Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Debiutancki album Babylon Raus już w sprzedaży

Debiutancki album Babylon Raus już w sprzedaży

13 maja 2016 roku ukazał się pierwszy album grupy Babylon Raus zatytułowany "Greatest Hits", który jest propozycją dla wszystkich fanów dobrego reggae.

Babylon Raus to istniejący od ponad dekady, polsko-kubańsko-senegalski zespół grający muzykę RIT (Reggae In a different Type,) czyli mieszaninę takich gatunków, jak roots, rock, punky, reggae, party, salsa, hardcore, pop, dub, ska z elementami Aarobeatu oraz disco lat '70.

Debiutancki krążek zespołu nawiązuje do chlubnej tradycji polskich punkowo-reggae'owych klasyków przełomu lat '70 i '80 XX wieku, takich jak Deadlock, Kryzys czy Tilt. Muzycy stosują wykorzystywany przez tamte załogi szablon - teksty utworów usłyszymy zarówno po polsku, jak i w językach używanych na co dzień przez członków kapeli, po angielsku, hiszpańsku, francusku, a nawet w tak egzotycznym dla nas języku wolof.

Płyta ukazuje wielokulturowość bandu, jego barwny skład i kolorową muzykę. Jednak sam przekaz nie jest już tak kolorowy. W swoich piosenkach zespół odnosi się do całej gamy plag współczesnego świata - od kryzysu duchowości, bezmyślnego konsumpcjonizmu, chciwości, tempa w jakim żyjemy, aż do kryzysu relacji międzyludzkich. Na tym tle podejmuje też próbę rozliczenia się ze sobą, skrywając jednak samoocenę pod mentorskim tonem i pouczaniem słuchaczy. "Greatest Hits" to bardzo osobiste wydawnictwo.

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Od czasów wirtualnej grupy reggae w 2004 roku do siedmioosobowego, żywego i ustabilizowanego składu w 2014 roku minęło 10 lat, a nie był to łatwy okres. W tym czasie, przebywający nielegalnie w Polsce, kubański frontman kapeli Tony Junior B.I.G. trafił na ponad rok do Strzeżonego Ośrodka dla Cudzoziemców. Niedługo później klawiszowiec MesBrutah złamał kręgosłup, w efekcie czego do dziś zmaga się z trudami rehabilitacji. Skład nie uległ jednak dezintegracji i prezentuje się następująco:

Pako Sarr - pochodzi z Dakaru, do Polski przyjechał w 2007 roku. Wokalista, gitarzysta, producent muzyczny. Założyciel Pako Sarr Band oraz konceptu socjo-kulturalnego UP (United People's). Wraz z Mamadou Dioufem współtworzy senegalski zespół Djolof-Man. Jest aktywnie działającym artystą na scenie world music, koncertującym na całym świecie.
Tony Junior B.I.G.- mieszka w Polsce od 2004 roku. Wokalista i tancerz, biegły w każdym stylu od reggaeton po salsę. Był członkiem jednego z najsłynniejszych kubańskich zespołów hip-hopowych Impacto. Pochodzi z Santa Clara, kolebki rewolucji. Współpracuje m.in. z Rei'em Cieballo, Maleo Reggae Rockers i K.A.S.A.
Budzik - perkusista, współpracował m.in z T. Love, Sistars.
MesBrutah - klawiszowiec, znany warszawski DJ, producent muzyczny i realizator dźwięku. Współpracował m.in. z Warsaw Electronic Festival.
Niedźwiedź - gitarzysta, wokalista, producent muzyczny. Grał m.in w zespołach Bakszysz i Habakuk. Znany również z muzycznej współpracy ze znanymi polskimi aktorami. Producent m.in. albumów Piotra Machalicy i Andrzeja Grabowskiego.
Piroman - basista i Dj. Gra w zespole Red Lips. Producent muzyczny i realizator nagrań, współwłaściciel ZaZoo Studio.
tj (foj) - producent muzyczny, wokalista, gitarzysta i realizator nagrań. Od ponad 20 lat gra na gitarze w T. Love. Współwłaściciel Tarchostudio.

Zespół ma na koncie występy tak w klubach, jak i na dużych scenach, m.in. Grand Festival Róbrege, czy Ostróda Reggae Festival. W listopadzie 2015 roku grupa supportowała Kult, podczas koncertu w warszawskiej Stodole.

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

 

GALERIA
Rough Times Kadavar

"Nie chcemy być po prostu kolejnym rockowym zespołem, chcemy być najlepsi" - zapowiadali przed premierą nowego albumu berlińczycy z Kadavar....Gramy dalej

8 /10
Cold Like War We Came As Romans

Nie będę nikogo czarował, wyrosłem z takiego grania, i choć mam swoje małe guilty pleasures, przede wszystkim, w katalogu Rise Records, to co...Gramy dalej

6 /10
Kasabian ocena 8
For Crying Out Loud
Gatunek: Indie rock
Hurts ocena 7
Desire
Gatunek: Pop
Lebowski ocena 7
Plays Lebowski
Gatunek: Art Rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31