Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Steve Vai zaprasza na koncert w Warszawie

Steve Vai zaprasza na koncert w Warszawie

Już 20 czerwca w warszawskiej Progresji Steve Vai zagra specjalny koncert z okazji 25. rocznicy wydania albumu "Passion & Warfare"! Muzyk przygotował zaproszenie skierowane do polskich fanów.

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Pojawiają się już pierwsze, entuzjastyczne relacje z koncertów Steve'a Vaia na trasie Passion & Warfare 25th Anniversary Tour. 1 czerwca w Glasgow w hali O2 odbył się pierwszy występ amerykańskiego wirtuoza gitary w ramach jubileuszowego tournée.

Spektakularne show otwiera wyświetlany na telebimach fragment filmu nawiązującego do najlepszych tradycji bluesa - "Crossroads". Dzieło w reżyserii Waltera Hilla w towarzystwie utworów Vaia, takich jak "Bad Horsie", "The Attitude Song", "Gravity Storm" i "Whispering a Prayer" okazują się być idealną rozgrzewką przed niespełna dwuipółgodzinnym muzycznym spektaklem. Podczas głównej części koncertu nie zabrakło kompozycji zawartych na drugiej solowej płycie artysty "Passion & Warfare", wydanej w 1990 roku - "Erotic Nightmares", po raz pierwszy na żywo zagranego "Answers", czy uwielbianego przez miłośników "For the Love of God".

Ważnym momentem koncertu jest część poświęcona dawnej współpracy Steve’a Vaia z Frankiem Zappą, amerykańskim muzykiem rockowym i jazzowym, który był dla Vaia autorytetem, ale i przyjacielem. W tej części można usłyszeć cover Zappy "Stevie’s Spanking" połączony z archiwalnym teledyskiem, w którym obaj muzycy dają popis swoich umiejętności oraz utwór "Build Me a Song". Muzyk zaprasza wtedy na scenę także kilka osób z publiczności, by mogły współtworzyć wyjątkową sceniczną aurę i towarzyszyć mu aż do zakończenia występu.

Spotkanie z muzyką Steve’a Vaia to niewątpliwie ogromna uczta dla fanów prawdziwego, gitarowego grania, a jego zmysłowe koncerty są tego potwierdzeniem.

W sprzedaży ostatnie bilety!

20 czerwca 2016
Warszawa / Progresja, Fort Wola 22


wejście: 19:00,
początek: 20:00

Cena biletów:
130 zł (przedsprzedaż)
150 zł (w dniu koncertu)

Miejsca zakupu biletów: www.go-ahead.pl, www.biletomat.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.ticketpro.pl oraz sklepy sieci Empik, Media Markt, Saturn i Rock Long Luck

Wołanie Eklektik

Sporą część życia spędziłem w Toruniu, a to właśnie w tym zjawiskowym mieście działa debiutujący właśnie EPką Eklektik.

Gramy dalej

7 /10
Humanz Gorillaz

Goryle boją się Brexitu i elekcji Donalda Trumpa. Przeczuwają, że nadciąga apokalipsa. Postanawiają więc zorganizować imprezę na koniec świata....Gramy dalej

5 /10
Self Supremacy
Gatunek: Metalcore
My Faith / My Curse
Gatunek: Hardcore
One More Light
Gatunek: Pop rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniCzerwiecnastępny
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30