Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Konkurs: wygraj bilet na koncert Dead Meadow

Konkurs: wygraj bilet na koncert Dead Meadow

Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilet na koncert Dead Meadow, który 10 czerwca wystąpi w warszawskiej Hydrozagadce.

Dead Meadow to nietuzinkowe połączenie riffów spod znaku Black Sabbath, sennej otoczki zamazanych przyjemności oraz melodyjnego nucenia wokalisty - Jasona Simona. Choć muzykom nieobce jest różnorodne brzmienie amerykańskiego indie rocka, muzyka Dead Meadow pełnymi garściami czerpie z twórczości takich legend jak Pink Floyd czy Led Zeppelin.

Zespół powstał w Waszyngtonie w 1998 r i od początku był mocno związany z lokalną sceną hc/punk, mimo że grał zgoła odmienną muzykę. Melodyjne połączenie psychodelii lat '60 i hard rocka lat '70 z tekstami nawiązującymi do dzieł literackich J.R.R. Tolkiena i H.P. Lovecrafta zafascynowało mentorów waszyngtońskiej sceny - zespół Fugazi. Debiutancki album ukazał się w 2000 roku nakładem Tolotta Records, wytwórni należącej do basisty Fugazi, Joe Lally. Od tamtej pory Dead Meadow konsekwentnie realizuje swoją muzyczną stylistykę, coraz bardziej zbliżając się w stronę cięższego - stonerowego grania. Ich ostatni album nagrany w 2013 "Warble Womb" to klasyczna stoner rockowa pozycja, dodatkowo nagrana z perkusistą z oryginalnego składu - Markiem Laughlinem, który powrócił po kilku latach absencji.

W roli supportu zobaczymy Weedpecker.

10.06.2016
Hydrozagadka/Warszawa

g.20:00

Bilety:
49 zł - TUTAJ
59 zł - Ticketpro, Eventim, Ebilet, Biletomat.pl, klub Hydrozagadka
69 zł - w dniu koncertu

Facebook

Organizator: PW Events

Dzień wcześniej, 9 czerwca, zespół wystąpi również we wrocławskim klubie Firlej, a dzień później, 11 czerwca zawita do gdyńskiego klubu Ucho.

Uwaga konkurs!

Mamy do wygrania dwa pojedyncze bilety na koncert Dead Meadow w Warszawie. Wystarczy na adres szymon.kubicki@magazyngitarzysta.pl. przesłać podpisanego imieniem i nazwiskiem maila o tytule Dead Meadow wraz z odpowiedzią na pytanie: Jaki tytuł nosi debiutancki album Dead Meadow? Konkurs trwa do czwartku (19 maja) do godz. 12:00.

Rozstrzygnięcie konkursu:

Dziękujemy za odpowiedzi. Album nosi tytuł "Dead Meadow". Bilety otrzymują: Miłosz Modliński i Paweł Zarzeczny. Gratulujemy.

To The Bone Steven Wilson

Oho, Steven Wilson tym razem chce być Peterem Gabrielem. Tak można sobie pomyśleć słuchając "To The Bone". Czasami włącza mu się Talk Talk,...Gramy dalej

7 /10
Rough Times Kadavar

"Nie chcemy być po prostu kolejnym rockowym zespołem, chcemy być najlepsi" - zapowiadali przed premierą nowego albumu berlińczycy z Kadavar....Gramy dalej

8 /10
Cold Like War
Gatunek: Metalcore
Kasabian ocena 8
For Crying Out Loud
Gatunek: Indie rock
Hurts ocena 7
Desire
Gatunek: Pop
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31