Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Nothing i Black Cobra na Asymmetry

Nothing i Black Cobra na Asymmetry

Skład tegorocznej edycji Asymmetry Festival został uzupełniony o dwa nowe zespoły - Nothing oraz Black Cobra.

Założycielem Nothing jest Domenic Palermo, niegdysiejszy członek hardcore-punkowego zespołu Horror Show. Ekipa w czasie swojego krótkiego żywota wydała parę EP-ek i wkrótce zawiesiła działalność po tym jak Palermo wdał się w  bójkę, za którą został skazany na dwa lata więzienia. "To były furiackie czasy. Dawaliśmy mnóstwo koncertów, życie przebiegało w zwariowanym tempie i w pewnym momencie pogubiłem się". Po odsiadce i paru epizodach z punkowymi zespołami, Palermo spędził cztery lata na poszukiwaniu siebie. W końcu wrócił na poważnie do tworzenia muzyki. Tym razem postawił na shoegaze i założył Nothing. Po kilku zmianach w składzie, który sam kompletował, wydał EP-ki "Suns and Lovers" i "Downward Years to Come". W 2013 r. zespół nakładem Relapse Records, wypuścił singiel "Dig". Utwór znalazł się na debiutanckim albumie "Guilty of Everything", który ukazał się w 2014 r.

Black Cobra to amerykański zespół grający sludge/doom metal. Został założony w 2002 roku przez Jasona Landrian oraz Rafaela Martineza (obecny basista Acid King). Uderzający z siłą tornada duet z San Francisco to prawdziwy cios prosto w twarz. Ich miks gitary i perkusji zbija z nóg przy pierwszym uderzeniu a gęste brzmienie rekompensuje brak basu, tworząc unikalne połączenie. Po wydaniu czterech znakomicie przyjętych longplayów Black Cobra podbili najważniejsze sceny najpierw w USA, a potem na całym świecie, ramię w ramię z takimi sławami jak High on Fire, Weedeater, Pelikan, Yob czy Sleep. Teraz Black Cobra gotowi są jak nigdy dotąd, aby wykonać kilka dużych kroków w górę po drabinie sukcesu i szturmem zawojować świat ze swoją najnowszą płytą "Imperium Simulacra".

Black Cobra zagra na festiwalu 22 września wraz z takimi wykonawcami jak: Yob, De Staat, Discharge, Darkher i Joe Buck Yourself. Nothing wystąpi zaś 24 września u boku Jesu/Sun Kil Moon, Izah, Dirge i Dbuk.

Asymmetry Festival odbędzie się w dniach 22-24 września we wrocławskim klubie Firlej. Na imprezie zagrają: Jesu/Sun Kil Moon, Discharge, Yob, Nothing, De Staat, Black Cobra, SubRosa, Slim Cessna's Auto Club, Swallow The Sun, Conan, Dirge, Dbuk, Darkher, Izah, Joe Buck Yourself, Sinistro.

W tym roku przed Firlejem stanie nowa scena Asymmetry - "Pallet Stage", na której przez trzy kolejne dni imprezy zaprezentują się wykonawcy trzech europejskich wytwórni płytowych: Borówka Music, Denovali Records i Subsound Records. Publiczność wrześniowego wydarzenia będzie miała okazję usłyszeć na "Pallet Stage" następujących wykonawców: Henry David's Gun, Lasse Mathiessen, Please The Trees, Orson Hentschel, John Lemke, Subheim, Macelleria Mobile Di Mezzanotte, Mombu, Lili Refrain.

Karnety na festiwal dostępne są na: www.asymmetryfestival.pl, www.ticketpro.pl oraz w klubie "Firlej", w EMPiK-ach, sklepach MediaMarkt i Saturn.

Big Fun Trio Elvin Bishop

Czterdzieści minut znakomitej rozrywki spod znaku klasycznego bluesa zaserwował Elvin Bishop na najnowszym albumie "Big Fun Trio".

Gramy dalej

7 /10
Woe To The Vanquished Warbringer

Doskonale zaczął się ten rok dla thrash metalu. Młodzież z Wysp i USA wypuszcza fantastyczne debiuty, a stare wygi, choć Warbringer to wciąż...Gramy dalej

9 /10
Hard Truth
Gatunek: Blues rock
Immolation ocena 8
Atonement
Gatunek: Death metal
Obituary ocena 8
Obituary
Gatunek: Death metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniMarzecnastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31