Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Polska reprezentacja na Colours of Ostrava 2016

Polska reprezentacja na Colours of Ostrava 2016

Podczas piętnastej edycji festiwalu Colours of Ostrava 2016, który odbędzie się w dniach 14-17 lipca zobaczymy bardzo mocną reprezentację polskich artystów.

Colours of Ostrava to jedna z najbardziej prestiżowych czeskich imprez muzycznych. Multigatunkowy festiwal znany w całej Europie, przyciąga zarówno warstwą artystyczną, jak i rozrywkową, stanowiąc fantastyczną propozycję dla poszukiwaczy wakacyjnych przygód. Główną atrakcję festiwalu pozostają niezmiennie koncerty, organizowane na najwyższym poziomie. Co rok line-up zachwyca zestawieniem najlepszych międzynarodowych artystów, reprezentujących najróżniejsze gatunki muzyczne.

W tym roku czescy organizatorzy postarali się o siedem gwiazd z Polski. To wielki ukłon w stronę polskich entuzjastów festiwalu, bowiem corocznie do Ostrawy przyjeżdża coraz więcej naszych rodaków, szukających nie tylko czeskich festiwalowych wrażeń, ale chcących również podążać za zróżnicowanymi muzycznymi trendami. Jakich artystów z Polski możemy się spodziewać w tym roku?

Brodka - młoda i utalentowana, niezależnie od trendów, idzie zawsze we własnym artystycznym kierunku. Do Ostrawy przywiezie nowy album "Clashes", który trafił do sprzedaży 13 maja również w całej Europie.

Artur Rojek - piosenkarz, kompozytor i autor tekstów, który pozostaje wierny swoim ideałom i chętnie dzieli się muzycznymi odkryciami jako założyciel i szef Off Festiwalu. Przez 20 lat frontman jednych z najważniejszych polskich zespołów - Myslovitz i Lenny Valentino. Obecnie z powodzeniem realizuje się solowo.

Fismoll - piosenki śpiewane w języku angielskim, z delikatnością i intymnością przy akompaniamencie gitary akustycznej. Jak sam przyznaje, mocno inspiruje go muzyka islandzka i nie trzeba długo go słuchać, by wiedzieć, że atmosfera jego utworów opiera się przede wszystkim na emocjach.

Freeborn Brothers - wesoła grupa trzech muzyków, dla których melodia i energia znaczy więcej niż cokolwiek innego. Sami określają się jako "spontaniczna orkiestra" i zapewniają, że rozbawianie publiczności to ich ulubione zajęcie.

Anna Maria Jopek & Kroke - Krakowskie trio słynne z twórczości inspirowanej muzyką klezmerską, która w połączeniu z wokalizami Anny Marii, nabiera niepowtarzalnego, niemal mistycznego brzmienia.

Maria Peszek - już po raz drugi będzie reprezentować Polskę podczas Colours of Ostrava. Tym razem przywiezie ze sobą... "Karabin". Nowy album artystki to przede wszystkim osobiste teksty oraz emocjonalne i nonkonformistyczne utwory - zapowiada się wyjątkowo wystrzałowy koncert.

Syny - czyli skład Piernikowski i 1988. By opisać tę bezkompromisową działalność nie trzeba jej ciąć pojęciami "awangardowa" i "eksperymentalna". Dwóch raperów proponuje nowe spojrzenie na hip-hop, a zarazem powrót do korzeni, czerpiąc garściami z klasyki i łącząc ją z łamanym basem i szumiącą elektroniką.

Colours of Ostrava
14-17 lipca 2016 (czwartek - niedziela)
Dolne Witkowice, Ostrawa (Czechy)


Bilety: www.joyStore.pl/Colours

www.colours.pl
www.fb.com/ColoursPL

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym festiwalu.

Acoustic Simple Minds

Kim są Simple Minds wie chyba każdy, kto choć pobieżnie interesuje się popkulturą. Wprawdzie czasy świetności przypadające na przełom lat...Gramy dalej

8 /10
David Bowie. Starman. Człowiek, który spadł na ziemię Paul Trynka

Artystyczne dziwadło. Kosmita. Wielka zagadka i nieodkryta tajemnica świata popkultury. A może po prostu cyniczny manipulant, który jak nikt inny...Gramy dalej

9 /10
Furia ocena 9
Księżyc Milczy Luty
Gatunek: Black metal
In Flames ocena 8
Battles
Gatunek: Metal
Lou Reed. Zapiski z podziemia
Gatunek: Rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniStyczeńnastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31