Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Gang of Four na koncercie w Polsce

Gang of Four na koncercie w Polsce

Agencja P.W. Events zaprasza na jedyny i pierwszy klubowy koncert w Polsce brytyjskiej legendy post-punkowej z Leeds - Gang of Four.

Debiutancki album Gang of Four "Entertainment!" z 1979 r. zdefiniował scenę discopunk i wpłynął na takie zespoły jak Klaxons, The Rapture, LCD Soundsystem, Foals czy Hot Chip. Twórcy tego kultowego krążka zagrają 21 września w warszawskiej Proximie. Andy Gill i jego gang będą promować swój ostatni album "What Happens Next", wydany w 2015 roku, ale w Warszawie bez wątpienia nie zabraknie takich hitów jak "Damaged Goods", "Anthrax" czy "I Love A Man In Uniform". W tym roku zespół planuje także wydać album "Live… in the Moment", który będzie obejmował DVD z koncertu w nowojorskim Irving Plaza oraz CD z wieczoru w londyńskim Islington Assembly Hall.

21.09.2016
Proxima / Warszawa

19:00

Bilety:
65 zł - TUTAJ
75 zł - Ticketpro, Eventim, eBilet, Biletomat.pl
85 zł - w dniu koncertu

Wydarzenie na Facebook

Historia Gang Of Four zaczyna się w drugiej połowie lat 70. ubiegłego wieku w brytyjskiej miejscowości Leeds, gdzie studenci Andy Gill i Jon King zaczęli pisać wspólnie piosenki. Wkrótce dołączyli do nich Hugo Burnham i Dave Allen. Formacja od samego początku wyraźnie nawiązywała do punk rocka (startowała w momencie eksplozji tego gatunku), jednak pod względem muzycznym z pewnością wyprzedzała swoje czasy, dlatego bardziej pasowała do niej etykieta post-punk. W ich twórczości można było wychwycić nawet elementy reggae, funku czy dubu. Szukając inspiracji, artyści zawsze bardziej skłaniali się ku amerykańskiej scenie, a na czele stawiali takie kapele jak Chic, Funkadelic czy The Velvet Underground. Brzmienie wypracowane przez Brytyjczyków na "Entertainment!" należy do najbardziej surowych i niepowtarzalnych. Nikt tak nie grał ani wcześniej, ani później, choć próbowało tej sztuki naprawdę wielu.

Warstwa liryczna płyty to obraz Wielkiej Brytanii u schyłku dekady i świadectwo wielkiego rozczarowania tamtego pokolenia brakiem jakichkolwiek zmian w latach '70. Zespół pozostawał aktywny w latach 1977 - 1984 r, powrócił dwa razy w latach 90, po czym zawiesił działalność aż do roku 2004. Charakterystycznym elementem muzyki Gang Of Four była nieomal taneczna sekcja rytmiczna i "urywane", często synkopowe zagrywki gitary, z dużym udziałem tłumienia. Dyskografię formacji, obejmującą 11 pozycji, zamyka album "What Happens Next" z 2015 roku. Zespół obecnie koncertuje w składzie: Andy Gill - gitara, Thomas McNiece - bas, John "Gaoler" Sterry - wokal i Jonny Finnigan - perkusja.

Out of the Voiceless Grave The Lurking Fear

Dokładnie taki death metal lubię. Szybki, surowy, bez technicznych wygibasów i zbędnych ceregieli.

Gramy dalej

7 /10
Respekt Korpus

W latach osiemdziesiątych Korpus to była pierwsza liga i znacząca nazwa. Wojowali na scenie obok TSA, KATa i Turbo, będąc zarazem jednym z symboli...Gramy dalej

7 /10
Wolves
Gatunek: Punk
Power of Peace
Gatunek: Funk
Heatwave
Gatunek: Hardcore
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniWrzesieńnastępny
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30