Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Gang of Four na koncercie w Polsce

Gang of Four na koncercie w Polsce

Agencja P.W. Events zaprasza na jedyny i pierwszy klubowy koncert w Polsce brytyjskiej legendy post-punkowej z Leeds - Gang of Four.

Debiutancki album Gang of Four "Entertainment!" z 1979 r. zdefiniował scenę discopunk i wpłynął na takie zespoły jak Klaxons, The Rapture, LCD Soundsystem, Foals czy Hot Chip. Twórcy tego kultowego krążka zagrają 21 września w warszawskiej Proximie. Andy Gill i jego gang będą promować swój ostatni album "What Happens Next", wydany w 2015 roku, ale w Warszawie bez wątpienia nie zabraknie takich hitów jak "Damaged Goods", "Anthrax" czy "I Love A Man In Uniform". W tym roku zespół planuje także wydać album "Live… in the Moment", który będzie obejmował DVD z koncertu w nowojorskim Irving Plaza oraz CD z wieczoru w londyńskim Islington Assembly Hall.

21.09.2016
Proxima / Warszawa

19:00

Bilety:
65 zł - TUTAJ
75 zł - Ticketpro, Eventim, eBilet, Biletomat.pl
85 zł - w dniu koncertu

Wydarzenie na Facebook

Historia Gang Of Four zaczyna się w drugiej połowie lat 70. ubiegłego wieku w brytyjskiej miejscowości Leeds, gdzie studenci Andy Gill i Jon King zaczęli pisać wspólnie piosenki. Wkrótce dołączyli do nich Hugo Burnham i Dave Allen. Formacja od samego początku wyraźnie nawiązywała do punk rocka (startowała w momencie eksplozji tego gatunku), jednak pod względem muzycznym z pewnością wyprzedzała swoje czasy, dlatego bardziej pasowała do niej etykieta post-punk. W ich twórczości można było wychwycić nawet elementy reggae, funku czy dubu. Szukając inspiracji, artyści zawsze bardziej skłaniali się ku amerykańskiej scenie, a na czele stawiali takie kapele jak Chic, Funkadelic czy The Velvet Underground. Brzmienie wypracowane przez Brytyjczyków na "Entertainment!" należy do najbardziej surowych i niepowtarzalnych. Nikt tak nie grał ani wcześniej, ani później, choć próbowało tej sztuki naprawdę wielu.

Warstwa liryczna płyty to obraz Wielkiej Brytanii u schyłku dekady i świadectwo wielkiego rozczarowania tamtego pokolenia brakiem jakichkolwiek zmian w latach '70. Zespół pozostawał aktywny w latach 1977 - 1984 r, powrócił dwa razy w latach 90, po czym zawiesił działalność aż do roku 2004. Charakterystycznym elementem muzyki Gang Of Four była nieomal taneczna sekcja rytmiczna i "urywane", często synkopowe zagrywki gitary, z dużym udziałem tłumienia. Dyskografię formacji, obejmującą 11 pozycji, zamyka album "What Happens Next" z 2015 roku. Zespół obecnie koncertuje w składzie: Andy Gill - gitara, Thomas McNiece - bas, John "Gaoler" Sterry - wokal i Jonny Finnigan - perkusja.

Acoustic Simple Minds

Kim są Simple Minds wie chyba każdy, kto choć pobieżnie interesuje się popkulturą. Wprawdzie czasy świetności przypadające na przełom lat...Gramy dalej

8 /10
David Bowie. Starman. Człowiek, który spadł na ziemię Paul Trynka

Artystyczne dziwadło. Kosmita. Wielka zagadka i nieodkryta tajemnica świata popkultury. A może po prostu cyniczny manipulant, który jak nikt inny...Gramy dalej

9 /10
Furia ocena 9
Księżyc Milczy Luty
Gatunek: Black metal
In Flames ocena 8
Battles
Gatunek: Metal
Lou Reed. Zapiski z podziemia
Gatunek: Rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniStyczeńnastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31