Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Suwałki Blues Festival 2016 - koncert otwarcia

Suwałki Blues Festival 2016 - koncert otwarcia

Po spektakularnym przyjęciu koncertu otwierającego ósmą edycję SBF, już 7 lipca na Scenie Suwalskiego Ośrodka Kultury odbędzie się druga odsłona koncertu z cyklu Jan Chojnacki przedstawia.

Koncert otwarcia SBF 2016 będzie transmitowany na antenie radiowej "Trójki" w trakcie audycji "Bielszy odcień bluesa", jedynej audycji bluesowej w ogólnopolskim radiu.

Wystąpią: Waglewski Fisz Emade (PL), Paul Jones & Dave Kelly (UK), Kraków Street Band (PL), Suwalska Orkiestra Kameralna (PL) oraz Suwałki Gospel Choir (PL).

Bilety na koncert otwarcia można nabyć na stronie http://bilety.soksuwalki.eu/ oraz w kasie SOK


Po pięciu latach od wydania platynowej "Męskiej Muzyki" z nowym albumem powrócił projekt Waglewski Fisz Emade. Płyta "Matka, Syn, Bóg" ukazała się 25 października 2013 roku i bardzo szybko trafiła na czołowe miejsca list sprzedaży. Kilka dni po premierze singiel promocyjny pt. "Ojciec" trafił na pierwsze miejsce Listy Przebojów Programu Trzeciego!

Album "Matka, Syn, Bóg" powstawał od kwietnia do sierpnia 2013 roku. Jego producentem muzycznym jest Emade, który także gra we wszystkich utworach na perkusji. Słowa napisali Fisz (głos, gitara basowa) i Wojciech Waglewski (głos, gitary). Kompozycje w większości należą do Wojciecha Waglewskiego. Gościnnie na płycie pojawili się m.in. Miłosz Pękala - wibrafon (Mitch&Mitch), wokalistka duetu Rebeka - Iwona Skwarek, Mariusz Obijalski - fortepian (Tworzywo, Natu) i Stefan Wesołowski - instrumenty smyczkowe.

Wojciech Waglewski o płycie: "Tym razem jest to płyta wymyślona wspólnie… zespołowo ponieważ od czasu poprzedniej płyty będącej jednorazowych projektem, powstał zespół Waglewski, Fisz, Emade… W związku z tym większa dojrzałość i większa spójność materiału. Po ukończeniu i przesłuchaniu całości, nie mogliśmy oprzeć się wrażeniu, że to najbardziej osobisty, najgłębszy i jednocześnie najprawdziwszy materiał biorąc pod uwagę wszystko to, czego dokonaliśmy do tej pory…".

http://suwalkiblues.com

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym festiwalu.

Suicide Silence Suicide Silence

Na początek od razu zaznaczę, że nie podoba mi się, ani obecność Eddiego Hermidy w Suicide Silence, ani renesans nu-metalu, ani tym bardziej nagranie...Gramy dalej

5 /10
Gemini Suite Jon Lord

Ktoś musiał być pierwszy. Więc to nie tak, że pstryknięto palcami i powstał "S&M" Metalliki albo "Moment of Glory" Scorpionsów, nie wspominając...Gramy dalej

5 /10
Power Trip ocena 7
Nightmare Logic
Gatunek: Thrash metal
Return to Ommadawn
Gatunek: Progressive rock
Soen ocena 7
Lykaia
Gatunek: Progressive metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniLutynastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28