Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Konkurs: wygraj bilet na koncert Dead Meadow

Konkurs: wygraj bilet na koncert Dead Meadow

Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilet na koncert Dead Meadow, który 10 czerwca wystąpi w warszawskiej Hydrozagadce.

Dead Meadow to nietuzinkowe połączenie riffów spod znaku Black Sabbath, sennej otoczki zamazanych przyjemności oraz melodyjnego nucenia wokalisty - Jasona Simona. Choć muzykom nieobce jest różnorodne brzmienie amerykańskiego indie rocka, muzyka Dead Meadow pełnymi garściami czerpie z twórczości takich legend jak Pink Floyd czy Led Zeppelin.

Zespół powstał w Waszyngtonie w 1998 r i od początku był mocno związany z lokalną sceną hc/punk, mimo że grał zgoła odmienną muzykę. Melodyjne połączenie psychodelii lat '60 i hard rocka lat '70 z tekstami nawiązującymi do dzieł literackich J.R.R. Tolkiena i H.P. Lovecrafta zafascynowało mentorów waszyngtońskiej sceny - zespół Fugazi. Debiutancki album ukazał się w 2000 roku nakładem Tolotta Records, wytwórni należącej do basisty Fugazi, Joe Lally. Od tamtej pory Dead Meadow konsekwentnie realizuje swoją muzyczną stylistykę, coraz bardziej zbliżając się w stronę cięższego - stonerowego grania. Ich ostatni album nagrany w 2013 "Warble Womb" to klasyczna stoner rockowa pozycja, dodatkowo nagrana z perkusistą z oryginalnego składu - Markiem Laughlinem, który powrócił po kilku latach absencji.

W roli supportu zobaczymy Weedpecker.

10.06.2016
Hydrozagadka/Warszawa

g.20:00

Bilety:
49 zł - TUTAJ
59 zł - Ticketpro, Eventim, Ebilet, Biletomat.pl, klub Hydrozagadka
69 zł - w dniu koncertu

Facebook

Organizator: PW Events

Dzień wcześniej, 9 czerwca, zespół wystąpi również we wrocławskim klubie Firlej, a dzień później, 11 czerwca zawita do gdyńskiego klubu Ucho.

Uwaga konkurs!

Mamy do wygrania dwa pojedyncze bilety na koncert Dead Meadow w Warszawie. Wystarczy na adres szymon.kubicki@magazyngitarzysta.pl. przesłać podpisanego imieniem i nazwiskiem maila o tytule Dead Meadow wraz z odpowiedzią na pytanie: Jaki tytuł nosi debiutancki album Dead Meadow? Konkurs trwa do czwartku (19 maja) do godz. 12:00.

Rozstrzygnięcie konkursu:

Dziękujemy za odpowiedzi. Album nosi tytuł "Dead Meadow". Bilety otrzymują: Miłosz Modliński i Paweł Zarzeczny. Gratulujemy.

The Source Ayreon

Przychodzi na myśl porównanie, że tak jak w świecie kina każdy aktor chciał grać pod reżyserskim okiem Stanleya Kubricka, a obecnie u choćby...Gramy dalej

8 /10
The Eternal Reign Born of Osiris

Dobrze, że muzycy Born of Osiris są świadomi własnych niedoskonałości, tym bardziej, że dwie pierwsze płyty nagrywali za czasów liceum....Gramy dalej

8 /10
Jon Lord ocena 5
Windows
Gatunek: Progressive rock
Maigra ocena 7
Encrypted
Gatunek: Metal
Wybacz
Gatunek: Rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniKwiecieńnastępny
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30