amerykańskiego...Gramy dalej

9 /10
Live at Carnegie Hall - An Acoustic Evening
Gatunek: Blues rock
How Did We Get So Dark?
Gatunek: Rock
Existential Gravity
Gatunek: Progressive metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniSierpieńnastępny
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31